Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeret fürdeni a baba....

Nem szeret fürdeni a baba. Hogy tudom megszerettetni?

Figyelt kérdés

[link]

most ilyenben fürösztöm, ebben ugyan nem sír, de látom rajta, hogy fél... a normál kádban nagyon üvölt. most 2 hónapos a pici. rossz élménye nem volt fürdés közben. mindig énekelek neki, beszélek hozzá, próbálom lekötni, de nem mindig sikerül.


2013. máj. 4. 19:50
 1/8 A kérdező kommentje:
értelmesre sikerült a kérdés... szóval: hogy tudom megszerettetni vele?
2013. máj. 4. 19:51
 2/8 anonim ***** válasza:

Testvérem gyermeke sem szerette és a Brendonban vettek fürdetőhálót, abban nagyon szeret fürdeni, előtte többnyire sírt.


[link]

2013. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En is kivancsi lennek vmi megoldasra. 5 honapos kisfiunk lathatoan vegig szenved ideges pedig tenyleg probalunk mindent. Egyszeruen utalja, utalja ha bekenjuk ha vetkoztetjuk ha oltoztetjuk...
2013. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem is sokat sírt mire próbálgattuk a vizet. A normál hőmérsékletű neki pl hűvös volt sokkal melegebb vízben érezte jól magát. Aztán arra is rájöttünk h azt szereti ha közben a kis kezével kapaszkodhat az ujjamba úgy biztonságban érzi magát. Biztos észrevetted h nagyon szorítja az öklét fürdés közben. Na az azért van mert fél és kapaszkodna vmiben. HA foghatja az ujjadat hidd el meg fog nyugodni. Ja meg mi nagyon lassan óvatosan tettük a vízbe és így nem ijedt meg. Ezeket a tanácsokat tudom adni h próbáld meg hátha bejön. :)

3hónapos kislány anyukája :)

2013. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez ment, kb. fél éves korig. Először a vízhőmérsékletet kell kitapasztalni. Nálunk, a melegebb vált be. Aztán, nem igazán tudott mit kezdeni a kádban. Csak feküdt a karunkon, nézett felfelé. Ha belegondolsz, valóban tök unalmas. Valaki megfogja a hátad és enged lefelé valahova, ahol valami víz van. Nem lehet tőle túl boldog. De onnantól, hogy nem csak vízszintesbe került, hanem kilátott a kiskádból, pláne amikor már ült....hatalmas pancsik voltak. A Kérdező bigyója, amiben fürdeti a babáját, lehet ezért tetszik neki, mert jobban kilát, jobban tudja érzékelni, hogy mi történik körülötte.

Kitartás! Hamarosan imádni fogja a pancsit!

2013. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt a kádat úgy ajánlották nekem, állítólag olyan mintha az anyaméhben lenne a baba, ezért meg is nyugszik. Már azon is gondolkoztam, hogy velem fürdik, hátha így jobban biztonságban érzi magát... Szerintetek ezt érdemes lenne kiprobálni?

Amúgy köszi a tanácsokat, kipróbalom mindenképp :)

2013. máj. 4. 23:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem tartom jó ötletnek az együtt fürdést, együtt alvást stb. De te vagy az anyukája neked kell eldöntened.
2013. máj. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lányom 5hónapos, 3hósan heteken át sírt fürdésnél, elkezdtünk együtt fürdeni, cumizik, vittük azt is, meg vettünk kacsákat, sikerült megnyugtatni! Eltelt így pár nap, majd újrakezdte a sírást! Hirtelen jött ötlet volt, hogy nagykádba engedtem neki vizet, pelus a kád aljába és belefektettem (a fülét nem lepte el a víz, annyi volt benne, na ebben a pillanatban sírás abbamaradt, iszonyat nagy mosolyok, lábcsapkodás! Kb 1 hónapja fürdik így, imádja :) 2hónapossal én beülnék együtt pancsolni!
2013. máj. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!