Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek a hozzátáplálá...

Mikor kezdtétek a hozzátáplálást és mivel?

Figyelt kérdés
babám lassan 4hónapos ,csak anyatejes,kezdem érezni ,hogy fogyóban a tejem,tápszert nem szeretnék adni.mivel egészithetem ki az anyatejet?

2013. máj. 3. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám jövőhéten tölti a 4 hónapot,szintén csak anyatejes.Nekem is kezd csökkenni a tejem és azt mondta a védőnő,hogy ha betölti a 4 hónapot akkor kezdjem el kóstoltatni.Nem hozzátáplálni,csak kóstoltatni a kettő nem egy!!Azt mondta,hogy alma levével kezdjek.Majd jöhet a burgonya,sütőtök,barack leve stb..

2013. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4 hónaposan, reszelt almával, de a fiam tápszeres. Nem tudom mennyire fogy a tejed, de úgy számolj, hogy általában azért idő kell az étkezések kiváltásához és 500 ml tejalapú tápláléknak meg kell lennie egy nap, úgyhogy lehet hogy csak kell az a tápszer.
2013. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
3,5 hónaposan almát kapott keksszel. (A lé nem étel) Pár nap alatt kiváltottuk a délelőtti étkezést.
2013. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne siess a hozzátáplálással, ezt olvasd el:

[link]


Miből gondolod, hogy fogyóban van a tejed? 4-5 hónapos korban van egy természetes stagnálás, ez ne ijesszen meg, a védőnőre ne hallgass, sajnos keveset tanulnak a főiskolán a szoptatásról. Nekem szoptatási tanácsadó mondta (aki egyébként védőnő is, sajnos más körzetben), hogy jobb várni 6 hónapos korig. Nekem kezdettől nem volt elég a tej, 2 hetes korától táspzert is kapott, de egyre kevesebb kellett, én azért kezdtem 5,5 hónapos korban a hozzátáplálást, hogy kevesebb tápszert kelljen adni. 8,5 hónapos korára így teljesen el tudtam hagyni, 15 hónapos, még most is szopizik.


Baracklével és Sinlac péppel kezdtem, aztán barackpüré, alma, sütőtök avokádó, kölespép. De kb 7 hónapos volt, amikor már normál adagokat evett egy-egy étkezésre, és mindig előbb szoptatom, aztán az "étel".


A napi 500 ml tejalapú táplálék sem kőbe vésett, a tejérzékeny babák sem kapnak. A kálcium a fontos, a fehérje, a szénhidrát, ezek másban is vannak.

2013. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
abból érzem ,hogy a cicim már nem olyan telt,illetve többször kell cicire tennem ahhoz,hogy jol lakjon.még mindig 3szor kel fel éjszaka szopizni
2013. máj. 3. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:
figyi egyetértek azzal h nem akarsz tápszert neki,de sajnos szükségük van rá.mi is 4 hónaposan kezdtük el,almával krumplival,sütőtökkel.fokozatosan amennyit kért belőle.csak sajna en akkor már 1 hónapja menstruáltam és rohamosan apadt a tejem.védőnők orvosok mind azt mondták kell neki tápi,hiába eszik mást is.egészen 1 éves korukig szükség van reggel és este még úgy is,hogy szinte mindent ehet már. 13 hónapos kisfiú anyukája
2013. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja és azt kifelejtettem,hogy 3,5 hónaposan elkezdtem adni neki almalevet,baracklevet,sütőtöklevet hígítva és ezután jöttek csak a pürék
2013. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha pisis pelus van és gyarapszik, ha minimálisan is, nem stagnál a súlya vagy veszít belőle, akkor elég a tejcsi. Nem biztos, hogy a kaja miatt ébred! A fiam is a mai napig 3x kel, kizárólag anyatejes volt 7 hónapos koráig. Én nem sietnék a hozzátáplálással, 6 hónaposan kezdtük a kóstolást, de elutasította. A gyerekorvos és a védőnő is türelemre intett, nem írt fel tápszert, csak este próbáltuk a Sinemilt a két utolsó szopi között: semmi eredménye nem volt. 7 hónaposan kezdtük, most 10 hónapos, most kezdett ebédre nagyobb mennyiséget enni. Szerintem beszélj szopis tanácsadóval, a legjobb az anyatej lenne még, ha orvosi indoka nincs a hozzátáplálásnak. az éjszakai kelés nem biztos, hogy megoldódik.
2013. máj. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ
2013. máj. 4. 08:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha fogyóban a tejed, akkor hirtelen nem adhatsz neki annyit hozzátápláláskor, hogy elég legyen. azt lassan kell bevezetni. ne félj a tápszertől én is azon nőttem fel és a testvérem is, valamint mindkettőnk gyereke is az lett. nálunk sajnos családi probléma, hog ynem tudunk szoptatni. minden rendben velünk. betegek is ritkán vagyunk mind. amugy is egészséges ha megszokja és mikor eléri a tejes kort, akkor ahelyett is tápszert, junior italt iszik. hát mindenképp sütőtök, sárgarépa, őszibarack, sárgabarack. ezek a legelsők, aztán paradicsom, burgonya, körtepüré. almával vigyázz, mert foghatja a székletet.
2013. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!