Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sutotokot telire hogy lehet...

Sutotokot telire hogy lehet tarolni? :D Azert kerdem, mert a 7 honapos kicsifiam nagyon szereti es telen is szeretnek adni.

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én megsütöttem, pürésítettem, majd hagyományos jágkockatartóban betettem a fagyiba. Amikor megfagyott, a "sütőtök-jégkockákat" kinyomtam belőle, és egy műanyagdobozban visszatettem a fagyasztóba. Aztán annyit lehet belőle elővenni, amennyi jólesik.
2009. szept. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én nyersen kockákra vágtam és úgy fagyasztottam le, annyi kockát veszek ki belőle, amennyi kell

minden más eltevési mód hozzáadott cukrot igényel (legalábbis én csak ilyen recepteket találtam) és én nem szeretnék a fiamnak még cukrozottat adni, így is elég édes a tök magában

2009. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én így csináltam tavaly:2-3 tököt felszeleteltem, mint ahogy magunknak is sütjük, hosszában félbe, magok kikaparva, majd kb. egyenlő szeletekre.Héjastól sütöttem, egyszerre több tepsivel, ha már be kellett melegíteni a sütőt, ne potyára legyen.Amikor kihűlt több letőséged van.

1.Egyenként lecsommagolod alufóliába

2.Tálcára berakod a fagyóba, ha megfagyott, ömlesztve tudod nylonzacsiba tenni

3.Kikaparod a héjából, és pürésítve teszed el valamibe

Én így tettem, egy héten kb.2-adtam neki egész télen, lehet keverni almával, barackkal, csirkehússal(a hozzátáplálás nálunk székrekedést okozott, és a tök nagyon jó rá)

2009. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy belekérdezek, de ha eltettem a fagyasztóba, az ott meddig tárolható? köszi
2009. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tettem el, hogy megsütöttem ahogy magunknak és egyenként bealufóliáztam. Kiengedve olyan, mintha friss lenne. Ha már hét hónapos most a baba szerintem nem érdemes pürésíteni, télen úgyis meg fog enni egy egész szeletet, ha nem többet ha szereti, ráadásul elég pürés további pepecselés nélkül is.
2009. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 6 hóig nyugodtan tárolhatod, de én még a közel 1 éves gyümit is odaadtam neki a tavasszal, és nem volt tőle baja, végül is megromlni nem tud, legfeljebb kicsit "hűtőízű" lesz,ha nem tudod külön rekeszben tárolni.
2009. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segitett.
2009. okt. 4. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!