Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozott babád tényleg...

Hordozott babád tényleg hamarabb, sokkal koordináltabban kezdett el mozogni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvashatóak a pozitív hatásai. Tapasztaltátok ezeket a későbbiekben?

2013. máj. 4. 14:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

10-es, sajnos tévedsz, nem a hordozástól lett az izma letapadva a babádnak (mellékesen: akkor az összes természeti népek csecsemői mozgászavarban szenvednének).


Ráadásul a 3-as igenis hülyeséget ír, ráadásul saját magát cáfolja meg.

Szerinte le van tapadva az izma az 1-es babájának, azért fejlődik ilyen gyors ütemben a mozgása...ez ellentmond egymásnak.


Gyógymasszőrként igenis állítom, a hordozás nagyon jót tesz a babáknak, de nem kenguruban, hanem az életkornak megfelelő és helyesen használt hordozóban.

Én napi 3-4 órát hordozom a lányom, köszöni jól van.

Tesóm 4 gyereket nevelt fel úgy, hogy kendőben hordozta őket akár még 2 évesen is, mozgékony, ügyes gyerek mind és mi csak 2 példa vagyunk a sok közül.

Olvassatok utána szakmai oldalon ha nekem nem hisztek!

2013. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe kedves 10-es, hogy az is előfordulhat, nem megfelelő hordozót használták, vagy rosszul kötötted meg (ha kendő).
2013. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%
3-as vagyok.nem írtam hülyeséget,lepontozhattok nyugodtan,én fitnesszezek,férjem versenysportoló,tehát nem gondolhatjátok hogy nem gyengén kimerítettem már ezt a mozgásfejlődés témát,nagyon sok véleményt meghallgattam,és a legtöbb szakember nem ajánlja.nem cáfolom meg magam,azok a babák,akiknek kötött az izomzata,tényleg hamarabb csinálnak mindent.vannak hypotón babák is,akik pedig pont ellenkezőleg,nagyon lazák...na az sem jó.Kérdezzetek meg bárkit.nem normális ha egy 2 hónapos fordul,4 hónaposan meg kúszik.de amúgy engem nem érdekel az egész,nem az én gyerekem lesz aki,felmentett lesz testnevelés alól,nem fog tudni kötelet mászni,és nem őt fogják a leghamarabb kidobni a kidobósból....mindenkinek a maga felelőssége hogy rontja el a gyerekét,ilyen-olyan hordozó baromságokkal,bébikompokkal,járássegítőkkel,és társaikkal.
2013. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%

[link]


amúgy meg itt van tessék le van írva feketén-fehéren minden.3-as voltam.

egészséges baba mozgásfejlődésére hívnám fel a figyelmet kedves kérdező.nem mellesleg a túl korai mozgásfejlődés,hiperaktivitásra,későbbi tanulási nehézségekre utal.

2013. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Azért a bébikompot és járássegítőt ne említsük már egy lapon a köztudottan hasznos kendővel!
2013. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%

Bocs, h. megint vitázok, de a belinkelt oldal enyhén túloz.


Ha a kórjelző tünetek alapján elvinnék a babákat akiknél 1 is fennállt, 10-ből 9-et lehetne vinni dévényre. Jó üzleti fogás.

A lányomnak pl. meconiumos volt a magzatvize, az oldal szerint ő is fejlesztésre szorulna és jééé, de érdekes, semmi baja.

Jobbat mondok: én is meconiumos vízzel születtem, ráadásul túlhordással és itt vagyok 31 évesen makkegészségesen.


Túl van lihegve már ez a dévény is, nem is csodálom, jó sok pénzt el lehet érte kérni.

2013. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
16-os szerintem te valamit félreértettél.az említett szülési,és terhesség közbeni problémák LEHETNEK kiváltó okok.nem azt írja hogy aki túlhordta annak segítségre szorul a babája....de tudod mennyi anyuka van,aki be van sz...va,mert a babája pl nem mászik vagy nem fordul időben,ír erre az oldalra,a többi anyuka látatlanban megnyugtatja,miközben a gyerekének rosszat tesz azzal hogy nem mutatja meg szakembernek...és akkor csodálkozik hogy tini korában csámpás lesz a gyerek,vagy lúdtalpas.(Vagy senki nem akar vele táncolni a szalagavatón mert béna...)
2013. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
Ki a fene az a Kiss Edina? Egy senki.... No, jo, hogy epp neki hisztek. Nem szakember, egy egri anyuka, aki feljogositva erzi magat hozza nem ertokent a netre kitenni dolgokat. Az se normalis, aki ilyen hulye noname oldalaknak hisz.
2013. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A lányomat gyakorlatilag születése óta hordoztam, napi 10-12 órát, 2 hósan megfordult, 8!!! hós sem volt amikor megtette az első lépéseit, 9 hósan gyönyörűen ment. Konkrétan Dévény Annát kerestem fel, nagyon aggódtam, hátha kötött az izma. Mondanom sem kell, nem volt az, makk egészséges lányom van.

Hordozásnak annyi az előnye hogy szebben fejlődik a csípő és a mozgáskoordinációt fejleszti az állandó ringatózással. Van akinél kicsit meggyorsítja, de sokaknál semmi előnye nem jelentkezik. Annál előbb biztos nem kezd el járni mint amikorra ténylegesen megérne. Az teljesen biztos hogy kicsit sem fogja vissza a piciket a mozgásfejlődésben. Nem ilyen oldalakon kell viaskodni, hanem keressétek meg magát a Dévény Anna alapítványt és tőlük érdeklődjetek, ne kakaskodjatok, főleg ne önjelölt "szakemberek" oldalaira hivatkozva.

2013. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!