Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Nem tudom négy hónaposoma...

Taticsa kérdése:

SOS! Nem tudom négy hónaposomat letenni az ölemből! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Abban a pillanatban, ahogy földet, ágyat, hintát... ér a háta bömböl. Hordozóban nem marad meg. Egy kézzel meg sok mindent nem tudok megcsinálni (pl négykézláb autót tologatni a nagyobbakkal)Már fáj a hátam és amúgy is unom már, hogy 24 órán át rajtam lóg. Múltkor kényszerűségből apukájának adtam oda: másfél órán át üvöltött magán kívül. Vége lesz ennek valaha. Mit csináljak, hogy le tudjam tenni? Melléülök, szórakoztatom és akkor is visít. Amíg fel nem veszem.
2013. jan. 30. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Jaj, de kis aranyos lehet! :D

Nincs mit tenni, tartogasd, előbb-utóbb megunja, majd más fogja érdekelni.

2013. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem puszilgasd közben sokat, majd megunja, nem fog neki tetszeni, hogy "nem kap levegőt". :D
2013. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
hordozókendő, vagy elég durván hangzik de hagyd sírni egy picit először fokozatosan aztán növeld z időt
2013. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Próbáld meg letenni,hagy ordítson malyd megtanulja,hogy nem Az övé Az Egész Napod!Ha most nem csinálod meg később sokkal rosszabb lesz,főleg mikor már menni fog!
2013. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Golan Trevize ***** válasza:
40%
Hát, pedig el kell kezdened szoktatni arra, hogy nincs a kezedben, mert magától nem fog leszokni róla, és később már csak rosszabb lesz.
2013. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Hűha!Mostanában az enyém is ilyen irányba hajlik!Én is azt a tanácsot kaptam h ezt a kis időt ki kell bírni.Majd kinövi.Bár az enyém még el van 5-10 perceket aztán csak ölben.Amikor már képes lesz a helyzetváltoztatásra, elvileg akkor már jobban fogja érdekelni minden más mint az ölben csücsülés.:)
2013. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerezz be egy hordozókendőt, vagy csatos hordozót :) Akkor ő is rajtad lehet, mégis mindkét kezed szabad. Most fog megindulni a mozgásfejlődése, és hidd el, ha erre rájön, elkezd kúszni-mászni, minden érdekesebb lesz rajtad kívül, és nem lehet majd felvenni. Ez egy ilyen átmeneti időszak. Ha most sírni hagyod, csak azt tanulja meg, hogy anya nincs mellettem, ha gondom van (a testi kapcsolat is ugyanolyan igény, mint az evés), így viszont egy pillanatra sem lehet majd elmenni mellőle, mert félni fog, hogy ott hagyod!
2013. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem akkor rontottad el,mikor már a kezdetektől,folyton kézbe volt,szépen szoktasd hozzá hogy háton,hason nézelődjön,mondjuk 4 hónapos kisfiam már kiskutyázott,lefoglalták a játékok imádott hintázni,bár én már piciként hagytam nézelődni nem kapkodtam fel,ha egy hangot adott,ne úgy értsd hogy üvöltött nem vettem fel,hanem elfoglaltam vittem ahol voltam nézelődött hason próbálkozott,kinyomta magát stb.
2013. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

A sírni hagyással annyit lehet elérni, hogy később is állandóan rajtad akar majd lógni, mert nem alakul ki benne a bizalom, azt tanulja meg, hogy állandóan kapaszkodnia kell beléd, különben magára hagyod.

Jó ötlet a hordozó, így lesz két szabad kezed, miközben rajtad van. Nem sokára elkezd kúszni-mászni, akkor már majd nem akar ölben lenni, mert sokkal érdekesebb lesz neki a világ felfedezése.

2013. jan. 31. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
nyugodtan lepontozhattok,ha ez titeket boldoggá tesz,érdekes módon a kisfiam egy kiegyensúlyozott,jó fej kisgyerek aki képes egyedül is eljátszani,közel kétévesen nem rajtam lóg minden másodpercben..nyugodtan cipeljétek a gyereket születésétől akár 3 éves koráig,akkor sem árt ha egy 4 hónapos babát nem fognak folyton ölben,azért lóg az anyján,mert azt szokta meg anya mindenért felvesz,lehet itt okoskodni,de inkább át kéne gondolni a dolgokat,és nem arról volt szó,hogy lerakjuk hagy üvöltsön fél-1 órát
2013. jan. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!