Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy jó legyen?

Hogy csináljam, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés
Már olvastam a témában hasonló problémával küszködőket, de én is felteszem a kérdést. Kisbabánk pénteken volt 6 hetes, ez a növekedési ugrás szakasza. Ő is, ahogy itt olvastam, másoké is, jelenleg olyan 130-140 miliket eszik, anyatejet-tápszert vegyesen, cumisüvegből. Eddig szinte mindig bealudt az evések végére, jóllakott. Tegnap óta amikor elfogyott a kaja, és kiveszem a szájából a cumisüveget, keservesen elkezd sírni, mint aki még kéri. Én adnék neki nagyon, de eddig mindig azt mondták és azt olvastam, hogy nem kellene túletetni. Oké. De mennyi a maximum, amit adhatnék neki anélkül, hogy túletetném...? Nem kövér baba egyébként, a hangulata, a közérzete is jó, vidám, barátságos. Ti mit csinálnátok? Annyira tanácstalan vagyok...
2013. máj. 4. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
nyugi nem eteted túl :) még egy 40-50 milit adhatsz neki ha kéri. :) nem lesz abból túletetés. már baba 6-7 hetes korára eszik 180 milit,és nem kövér baba.
2013. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg??? Jajj, nagyon megnyugtattál, köszönöm szépen!! A szívem szakad bele, hogy éhezni hagyom csak azért, mert egy bizonyos mennyiséget ehet, legalábbis a nagykönyv szerint. Belegondolok, hogy ha velem csinálnák ezt.. hát én is bőgnék rendesen...
2013. máj. 4. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
a nagykönyvre ne adj.. adj csak neki. az én lányom is ennyi idősen vágta be a 180ml-ket egy éves azóta is ennyit eszik.
2013. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet csak úgy túletetni a babákat, jelzik, ha már sok nekik, vagy észre leet venni. Adj neki mindig, amennyit kér, tudja ő zt, mire van szüksége! Az én babám is hol kevesebbet, hol többet evett, mint az ajánlás és a mai napig így tesz, most már 11 hónapos gyönyörű egészségesen formás kisbaba!
2013. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2013. máj. 4. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:

adj neki nyugodtan ha kéri!!!

az én lányom volt hogy a rendes adagnál még 60-70 ml-vel is többet evett.ez tartott kb 1-2 hónapig,vagy addig se.

az én férjem is állandóan azt hajtogatta h túl etetem,

de sose bukta vissza,

amikor meg jól lakott egyszerűen vagy elaludt az üvegen,vagy kitolta a szájából.

aztán volt idő mikor pont az ellenkezője volt.

sokkal kevesebbet evett mint amennyit kellett volna.

etesd nyugodtan igénye szerint,ne aggódj!

2013. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!