Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt nem bírom tovább, egy...

Ezt nem bírom tovább, egy órája nem tudom elaltani, csak ordít?

Figyelt kérdés

8 hónapos elmúlt, és már nagyon nagoyn ki vagyok borulva,mert sehogy nem lehet elaltani.

HA jó napja van elalszik 10 perc alatt,de most is már egy órája sír. Sehogy,de sehogy nem tudom elaltatni.

A 2,5 éves nagytesó a másik szobában próbálna aludni,de a kicsitől még ős is fenn van. PEdig már álmos a kicsi, ebéd közben is már majd eldőlt, a fele ebéd a fején kötött ki,mert egyfolytában a szemét vagy a fülét dörzsölte.

Próbáltam már korábban később fektetni,de semmi nem jó neki:(


2013. máj. 7. 13:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát én ilyenkor kitartóan, konzekvensen csinálom az elalvós szertartást: kézbe sétálok vele kb 2 percet -lenyugvós szakasz- és vissza a kiságyba, ahol cumit és takarót kap. Amikor már rendesen sír, nem csak nyöszörög, akkor újra sétá-nyugtatás és vissza az ágyba, cumi, takaró...van hogy elsőre elalszik, délutánonként, vagy hogy másfél órán át ezt játszuk...legvégső esetben szoktam elővenni a mei-tai-t és abban max 7-8 perc sétálgatással mindig elalszik! 5-10 percet még magamon hagyom, aztán kipurcanva leteszem a kiságyába :)

Ritkán, de nálunk is előfordul egy-egy ilyen maratoni elalvás! :)

7 és fél hónapos baba anyukája

2013. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, lehet, hogy az én gyerekeim a kivételek vagy csak szerencsés vagyok, de én sose tapasztaltam még hasonlót. Igaz, mindkettőt mellen altatom, altattam. De soha, egyszer se volt kínlódás az elalvással. (Kivéve, amikor a fiam sztrájkolt az erős tejleadás miatt, de azon is sikerült átlendülni.)

Annyiszor olvasok ilyesmit, hogy micsoda kínlódás az altatás nappal és/vagy este... sokszor pillogok, nem igazán értem, hogy miért.

Most ezt nem kötözködésként írom, komolyan, csak számomra fura, hogy ez ennyire tömeg-probléma manapság, amikor minden anyukánál ott van a (talán) legjobb altatószer, kéznél. Még a tápszeres anyukáknál is. Sőt, talán lehet, hogy ők se kényszerülnének a tápszerre, ha bátrabban altatnának mellen... Nem tudom, csak tippelek, ez a megérzésem.

2013. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam cicin alszik el születése óta.Most 11 hónapos és bizony voltak altatási problémák,sztrájkok hiába raktam én mellre.Kiderült,hogy őt megzavarja nagyon a mozgásfejlődés,a szellemi fejlődés,ugye a fogzás stb.Bizony váltanom kellett altatási módszert alkalmanként és volt amikor 1óra volt mire elaludt vagy a 3.-ik altatási módszer sikerült csak!Eltelt pár hét és újra cicin aludt el és egyelőre most is azon alszik el.
2013. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!