Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdetés milyen sűrűn?

Fürdetés milyen sűrűn?

Figyelt kérdés
Ti milyen sűrűn fürdetitek, fürdettétek a 6-7 hetes babáitokat? Az baj, ha mi nem fürdetjük minden nap, csak kb. 2 naponta?
2013. máj. 8. 18:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nálunk is apa fürdet :)
2013. máj. 8. 20:50
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Kénytelen voltam naponta fürdetni, mert nyári baba, folyton büfis vagy kakis volt. Na meg szerettem volna egy fix pontot a napunkban, ami mindig ugyanakkor történik.

Ha érzékeny lett volna a bőre, akkor nem fürdettem volna minden nap.

2013. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekem mindhárom gyerekem száraz, érzékeny, fehér bőrű. Az orvos és a védőnő is kifejezetten kérte, ne fürdessük őket minden nap. Nyilván, ha kakis/pisis/izzadt volt (bár szerencsére nem izzadósak), akkor lemostuk, megtisztítottuk őket rendesen, de a meleg vízben "áztatás" az, ami árt a bőrüknek. Még jobban kiszárítja. Sajnos a kisbabák még nem tudnak zuhanyozni, az kevésbé ártana a bőrüknek.


Angliában, Franciaországban vannak, akik csak heti 1x fürdetik a gyereket. Azért az elég durva, nem?

2013. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha nem mondta konkrétan az orvos vagy védőnő, hogy a gyereknek érzékeny a bőre, vagy valamire hajlamosnak tűnik, én simán fürdetném naponta. Nem csak a tisztaság miatt, hanem lelkieknek is jó, mint ahogy írták egy szeánsz a szülővel. Ezen kívül segít a babának kialakítani a nappal és éjszaka közötti különbséget ez a fix pont. Ha nagyon félsz, hogy kiszáradna a bőre, akkor csak sima vízben fürdesd naponta, és mondjuk kétnaponta használj csak fürdetőt. Szerintem amúgy ebben a dögmelegben jólesik neki egy kis pancsizás, lehet h nem izzad, de csak ráragad a száraz por stb...
2013. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
minden nap
2013. máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!