Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a probléma sok szülőnek az...

Mi a probléma sok szülőnek az üveges bébiétellel?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és nem igazán megbizhatü helyről származnak a zöldségek,gyümölcsök a boltokban.Piac nem sok van,közelben meg igen ritkán.Igy én inkább az üveges ételt választom a fiamnak amikor nem tudok beszerezni normális helyről,farmról ételt.Voltunk nyaralni Magyarországon és amikor meghallották,hogy üvegest eszik többnyire a fiam elszörnyűlködtek mivel etetem a gyerekem,mert az mű és rossz.Kérdem én,miért lenne az jobb ha mindenféle szennyezett,permezetett ki tudja honnan jött étellel etessem a gyerekem mint az üveges?Mi a probléma az üveges kajákkal?
2013. máj. 2. 22:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
8%

"Viszont olyat már hallottam egy anyukától,hogy büdösbogár volt benne.

Nálunk ilyen nem fordult elő"


Passzírozva sem?

2013. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó ezt nem értem!Egyik anyuka mondta,hogy benne volt egészben a büdöske.Azt honnan tudjam,hogy belepasszírozva benne van-e?A lányom szereti,sosem éreztem büdösnek a kaját.
2013. máj. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12%

Azt honnan tudjam,hogy belepasszírozva benne van-e?


Hát igen.

2013. máj. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 éves koráig Hippet + kecskemétit adtam neki. Őszintén megmondom, hogy erről a két márkáról tudtam, hogy megbízhatóak. Egy nagyobb nevű cég jobban figyel a hírnevére mintsem bogarat daráljon a termékébe... Ha ilyesmi kiderülne végleg leírná magát a piacon. Plusz ezek tényleg nagyon szigorú ellenőrzéseken mennek át. 1 éves korában is kapott pl hipp spaettit meg ilyen egy adagos kajákat, amik ugyan úgy néznek ki mint a felnőtt koszt.

Én elég rosszul főzök illettve vegetáriánus is vagyok (megcsinálom a húst ha kell de mivel megkóstolni nem tudom így... nyilván össz vissza fűszerezek recept után aztán ki tudja annak milyen lesz az íze:D).

Párom húst hússal csípősen, fűszeresen... A lányom húst hússal de fűszermentesen (nem engedek neki túl sós ételeket stb). Így mivel ennyire különböző a hármunk ízlése így eleve étteremből rendelünk és szerencsére találtunk egy baba barát éttermet ahol van házhoz szállítás is és így külön lehet kérni mindent fűszer és só nélkül vagy csak párolt zöldségeket... Szóval én eleve soha nem főztem neki. Vettem egy aventes bébiételkészítőt(párol és darabol) de csak sorbetet csináltam vele amíg kipróbáltam :D . Közben én rengeteget dolgozok (informatikusként) amit itthonról végzek, de amikor éppen nem a gép előtt kell ülnöm akkor maximálisan kihasználom az időt a kislányommal (a párom jelenleg nem dolgozik ő pedig köszönő viszonyban sincs a konyhával). Felénk van sok biobolt, biokertészet... én még is az üvegesre tettem a voksomat. Kényelmes és nincs utána mosatlan:D És egy cseppel sem fogom attól kevésbé szeretni a gyermekemet, hogy tökölök-e az ebédjéért egy órát vagy sem. Én úgy vagyok vele, hogy ugyan az a répapüré az üvegben mint amit más megcsinál. A kérdés, hogy van aki inkább ,,ráér" pépesíteni vagy értékesebb számára az idő mint a pénz. Viszont az, hogy más szalonnát ad egy babának... na az teljesen más téma... nyilván messze nem normális dolog...

