Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt olyan aki azt gondolta,...

Volt olyan aki azt gondolta, hogy ő "lányos anyuka" lesz, és nem ugy jött össze?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amióta az eszemet tudom, azóta szeretnék 2 kisfiút, majd 1 kislányt (tudom, hogy ez nem kivánságműsor). És attól félek, vagyis felmerült az a kérdés bennen és arra vagyok kiváncsi, hogy más is volt e így, hogy mivan ha elsőre egy kislány lesz és még talán másodikra is, akkor őt nem fogom úgy szeretni? Imádom a gyerekeket, és tudom, hogy buta kérdés!!! Mert olyan nehéz elképzelni, hogy először kislányom lesz. Hallottam, már mást aki mondta, hogy kisfiús anyukának képzelt el magát és imádja a lányait és mostmár lányos anyuka!Mit gondoltok erről?

Bocsi, ha kesz-kusza.


2013. máj. 5. 23:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi fiút szerettünk volna. Lányt egyáltalán nem. Egész életemben csak erre vágytam, és a páromnak is fontos volt, hogy valaki tovább vigye a nevet. A kisfiúkkal mindig jól eljátszottam, a kislányokkal nem. Idegesítettek. Magam is fiús voltam kiskoromban, egy öcsém van és egy bátyám. Erre mi történt? Kislányunk született. Imádom, pedig őszintén szólva nem hittem, hogy képes leszek rá! De azóta imádom a rózsaszínt, a pillangókat, a szívecskéket, a babákat, mindent, ami vele jár.
2013. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez jó!!! :)
2013. máj. 6. 00:08
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi kislányt szerettünk volna a férjemmel már elsőre.. annyira lányos beállítottságúnak éreztem, éreztük magunkat, aztán a 4d-n kiderült, hogy bizony kisfiú.. Már elmúlt két éves és el se tudnám képzelni, hogy ne fiam legyen és teljesen bele vagyok szerelmesedve :) annyira, hogy másodjára is kisfiút szerettünk volna, na ő már kislány lesz. De várjuk nagyon, hamarosan megszületik. :)

Hidd el, el fogtok olvadni tőle akár fiú, akár lány.. és utólag nem is gondolod majd, hogy más nemű babát szerettél volna :) legalábbis nálunk így történt.

2013. máj. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Mi mindenképpen fiút szerettünk volna, rettegtünk tőle, hogy lány lesz, de hála az égnek fiú lett.
2013. máj. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 3. Gyereknek szeretem volna mindenkép lányt ,szerencsére az lett ,imádom szeretem öltöztetni,cofot csinálni neki ,de emmelett szeretem a fiaimat is nagyon kicsinek vonatoztam velük ,én nem vagyok szerintem se kimondottan fiu se lányos anyuka ,mindegyikel elvagyok .
2013. máj. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem még nincs gyerekem, de naponta vigyázok egy kicsi fiúra. Én világ életemben lányt szerettem volna, de mióta, lassan egy éve 4 hónapos kora óta vele vagyok, már azt sem tudom, mit kezdenék egy lánnyal. Már profin utánozom az összes létező autó és traktor hangját:-D De természetesen ha lányom születne őt is imádnám. De ez megnyugtatott, hogy akármi lesz, imádni fogom.
2013. máj. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én tipikus lányos anyukának gondoltam magam, már gyerekkorom óta mindig úgy képzeltem a jövőt, hogy nekem lányom lesz. El sem tudtam volna képzelni, hogy fiam legyen, úgy éreztem, hogy egy kisfiúval egyszerűen nem tudnék mit kezdeni.

Naná, hogy fiam lett :) Sokkolt, amikor kiderült, és pár napig teljesen magam alatt voltam, valahogy teljesen idegennek éreztem a babát a hasamban. Aztán amikor lett neve (mert ugye addig csak lánynévben gondolkodtunk), akkor már elfogadtam a dolgot, aztán miután megszületett, már kifejezetten örültem neki, hogy fiam van, most meg már el sem tudom képzelni másként és el nem cserélném a világ legaranyosabb kislányára sem :)

De egyébként én mindenkitől ehhez hasonló sztorikat hallok. Hiába képzelik el a szülők, hogy milyen nemű gyereket szeretnének, ha meglesz a baba, akkor őt fogják a világon a legjobban szeretni, és utólag már direkt örülnek neki, hogy kisfiú/kislány lett, akkor is, ha előzőleg mást vártak.

2013. máj. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Generációk óta csak lányok születtek a családban, így én is megvoltam győződve, hogy lányom lesz, lányra vágytam nagyon. Természetesen fiam lett :-) Imádom, már el sem tudom képzelni, hogy lányom legyen. Igazi vagány, belevaló, 11 hónapos kispasim van, nem adnám 100 lányért sem.
2013. máj. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem tudtam elképzelni, hogy fiam legyen. Egyáltalán, egy sem, soha.

A férjem is lányt szeretett volna mindig.

Az első terhességemnél nem éreztünk semmit, fiú lett.

Hamar átálltunk a gondolatra (pedig korábban elképzelhetetlen volt). 6,5 éves, okos nagyfiú már.

A másik terhességnél én lánynak, a férjem fiúnak érezte a babát. Ismét fiú lett. Itt nem ment a dolog olyan gördülékenyen, csalódottak voltunk, ami persze 1-2 hét alatt elmúlt. Ma már szégyellem magát a gondolatot is, imádom a fiam, aki már 11 hónapos.

A harmadik babánál mindketten lányt éreztünk eleinte, majd a férjemnél maradt ez az érzés, én váltottam fiúra. De akkor már mindkettőnknek mindegy volt, 2 fiú után belerázódtunk a fiús életbe. :)

Tegnap voltunk UH-on, ahol egyértelműen megmutatta magát. Kislány. Nagy az öröm, hisz mióta vágytunk egy kislányra, de most meg ez a gondolat furcsa és hihetetlen. :)


Bármilyen nemű lesz is a babád, hidd el, nem számít. Ugyanúgy mosolyog, ölel, mondja ki először, hogy "szeretlek, anya". Az, hogy az ingjét gombolod össze, vagy a hajába kötsz copfot, már csak lényegtelen részlet.

14 hkm

2013. máj. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem, hogy lányos anyuka vagyok, mindig úgy képzeltem, hogy az első gyermekem kislány lesz, már a nevét is kiválasztottam évekkel ezelőtt, a férjem kisfiút szeretett volna. Kisfiunk lett:) Amikor UH-n megtudtam, azonnal átállt a fejem kisfiúra, és most már elképzelni sem tudnám az életet az mi mosolygós, huncut kisfiunk nélkül:)
2013. máj. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!