Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S nem bírom tovább az...

S. O. S nem bírom tovább az állandó éjszakázást?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom. Eddig mindig volt valamire,amire rá lehetett fogni,hogy ébredt 3-4 esetleg 10-15 alkalommal éjszaka. Először ugye ott volt a hasfájás,majd a mozgásfejlődés,fogzás.

Most van már neki 4 foga, kúszott, mászik, áll és lépeget az ágy melett egy ideje, tehát elvielg picit jobban kellene aludni.


De ez valami katasztrófa amit csinál,éjszaka is legalább 25ször mentem át hozzá, és csak cici kell neki, de már a mellem is fáj,mert jóformán csak rágja,pedig van tejem is. Ínét hiába kenem, nem is alszik vissza, és enm is látom,hogy jönne foga. Hiába alszok mellette a kanapén, ha végzett a cicvel fogja magát és elkezd nyüglődni, visszaadom a cumit,de olyan lendülettel köpi.


Hajnalban is olyanokat pukizott, fájna megint a hasa? Semmi újat nem evett. A hippes tejpéptől fáj neki,így azt nem kap, milupát szoktam venni vagy milumilt, 6kor eszik este, emiatt lenne az éjfélkor kezdődő állandó ébredés, ami tart fél5ig????

Adjak inkább főzeléket vagy mit csináljak?? Annyira nagyon fáradt vagyok, hogy nem alszom, épp lehunyom a szemem, és már fel is kelt megint


2013. máj. 1. 13:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

lehet hogy megint fogzik.legalábbis ezek a dolgok erre utalnak..!

probáltad a homeopátiás szereket? sokaknak bevált.

én megértelek hogy fáradt vagy. az enyém 2 lesz és még 1-2szer felébred

2013. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Eloszor is: nyugodj meg, mert ha ideges vagy, a baba megerzi. Masodszor: Nem ertem igazan cicizik is es tapszerezed is? Mert ez nem volt egyertelmu. Aztan szerintem korai este 6-kor "vacsorat" adni, mert akkor ne csodalkozz, ha ehesen kel hajnalban. Kb 8-9 korul volt nalunk ebben az idoszakban az esti vacsi, ami mar 8 honaposan nyugodtan lehet fozelek mondjuk 6 kor es este kb 8 korul mindig lefekves elott tapszer vagy cici. nekunk ez valt be. Aztan en adnek neki egy kis kamilla, vagy citromfu teat a fozelek melle. Segiti az elalvast. A hasfajasra is jo lehet, megnyugtatja a pocit. Probald ki ezeket.
2013. máj. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem tápszer, hanem tejpép.

TEjpépet eszik 6kor, 8kor fürdés és utána még cicizik.

2013. máj. 1. 13:56
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló volt a helyzet,csak a lányom akkor már elmúlt 1 éves. Nem volt igazán baj az éjszakai alvással, ha meg is ébred kis ölelés és aludt, után jött 1 keményebb fogzás,betegség pár hétig megint kapott cicit éjszaka.Rászokott..csak azzal akart visszaaludni. Kelt 10X is minden este. Ez ment 2 hónapig. Majd Bevetettük apát. Ő kelt hozzá, persze sírt vagy 30 percet, de visszaaludt. Másnap este 1X kelt 5 perc nyüglődés, utána aludt. Azóta nem is kéri, nem is ébred gyakran. Szerintem nálad is rászokott a cicire, h csak azon alszik vissza.
2013. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ne haragudj kedves kerdezo, elneztem :) mostmar oke tejpep :) szerintem probalkozz fozelekkel helyette.
2013. máj. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Akkor lett valamivel jobb, amikor 1éves lett és már majd az összes foga kint volt és felállt és megtanult járni, addig bizony keltem én is 10szer, vagyis megébredtem, mert én magamhoz vettem a nagyágyban, hogy tudjak aludni. Az is sokat segített, hogy ahogy kiváltottuk az étkezéseket, már nem arra kelt fel, hogy éhes, hanem csak nyugtató cicire, mert jött a foga,fájt a hasa, stbstb. Most 2éves múlt és végre kezdi átaludni az éjszakákat, vagyis eddig 4éjszakát aludt végig :) Hidd el, ez nem tart örökké, tudom, hogy nagyon-nagyon fárasztó. Ha megteheted, akkor aludjál vele egy picit ebéd után, amikor meg elvan egyedül, akkor is feküdj le pihenni. Ezek az apró dolgok fel fognak annyira tölteni, hogy ne legyél rosszul már hajnalban. Nekem is volt, hogy hányingerem volt már a sok ébredéstől. Aztán külön aludtunk a férjemmel, én meg aludtam a gyerek mellett. 2évesen lett külön szobája és külön ágya és így már oké.
2013. máj. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja igen, most 2.5évesen sokalltam be az éjszakai ciciktől. Megbeszéltem vele, hogy éjszaka már csak 1cici lesz, kb 2napig nyűglődött, aztán azt az 1cicit is elhagytuk. Sírás nélkül szokott le az éjjeli cicizésről. Sokat beszéltem neki arról, hogy az összebújás is jó helyette, meg anyának fáj a melle. Megérti, ne aggódj. Pár nap és megszokja. De addig amíg azért kell neki, hogy megnyugodjon, vagy hogy ne fájjon a foga, addig adj neki nyugodtan. A rágicsálással sajnos nem tudsz mit kezdeni, de pihentesd a melled, ne hordj melltartót otthon, hogy az se súrolja.
2013. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Tudom, hogy le fogtok pontozni, de...

ez van, ha valaki összekeveri az igény szerinti szoptatás a 'minden nyekkenésre mellre teszem'-el. Nem hiszem, hogy normális az, hogy 10-15x kel egy 8 hónapos éjszaka, és minden alkalommal éhes. Erről le kéne szoktatni, mert csak megszokásból csinálja. Persze mindig rá lehet fogni valamire, de ez az állapot egyikőtöknek sem jó. A babának se, nektek se. Vannak módszerek, próbálkozz. Most biztos felháborodsz azon amit írtam, de te is tudod, hogy nincs rendben a helyzet. Persze sok baba nem alussza át az éjszakát ennyi idősen, de fél óránként ébredni sem oké. Most írhatnám, hogy néha picit sírhat is, vagy szoptasd meg 2x, a többi alkalommal adj neki egy kis vizet de biztos felháborodnál.

2013. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
másfél évesen aludtunk át egyetlen egy éjjelt! 3 éves a Fiam éjjelente 2-3 alkalommal kel még inni... Én utána órákig szenvedek mert nem tudok visszaaludni...
2013. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Este 6 kor eszik tejpépet, 8 kor fürdik majd cici? Vacsora nincs?

Nekem 8 hónapos a lányom, 6 kor eszik tejpépet, majd 8 kor vacsoràzik velünk. Szerintem éhes.

2013. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!