2013. máj. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

Az én lányom is vegyesen eszik házit ès üvegeset. Én nem vagyok elájulva az üvegestől, ő sem szereti annyira. Ízetlenebb, mint a házi koszt, pedig én sem sózom-cukrozom pluszban a kajáját. Pl az üveges borsót meg sem eszi, csak amit én csinálok. Ráadásul kaptunk már pár olyat, amire igencsak kètkedve néztem. Pl tojásos piskótás alma, tejbegríz, túrós bébiétel, ezek mind 5 hós kortól. Na ezeket nem adtam ( még) oda neki. Szerencsére van kertünk, így nem jelent ez gondot. Nyilván ha nem lenne, akkor én is az üvegesre voksolnék, gyümölcsből így is sok boltit eszik, mert már kiette a fagyasztómat!:-)

Üdv, egy 6,5 hós lányka anyuja

2013. máj. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted Magyarországon miért vannak tele a boltok bébiétellel? Biztos nem azért mert nem veszi senki. Csak nálunk szeretnek az emberek beszólogatni másnak, közben lehet, hogy ő a legnagyobb bébiétel fogyasztó. Vagy lehet, hogy bébiételt nem vesz, ellenben olyan ételekkel eteti a babát, amit még nem kaphatna, de elmondhatja, hogy ő csinálta. Sajnos nálunk nagyon sok a megkeseredett ember, aki abban éli ki magát, hogy másokat megszól, gonoszkodik.

Egyébként én is üvegessel etetem a babám, éppen azért, amiket leírtál.

2013. máj. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a bioboltban vásárolom a zöldségeket, gyümölcsöket. (banánt kivéve, az nincs) Főzök is természetesen, de ami macerásabb, vagy időm éppen nincs, akkor bébiételben adom az ebédet, pl. gesztenyéset, borsósat, spenótosat.
2013. máj. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A helyedben én is üvegeset adnék ilyen helyzetben. Mo-n mivel még szerencsére nagyon sok a kiskert, elérhető a piacon a viszonylag megbízható zöldség-gyümölcs, könnyebb helyzetben vagyunk.

Az én ellenérzésem az üveges bébiétellel kapcs-ban: Én úgy tudom, hogy csak a hippet ellenőrzik, ez az árában is megmutatkozik, a többi ugyanolyan bizonytalan helyről származik. Nem minden esetben helyi termelőktől - Kecskeméti: maracuja barackkal ... stb.

Elvétve találni olyat, aminek összetevői nem a cukorral és rizsliszttel kezdődik, tehát nyomokban zöldséget és gyümölcsöt is tartalmaz. Szegény gyerek nem tudja meg milyen a valódi íze a gyüminek, persze nem fogja megenni, mert nem elég édes. Természetesen nem lehet általánosítani.

Nagyon sokan használnak bébiételt, viszont napi 3-4 üvegeset megvenni, hááát apa kereshet rá rendesen, mert db-ja már eléri a 350 ft-ot.

Mi általában piacon vásárolunk megbízható helyről, a húst nem, mert nem tudjuk megengedni a biohúst (csirkemell 6e ft/kg).

Zöldséget-gyümölcsöt biofutártól rendelünk interneten havonta 1-2x, csak a gyereknek, nem sokkal drágább, viszont elenyésző az ára a rendszeres havi üveges kajákkal szemben. Szerintem próbáld ki Te is, biztosan nálatok is működik ilyen rendszer, amit én pürésítek össze a babának, nyugodtan adom adalékanyagok nélkül.

2013. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hippet és Heinzet szoktam venni a fiamnak,vagy tasakosat az a neve,hogy Plum,teljesen jó minőségű,organikus.Természetesen mindig megnézem mit tartalmaz és milyen az étel maga.Tehát én epreset nem adtam neki 6 hónaposan stb.Eleve extra hasfájós a fiam,tehát különösen figyelnem kell.Allerigiásnak nem allergiás,legalábbis egyelőre.Már 11 hónapos a fiam,megeszi az én főztöm is amikor csinálok neki és a babakaját is.Itt külföldön teljesen természetes és nem szólnak be vagy bele abba,hogy te mit adsz enni a gyerekednek.Persze a védőnő kérdezi mindig ha elmegyünk vagy ilyesmi.
2013. máj. 3. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!