Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtatok már egy hétnél...

Gabszem kérdése:

Használtatok már egy hétnél tovább Nasivint 1 év körüli babánál?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg max 1 hétig lehet használni, de most már 8 napja folyik az orra és nem tudunk aludni, se ő se én... A Nasivin úgy ahogy segít kicsit, persze tengervizes orrspray és orrszívás mellett...
2013. máj. 8. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Menjetek orvoshoz, kérjetek gyógyszeres orrcseppet. Jobb lesz mint a nasivin és olcsóbb is.

Én váltva szoktam használni ezt a kettőt, mármint a nasivint és az orvos által felírtat.

2013. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
holnap amúgy is megyünk oltásra, majd iratok fel.
2013. máj. 8. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ugyan nem a kérdésedre válaszolok, de hátha segíteni tudok.

A kisfiamnál állandó visszatérő probléma az orrfolyás (9 hónapos). Egy hete voltunk vele fül-orr-gégésznél, aki elmondta, hogyan kell helyesen orrot porszívózni.

Ahogy mi csináltuk (tengervizes spray, majd szívás), azzal leginkább levegőt tudunk szívni és nem takarít rendesen.

A helyes mód a következő:

Tegyél 1 liter vízhez 9 gramm sót (ugyanaz lesz, mint az orrspray-k) forrald fel, hűtsd le.

Egy fecskendőbe szívj fel ebből a sóoldatból, majd a babát fektesd le, nézzen felfelé és az egyik orrába fecskendezd folyamatosan ezt a sóoldatot, miközben a másik orrlyukat porszívózod. Ekkor gyakorlatilag egy vízoszlopot képzel, ami áttakarítja az egész orrüreget. Addig kell csinálni, míg tiszta víz nem ürül.

Elég kegyetlennek tűnik a módszer, a kisfiam is üvölt közben, de tényleg hatásos. A sima orrszíváshoz képest a doki szerint ez 1000x hatékonyabb, nagyon sok cucc kijön és orrszívás után nem szörcsög (korábban mintha nem is szívtuk volna...) A férjemmel együtt csináljuk, mert sajna nem egyemberes feladat, de ha más nem, legalább este próbáljátok ki. Sokkal nyugodtabban tud aludni a pici utána és tovább tart a hatása.

2013. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom írni, hogy orvosnak kellene valami jó kis cseppet kiírnia, ami hatásos.

A NAsivin, ha eddig nem segített, teljesen fölösleges tovább használni,m mert nem lesz semmi haszna.

2013. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nasivint, nem tanácsos 7 napnál tovább használni. Kérdezz rá a gyerekorvosnál a heim Pálos orrcseppre, azt max 2 hétig lehet használni, de nagyon hatásos, viszont azt főként gyulladásos betegségeknél szokták javasolni.
2013. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!