Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Téli újszülötteket mikor...

Téli újszülötteket mikor lehet/kell sétálni vinni és mennyi időre?

Figyelt kérdés
egyáltalán mikor viszik az újszülötteket először sétálni? legyen nyári-tavaszi-őszi téli baba?
2013. máj. 3. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Lányom márciusi, jókor született. Fiam októberi. 3 hetesen vittem ki először. Szerencse volt hogy nem volt hideg. Október 31.-én született. Jól felöltöztettem mindig. Sose volt megfázva.
2013. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Elizaveta válasza:
Télen 10 perc elég a babának.A legjobb dél körül kivinni.
2013. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fiam, október 27.én született, pici volt, meg tovább kórházban voltunk vele, de november közepe táján már kivittük. Konkrétan egész télen, mikor ép nem volt szélvihar, vagy nem esett a hó én kint voltam vele, napi 1-2 órát. Jól felöltöztetve, betakarva. Jókat aludt, és ilyenkor éjjel is jobban aludt. Egész télen nem volt beteg, most pár hete volt náthás, de gyosan elmúlt.
2013. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hazudtam, november vége, nem közepe. :)
2013. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jégtánc ***** válasza:
Január 28, Február 7 ,és Február 4-i születésűek a gyermekeim.Legnagyobb fiammal elég sokáig voltunk kórházban,így már simán kivittem mikor hazakerültünk.Középsőt vittem egyből mert a nagyot oviba kellett vinni.Kislányommal 2 hetes korától megyünk ki minden nap.
2013. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom februári. Egy hetesen vittem ki a teraszra. A védőnő mondta, hogy felesleges a szellőztetés, ha már úgyis felöltöztetem, akkor vigyem ki nyugodtan. Elsőre 10 perc volt. Még nem volt 3 hetes, amikor másfél órát sétáltunk vele. Mondjuk akkor éppen enyhe idő volt már, nem voltak kemény nínuszok, meg nagy hó.
2013. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tévhit, hogy heteket kell várni, régi elgondolás, de hát sok védőnő oszt elavult nézeteket.

Lényeg, hogy akár téli, akár nyári, a kórház utáni napon már nyugodtan kiviheted először 5 percre, másnak 7-8 percre, majd következő nap 10 perc és így tovább, fokozatosan. Mi a kórház után 1 héttel már 30-40 perceket sétáltunk februárban. (3 gyerekorvos tanácsára:))

2013. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én decemberi fiamat 2 hét után vitem csak ki levegözni.nyári fiamatt viszont 1 hét után kivitem hosszu sétákra
2013. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!