Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön született babák...

Külföldön született babák esetében mi a helyzet a papírokkal? Karácsonykor 2,5 hétre hazamegyünk, akkor vajon hol, mennyiért, mit és mennyi idő alatt lehet elintézni?

Figyelt kérdés

Már lementünk a Követségre, és leadtuk az itteni születési anyakönyvet, ami alapján megcsinálják a magyar anyakönyvet és az útlevelet. Mi is kell még: a személyi, a Taj és az Adókártya?

Vajon nekünk is működnének ezek az Elintézzük.hu típusú helyek, vagy azok lassúak (bár nem tudom, árban mennyivel olcsóbb, ha mi csináljuk, mert most, hogy már nem keresek, minden fillért számít)? Van ötletetek?


2009. szept. 28. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

én SK-ban szültem, a fiam is magyar állampolgár.

1. lépés a követség.

2. vmikor megkapjátok a papírokat, erre elég sokat kell várni sajna.

3. adó kártya és társai: otthon intézendő. pontosabban csak adókártya és tb kártya kell. a személyi felesleges, mert útlevelet kap.

a fiam 16 hónapos. az adókártya és a tb kártya nekünk még most sincs meg... trehány vagyok:) szóval feleslegesnek tartom még. oviba hazaviszem, az előtt elintézem. ha ti is külföldön éltek majd a babával, akkor ott lesz biztosítása. esetleg kérj hozzá uniós kártyát, hha beteg lenne ha otthon vagytok, akkor is kap ellátást.

2009. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi Németben élünk, mikor először hazamentünk, még az útlevele sem volt még kész:( ...de úgymond hazacsempésztük, azaz kocsival mentünk, és mivel nincs határ nem kértek sehol sem papírokat. Azóta útlevele már van, de otthon még semmi más papírt nem intéztem, minek, ha itt élünk, és csak elég ritkán megyünk haza? (sajnos) De a tb kártyáját el fogom intézni legközelebb mikor otthon leszünk, bár az itteni egészségb.kártyája Eu-s, de azért mégis megcsináltatom otthon is. Ha nem éltek otthon, csak látogatóba mentek, akkor neked sem kell túllihegni a dolgokat, ráérsz. A tb kártyáját úgy tudom ingyen kiadják, csak előtte a lakcímkártyáját kell elintézni otthon, gondolom az neked is van, de a párod jelenléte is kell hozzá. (ezért nem intéztem el múltkor, mert apa nélkül voltunk épp otthon)
2009. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi nektek, én remélem, hogy időnként mehetünk haza, és ráadásul majd valamikor talán hazaköltözhetünk, meg azt javasolták, hogy a személyit intézzük el, mert az egyszerűbb a jövőben.

Akkor a lakcímkártyával kell kezdeni, ahhoz mi kell? Aztán jön a személyi? Időpont kell? Melyik mennyi idő?

2009. szept. 28. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

ezt találtam neked a személyiről

1. voltam

2009. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a lakcímkártyához a te meg a párod lakcímkártyája meg személyije kell. De ezt a személyiügyet nem értem, mármint a babának akarsz személyit? Minek?
2009. szept. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia

első lépés a lakcímkártya, valóban szükség van mindkét szülő lakcímkártyájára, néha tulajdonlapot is kérnek hozzá, vagy ha nem egy lakcímre van bejelentve a két szülő, nyilatkozni kell, hova szeretnék bejelenteni a babát, ha nem valamelyik szülő a lakás tulajdonosa, akkor beleegyező nyilatkozatot is kérhetnek a tulajdonostól, lakóhely szerinti okmányirodába kell kérni

aztán a taj-kártyát lehet intézni, de azt csak akkor kap, ha a szülőknek még fenn áll a társadalombiztosításuk, semmit nem jelent, ha van más eu-s tb-ellátásuk, szóval ez nem automatikus

adókártyát bármikor lehet igényelni, akár a baba munkába állása előtt is, addig csak kivételes esetben van rá szükség

szig - csak akkor kell, ha az unióból nem akartok kiutazni, de az is ráér akkor amikor az útlevél lejárófélben van

2009. szept. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A szemelyit azert is akarnam elintezni (bar ezek szerint valoban eleg lenne kozelebb az idoponthoz, mikor az utlevel lejar), hogy azt helyettesithessem vele. Javasoltak is a Nagykovetsegen - nekem ez uj, mert mi meg 14 evesen kaptuk, es orulok neki!

Most tudom, hogy ha karacsonyra esik is, lesz par napunk ugyintezni (bar igaz, mindig azt hisszuk van idonk, aztan...), ki tudja, mi lesz legkozelebb, meg ha egyszer megvan, akkor le van tudva a dolog :) legalabbis egy darabig, de az adokartya, lakcimkartya akkor nem kene ujra. Igazabol remenykedem is, hogy majd hazajovunk, es otthon nonek fel... de egyenlore ez nem aktualis, hacsak nem valtoznak a korulmenyek.

Persze erdekelne, hogy az hany evig ervenyes - vagy babanal olyan gyakran kell valtoztatni, hogy nem eri meg? (Az Eu-ban lakunk.)


Mindenkinek KOSZONOM, aki segitett!

2009. szept. 29. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!