Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a kúszásra, mászásra?

Figyelt kérdés
Hogy tudnék neki segíteni,hogy elinduljon? Van rá valami módszer? 8 hónapos
2013. máj. 8. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
tedd a kedvenc játékát kicsit elé ,hogy odakússzon érte.én is ezt csináltam már 3hós korában.4hónaposan pedig már nagyon kúszott,rá egy hónapra mászott,azóta meg egy kézzel kapaszkodva megy.7hós
2013. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem laptopot, használaton kívüli távirányítót, telefont vagy telefontöltőt tegyél elé, nekünk az jött be :))) Minden ketyere érdekli. Persze nem kapja meg őket azóta, de akkor odakúszott értük. A legjobb a webkamera volt, mert világított is. Amikor még nagyon nem ment a kúszás, akkor felváltva a lábai mögé tettem a kezemet, hogy el tudja lökni magát. Pár hétig csak a hátára hengeredett, később rájött hogy így haladni tud. Magától egy hónapig csak hátrafelé haladt.
2013. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyi, először is ne legyél gondterhelt miatta, mert 9hós korig "kell" kúszni, 10hós korig "kell" mászni és ő még bőven benne van ebben.

ÉN fiam 1nappal 9hó előtt kezdett kúszni, de én nem idegesítettem magam miatta, pedig a környzetem nagyon erősen tolta belém az érzést, hogy húúúú micsoda lemaradt babám van.

Én láttam a picin, hogy egyre aktívabb, láttam, hogy már majdnem megy neki, hogy próbálkozik, szóval láttam én rajta, hogy lesz ebből nemsokára valami- és lett is. A mászás dettó, 10hó előtt pár nappal kezdte.

Most 15hós, és kb 2het járkál egyedül. De hangsúlyozom, hogy nincs lemaradva.

Neki pl nem is lett O lába, mint az olyan piciknek, akik tényleg túl hamar álltak fel és indultak el.

De természetesen valami érdekes játékot- vagy ahogy a 2. válaszoló írta, mobilt, távirányítót tegyél le neki a földre, hátha felkelti az érdeklődését.

Nálunk is nagyon szereti a kicsi ezeket....

2013. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!