Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rábízhatom a nagyszüleire a 7...

Rábízhatom a nagyszüleire a 7 hónaposomat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, igazából egy kis biztatásra vágyom, segítsetek anyukák! Légyszi!!!


Úgy érzem, hogy itt lenne az ideje, hogy néha rá merjem bízni a kisfiam a nagyszüleire. Nem is feltétlenül magam miatt, hanem a kicsim miatt, lehet hogy néha szüksége lenne arra, hogy ne csak velem legyen, nem? Nem szeretném, hogy anyámasszony katonája legyen. Az a baj, hogy már azt érzem, hogy kezd engem sakkban tartani, nyafog vagy elkezd sírni és én megsajnálom, egyből felveszem, vagy megteszem, amit akar. Bár elhatároztam, hogy erről leszoktatom, mert lassan a wc-re sem fogok tudni kimenni tőle. De annyira sajnálom, olyan kérőn tud rám nézni... Tudom hülye vagyok. Viszont nem akarom, hogy egy kis zsarnok legyen. Szóval elhatározásra jutottam, hogy kicsit következetesebb és "szigorúbb" leszek. Szerintetek?


Ja, és nagyon szeretek futni, emiatt is jó lenne, ha néha rá merném bízni a nagyiékra. De mi van, ha sír nélkülem?

Az apjára már nyugodtan rá merem bízni, de ő nem ér rá mindig. A nagyszülei mér csak egyszer vigyáztak rá, akkor is tiszta ideg voltam. Mit tegyek? Vegyek erőt magamon és bízzam rájuk nyugodtan? Vagy inkább maradjak vele továbbra is? Nem baj, ha pont A szeparációs időszakban bízom másra?


Annyira bizonytalan vagyok, leírnátok a véleményeteket, tapasztalatotokat?


Köszi!!!


2013. máj. 9. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ha olyanok a nagyszülők, hogy megbízhatóak akkor miért ne? Neked is jót tesz a kikapcsolódás! De ha olyan mint az én anyósom (szétszórt, áttolja a piros lámpán a babakocsit, fogalma sincs, hogy mit kell csinálni ha sír a gyerek, nem tudja megetetni stb. stb.) akkor inkább ne. Én emaitt nem bíztam soha senkire a gyerekemet (néha anyukámra, ha ráért, de ő meg nagyon ritkán ér rá) vagy a férjemre. A kicsim most 7 hónapos, őt még senkire nem bíztam, csak a férjemre ha el akartam menni gyorsan valahová, de az is max 2 óra volt. A nagyom most 2 éves, most kezdte a bölcsit nemrég, délelőtt 8-12 között odavan, így nekem is egy kicsit könnyebb, "csak" egy gyerekkel.
2013. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nyugodtan bízd rájuk, biztos nagyon jól ellesznek egymással.

Amúgy én is hasonló cipőben járok a kislányommal, mindig aggódom, ha rábízom másra,mi van ha sír, vagy ez van vagy az van.

Hát tudod mi van?semmi.Tökéletesen jól elvannak vele, ha sír megtudják vígasztalni.Minden rendben szokott lenni, szerencsére:)

Szerintem ez minket anyákat (gondolom, főleg az első gyerekes anyákat a tapasztalatlanság miatt) sokkal jobban megvisel, mint a picit.Nem mellesleg nekünk is jár egy kis "szabi" és ha ezt meg tudod oldani, miért is ne?!

Én azt mondom hajrá!

2013. máj. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapos.

Én nem hagytam eddig soha senkire az apukán kívűl.

Nem merem,nem tehetek róla..:(

Nagyon anyás.:)

De ha te megbízol a nagyszülőkben és nyugodt szívvel tudnád rájuk hagyni miért ne?!

Több időt tölthetnek így el és jobban megismerik egymást.:)

2013. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Biztosan jól ellátnák, nagyon szeretik. Én csak attól félek: mi van, ha sír és nem tudják megnyugtatni?
2013. máj. 9. 08:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudják nyugtatni ne aggódj.:)

Nekik is volt gyerekük.:)

2013. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésedrte válaszolva: természetesen rábízhatod pár órára a nagyikra, neked is jár egy kis kikapcsolódás. Ha sír nélküled, majd megnyugtatják, neveltek már fel ők is gyereket. Én mindkettőt szoktattam a nagymamákhoz: először csak kimentem a konyhába, amíg ők bent voltak a szobában nélkülem, aztán leugrottam a boltba, utána mentem csak el több órára. nem is csak a baba, hanem a nagyszülők miatt is, hogy legyen alkalmuk ismerkedni nélkülem.

De két dolgot tudnod kell: az egyik, hogy nem ettől lesz vagy nem lesz anyámasszonykatonája vagy éppen zsarnok. Kisfiam most 3 éves, kezdetektől volt a mamákra bízva (mértékkel, nem napokra és nem állandóan), mégis kegyetlenül anyás, a minap hányásig hisztizte magát, amiért lementem a boltba, és fent maradt az apjával. Fél éve kezdődött ez nála, azelőtt ilyen nem volt.

A másik pedig, hogy a szeparációs szorongás klasszikusan 8 hónapos kor környékén szokott kezdődni, ezen MINDEN egészséges kisbaba átesik, ez nem sakkban tartás, nem zsarnokoskodás, és teljesen felesleges szigorral meg következetességgel kezelni. Egyszerűen arról van szó, hogy a kisbaba már elég értelmes ahhoz, hogy felfogja, ha egyedül van, de mivel az anyja nélkül életképtelen, fél. Ha eltűntél, nem tudja, hogy fél perc múlva visszajössz. Majd megtanulja ezt is. Ettől persze nyugodtan ki lehet menni vécére, de tudd, hogy ez nem nevelési kérdés. Ha viszont ismeri és szereti a nagyszüleit, könnyen lehet, hogy velük hasonlóan biztonságban érzi magát, mint veled, úgyhogy attól ne tarts, hogy valami lelki törést okozol neki vagy ilyesmi.

2013. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

az enyém at hónapos,de én nem bíznám rá senkire,pedig rendesek,de nem akarom. Kicsi babának az anyja mellett a helye.

Én is felkapom ha sír,de nem hiszem,hogy ettől zsarnok lenne. Érezze,hogy számíthat rám,segítek ha baja van.

2013. máj. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, azt hiszem megpróbálom, belevágok...:)
2013. máj. 9. 10:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan bízd rájuk! Kisfiamra anyukám 5 hónaposan vigyázott pár órát, először itthon, nálunk. Én azr javaslom hogy fokozatosan szoktasd a nagyiékhoz ahogy mi is tettük. Először úgy hogy te is ott vagy, de nem nagyon szólsz bele hogy mit csinálnak, csak megfigyeled. Ha valamit rosszul csinál egyből tudod mondani hogy ezt ne így, hanem úgy. Ha pedig minden rendben találsz, tudni fogod hogy minden rendben van. Csak látnod kell. Sokkal nehezebb úgy elengedni a picit, hogy látod, jól bánnakvele, mint hogy csak úgy lepasszolod.
2013. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na... az utolsó mondat tök értelmetlen. Szóval KÖNNYEBB úgy elengedni, hogy látod, jól bánnak vele! :)
2013. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!