Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az a keresztje hogy második...

Az a keresztje hogy második gyerek?

Figyelt kérdés
10hetes lányom itthon csak éjjel alszik jól,se kiságyban,se hintában,babakocsiban is akkor ha tologatom,egész nap nyűgös,ha elaltatom és leteszem,üvölt. 2napig kórházban voltunk,se sötétítő,se csend,kisbabák ordítottak,a lányom mégis kis hátsimogatás,kis ringatás után szépen aludt órákat az ÁGYban.Mintababa volt,evett,játszott,aludt,szinte semmi hiszti .Nem tudok másra gondolni csak arra h a nagyobb gyermekem (2éves) jelenléte idegesíti vagy hogy itthon én is idegesebb vagyok mert kettőre kell figyelni,ott meg csak szoptattam,simogattam,vele foglalkoztam.De ha így van,nem tudom kikapcsolni az itthoni dolgokat,akkor lesz egy hisztis második gyerekem aki valójában nyugodt jó baba lenne ha ő születik először?Ez így marad,vagy megszokja?Egyébként nagyon igyekszek mindkettővel maximális időt tölteni,nincs kivételezés.
2013. máj. 4. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Kapcsold be neki a tévét, ha tetszik neki, hogy zaj van körülötte, ha pedig tévé van a szobában, lehet, hogy az zavarja.
2013. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jesszus. NEM! Még ilyet....2013 van! Gondolod azért sír, mert ő a második?? Ezt ő nem tudhatja. Azt sem tudja, hogy mennyi lenne a ráfordított időd ha nem lenne a tesója...MÉG CSAK 10 hetes!


Nyilván van valami baja, valami bántja, fáj a hasa, éhes, fáradt...

2013. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
amikor még csak a nagy volt,ha sírt felvettem,ha kellett,ringattam,kipróbáltam ezer dolgot h megnyugtassam,kielégítsem minden igényét,kiismerjem,nem ugrált bele időről időre egy kisgyerek az arcába kiabálva,nem csapkodtuk az ajtókat stb. Most ha elkezdem a nagyot pelenkázni és a kicsi bömbikézik,nem dobok el mindent h megnyugtassam,ugyanez van fürdetésnél,öltöztetésnél sorolhatnám.Ne mondja senki hogy a többedik gyerekre ugyanannyi figyelmet tud szánni mint az elsőre.Azt gondolnám h beleszokik a kicsi ,de úgy látom,nem. Tudom h 2013 van és ismerem már a sírásait.
2013. máj. 4. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem talán érezheti, hogy feszültebb vagy. Nekem is nehéz volt eleinte -néha még most is - hogy meg kell osztani a figyelmemet a 2 gyerek között, és akkor még a házimunkáról és egyebekről nem is szóltam...Próbálj meg kicsit inkább kevesebb dolgot csinálni, nyugodtan legyen az öledben a pici, amíg a naggyal játszol, mesélj a nagynak, amíg a testvérét altatod, stb., és ha te nyugodt és kiegyensúlyozott vagy, akkor talán ő is az lesz. Neki már az lesz a természetes, hogy mindig nyüzsög körülötte a testvére, ez nem fogja zavarni.
2013. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kórházi napok nem nagyon számítanak. A baba épp csak megszületett, piheni ő is a születési fáradalmakat. Ilyenkor minden gyermek nyugodtabb, csendesebb. Ne abból indulj ki, hogy ott mi volt.


Össze kell szokniuk/szoknotok. Októberben született a kislányom, a kisfiam 5 éves. Direkt ekkora a különbség, hagyni akartam a nagynak időt, amíg csak az övé vagyok.

Nekünk kb. a 3-4. hónapra állt be a rendünk, addig én is nyűgösebb voltam, nem tudtam megfelelni mindkét gyerek elvárásainak.

Most már igazi csapat vagyunk, a nagy imádja a húgát, ő is türelmesebb lett.

A kicsi meg ezt szokta meg, tehát nem érezhet különbséget, hogy mi lenne, ha nem ő lenne a második.

2013. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!