Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy gyermekpszichológus ismerősömmel beszélgettem, mondtam neki, hogy le akarom szoktatni a 9 hónapos kisfiamat az éjjeli 8-10 kelésről,meg az esti altatásnál a nyűglődésről.

Erre az Aludj jól gyermekem című könyvet ajánlotta, nekem nagyon drasztikus, de ha egy pszichológus azt mondja,biztos nem beszél hülyeséget. Annyi pro és kontrát olvasok róla az interneten. Mi a véleményetek?


2013. máj. 7. 16:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
41%

[link]

Ezek a módszerek egyáltalán nem drasztikusak,szülő és gyermek kímélő.Amit próbáltam,működött! Megéri megvenni.Én a ciciről elalvásról szoktattam le ezzel a babámat.

2013. máj. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem el kell fogadni, hogy a babák, kisgyerekek ebben a korban ilyenek, majd 2-3 éves korukra érnek meg az önálló alvásra. Addig a szülő tegye kényelmesebbé a maga számára a helyzetet azzal, hogy közel engedi magához éjjel a gyereket, hogy az ébredéskor könnyebben visszaaltathatssa. Ez megoldható közös szobával, kiságy a szülőké mellett, oldalkocsisan, vagy a szülők ágyában. Egyébként is 6-12 hónapos korban a legrosszabb a helyzet ebből a szempontból, egyéves kor után valamit javulni szokott ez a helyzet. Addig ki kell bírni. Én oldalkocsis megoldásban alszom a gyerekkel, így többet tudok pihenni a számtalan ébredése ellenére is, bár még így is fárasztó. Majd ha nagyobb lesz, ráérek azzal foglalkozni, hogy külön szobába szoktassam.
2013. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!