Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák első szava ritkán...

A babák első szava ritkán szokott a saját nevük lenni, pedig azt hallják a legtöbbet. Miért? Talán az az oka, hogy a nevüket már jóval korábbtól fogva megértik? Egyébként mikortól?

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert még nincs "én tudatuk".
2013. máj. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a nevüket hallják a legtöbbet, főleg ha becézve van. Barátnőm kislánya apát mondta és szerintem azt hallotta a legtöbbet. Mindig mondta anyuka reggel, hogy apa elment már, apa hamarosan hazaér stb.
2013. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elso hozzaszoloval. Nekik valahogy az entudatuk hianyzik, konnyebben ertik meg a targyak vagy mas szemelyek nevet.
2013. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát véleményekre nem igazán adok, sem egyedi példákra. Azért van olyan is, aki a legtöbbet a saját nevét hallja, például nincs apja, de én mégsem ismerek olyant, aki a saját nevét mondta ki először. Hogy én tudatuk van-e, azt egy pszichológus mondhatná meg, és igazából tőlük vártam volna választ, nem pedig egyéni történeteket és véleményeket. Egyébként pedig nem feltétlenül kell én tudat ahhoz, hogy valaki figyeljen a nevére, mint szóra, sem ahhoz, hogy ne érezze szükségességét ennek a szónak a használatát
2013. máj. 2. 22:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt válaszolok többsége laikus anyuka, nem sok pszichológus írogat ide.
2013. máj. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a kisfiam kb 6hónaposan figyelt a nevére, amikor szólítottuk.

szerintem olyan szavakat mondanak először, amihez képi megjelenés is társul a számukra, pl. kutya, cica a mesekönyvből. A saját nevüket igaz, hogy sokszor hallják, de magukat nem látják, így az összekapcsolás nem olyan "egyszerű", mint a többi dolog esetében.

Szerintem.

2013. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!