Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 29. -én lesz 5 hónapos a...

29. -én lesz 5 hónapos a babám, elkezdhetem a kóstoltatást?

Figyelt kérdés
Nem akarom még elkezdeni a hozzátáplálást,van még elég tejem.Csak kíváncsiságból adnék neki 1-2 kanál almalevet,hogy mégis mit szól hozzá.Még nem is rendszeresíteném,csak mondjuk ma adnék neki egy kicsit,aztán majd később folytatnánk.Vagy ha már elkezdek kóstoltatni,akkor folyamatosan kell?
2013. máj. 7. 10:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam,most 5 hónapos, fél éves lesz 29.-én:)
2013. máj. 7. 10:58
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Én a helyedben kivárnám a fél évet, főleg ha van elég anyatej. Hová sietsz? Egész életében enni fog, viszont ez a pár hét is számít, hogy megérjen a bélrendszere.
2013. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

A bélcsatorán még csak tej ment végig. A még nem kizöldült gyepre kiküldenéd a gyerekeket játszani? Nem. Megvárom, amíg megerősödik.

Hogy mikor érik meg, vannak jelek, ezeket szokták emlegetni: van foga, tud ülni, szájába tesz dolgokat, nem működik már a nyelvkilökő reflexe.


Azt gondolom, nem ártasz vele, de kelleni még valószínűleg nem kell neki, használni se használ, akkor minek?

Első gyereknél én is vártam, hogy üljön már, másszon már, egyen már, beszéljen már, olvassunk már... Másodiknál csak élvezem, ami épp van.

2013. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Mármint megvárnám, hogy a gyep megerősödjék, utána engedném rá a népet. Félreérthető volt, bocs.
2013. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is anyatejes volt, és én már elkezdtem ennyi idősen a kóstoltatást. Nagyon tetszett neki, és természetesen semmi baja nem lesz tőle. Persze mindenki maga dönti el, de én nem vagyok az a nagy anyatej-istenítő. :)
2013. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én sajnos csak 3 hónapig szoptathattam a babát gyógyszerszedés miatt, úgyhogy 4 hónaposan elkezdtük a kóstoltatást. Jó darabig csak almát evett, azt is nehezen. Nem volt még érett rá! Most már 7 hónapos, és 6 hós kora óta akar igazán enni, és azóta tetszik is neki minden, boldogan kóstolgat, jó nagy adagokat megeszik. Ha van még tejed várd ki a 6 hót. Tapasztalatból tudom, ha erőlteted se fog menni , amíg ő nem akar enni!
2013. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom, ha erőlteted se fog menni , amíg ő nem akar enni!


Nagyon egyet értek!

És még annyit hozzá tennék ehhez, hogy egyes babáknál ez még később következik be, mint fél év (tehát annál előbb biztos hogy nem, egy anyatejes babánál tuti), nekem egyik babám 7,5 hónapos koráig csak anyatejet volt hajlandó elfogadni, kilökte a kanalat a szájából, bármi is volt benne, utána viszont rákapott az evésre, ma remek jól evő gyerek, szóval az sem igaz, hogy az ízek miatt kéne...

2

2013. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 honapos mult es en elkezdtem a heten kostoltatni. Nagyon izlett neki. Szep lassan elkezdem a hozzataplalast, mert rengetegszer szopizik es szeretnek mar egy kis szabadsagot.
2013. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Na gondoltam, hogy jön a "leponti", de jöhet ezért is.

Érdemes elolvasni és elgondolkozni rajta.

[link]

2013. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én elkezdeném. Nem kötelező neked már étkezéseket kiváltani, csak próbálgatni az ízeket. Az is lehet, hogy a te babád meg rögtön vevő lesz rá! Egy próbát megér.
2013. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!