Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a probléma sok szülőnek az...

Mi a probléma sok szülőnek az üveges bébiétellel?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és nem igazán megbizhatü helyről származnak a zöldségek,gyümölcsök a boltokban.Piac nem sok van,közelben meg igen ritkán.Igy én inkább az üveges ételt választom a fiamnak amikor nem tudok beszerezni normális helyről,farmról ételt.Voltunk nyaralni Magyarországon és amikor meghallották,hogy üvegest eszik többnyire a fiam elszörnyűlködtek mivel etetem a gyerekem,mert az mű és rossz.Kérdem én,miért lenne az jobb ha mindenféle szennyezett,permezetett ki tudja honnan jött étellel etessem a gyerekem mint az üveges?Mi a probléma az üveges kajákkal?
2013. máj. 2. 22:06
1 2
 1/19 Kerria ***** válasza:
97%

Természetesen az sem lenne jobb. Az üvegesek között s sok olyan van, ami összetétel alapján nyugodtan adható a gyermeknek. Én szerencsés vagyok, van kertünk, és abban termesztem meg amit csak lehet, és így tudom honnan származik az alapanyag.


Tanács: Soha ne azzal foglalkozz, mások mit mondanak, arra hallgass ami belülről jön. Az anyai szeretet, ösztön elég jól működik!

2013. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Semmi,én is szoktam adni Neki, szigorú ellenőrzésen megy keresztűl,sokszor szerintem jobb,mint a zöldségestől vett zöldség,ami kitudja honnan való...
2013. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Hát inkább üvegeset adnék neki, mint a Lidl-ben vagy stb. helyen kapható génkezelt, vegyszerezett egészségtelen sz@rokat.


Én most vagyok épp dilemmában mert KIZÁRÓLAG házi MAGYAR almát keresek a babámnak, most kezdenénk a hozzátáplálást. És piacokon próbálok keresni hátha sikerül, de az orvosunk mondta ha nem találok MAGYAR almát piaci öreg nénitől/bácsitól akkor kizárólag üvegeset vegyek, nehogy ilyen Tesco, vagy Spar vagy stb. helyen vegyek neki bármit is.

2013. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Nincsen velük semmi baj, sőt! Igaza van az előttem szólóknak, a bébiételeket ellenőrzik, nagyon szigorú szabályoknak kell megfelelniük. Persze érdemes ezekből is a minőségit venni, ha valaki megteheti.

A Lányom, aki ma 2,5 éves mindenevő, 14 hónapos koráig csak és kizárólag bébiételt volt hajlandó megenni főtt kaja helyett. Főzhettem, párolhattam, kutyulhattam bármit, semmi nem nyerte el a tetszését. Bezzeg az üveges kaja. De a darabosat ám nem ette, csak az 5 hónaposoknak valót. Én meg azt adtam neki, ha az esett jól. Persze kaptam én is hideget, meleget, hogy milyen xarokkal etetem a gyerekem, másé meg már eszi a csülkös pacalt. Nem érdeket. 14 hónaposan egyik napról a másikra áttért a főztömre és azóta is azt eszi. Nem finnyás, egyedül a sülthúst nem kedveli, de zöldségből, gyümölcsből, tejtermékből, kenyérfélékből.... bármikor szívesen eszik.

A Fiamnál 1 hónapja kezdtem a hozzátáplálást, ő is csak üvegeset kap egyelőre pont azért, mert nekünk nincsen kert és nincs megbízható ember, akitől vehetném a zöldségeket, gyümölcsöket.

Szóval tényleg csak a saját ösztöneidre hallgass, ne foglalkozz másokkal!!!!

2013. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Igen,akiknek van saját kertjük azoknak jó és tudják mit esznek:) Sajnos nekünk nincs kert,itt nem is szokás,pedig jó lenne.
2013. máj. 2. 22:43
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

Semmi, ha elég körültekintő vagy. Pl. ne legyen benne hozzáadott cukor. A bevezetésnél arra kell figyelni, hogy először mindent magában kell kóstoltatni, aztán a már bevezetett ételekhez lehet keverni az újat. Ebből a szempontból nem célszerű bébiétellel kezdeni, mert a legtöbb bébiétel legalább 2-3 összetevőt tartalmaz. De ha már mindet bevezetted, akkor nincs gond.

A másik dolog, amire figyelni kell, az ajánlott életkor. Lehet, hogy egy adott bébiételre az van írva, hogy 4 hónapos kortól adható, de ettől még nem muszáj ekkora babát pl. banánnal etetni (én pl. 10 hónapos kortól vezettem be a déligyümölcsöket, így a banánt is).

Ha érzékeny a baba, pl. székrekedésre hajlamos, vagy allergiás, a bébiétel nem jó választás. A rizsliszt, amivel a bébiételeket sűrítik, székrekedést, illetve egyes babáknál egyéb emésztési gondokat okozhat.

Viszont az is igaz, hogy télen nem egyszerű mondjuk őszibarackot szerezni, ilyenkor (ha nincs saját, előző nyáron lefagyasztott gyümölcs a mélyhűtődben) a bébiétel a legjobb választás.

2013. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Igazából semmi. Csak divatos szidni.
2013. máj. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az az egy problémám van vele, h drága :p :-)

Kisfiam megeszi a főztömet is, de van, hogy idő hiányában nem tudok neki főzni. És vannak azok a kaják, amiből pedig sokkal egyszerűbb, ha az üvegeset kapja (pl. zöldborsó, nekem nincs idegzetem passzírozgatni).

2013. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Én is üvegeset adok a lányomnak.Nem szereti amit én főzök neki illetve így változatosabban tudok neki enni adni.Nekem sosem volt rossz tapasztalatom az üveges bébiételekkel.

Viszont olyat már hallottam egy anyukától,hogy büdösbogár volt benne.

Nálunk ilyen nem fordult elő és én csak a kecskemétit adom neki.:)

2013. máj. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha így látod jónak, hogy üveges bébiételt adsz a babádnak, akkor tedd azt, és hagyjon hidegen mások véleménye. Egészségesek és finomak. Én egy ismerőstől kaptam csak meg, hogy miért etetem üvegessel a babám, az övé már 6 hónaposan szalonnát evett, na az a milyen dolog. Én főztömet is kapja a kislányom meg üvegeset is kap. Mai napig nem tudom olyan finomra megcsinálni az ételt, mint amilyenek a bébiételek, de azért a főztjeim többségét is megeszi. Nyugodtan add tovább az üvegeset a babádnak, ha az esik neki jól.
2013. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!