Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan készítitek el a...

Ti hogyan készítitek el a tejpépet?

Figyelt kérdés

Megcsináltam úgy, ahogy a dobozán van (Milupa): 130 ml víz + 5 evőkanál por. Nekem így nagyon híg lett. Én rontottam el valamit? Tehetek bele több port is, hogy szépen kanalazható legyen? Vagy ennek is szigorúan kell venni az adagolását, mint a tápszernek?

Mivel olyan híg volt, egy kanál rizspehellyel sűrítettem, mert nem mertem hozzá több tejpépet tenni.


Másik kérdésem: ma délelőtt kapott először tejpépet a babám. Ha érzékeny rá, akkor kiütésnek, hasfájásnak stb. ma-holnap jelentkeznie kellene, ugye?


2013. máj. 9. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is híg lett, így én annyit teszek hozzá hogy jó állaga legyen, semmi baj nem lett tőle. Igen ma-holnap lenne tünet, de ha a tápszert bírja nem hiszem hogy gond lenne. 8 hónapos kisfiú anyukája
2013. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy találomra csináltam.Öntöttem port a kis tálkájába és arra annyi víz amennyire szerettem volna,hogy sűrű legyen.
2013. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom ahogy az elsö válaszoló írta. Egy aventes pohárba teszek forralt vizet, és annyi port rakok hozzá, hogy megfelelő állagú legyen. Semmi gond nem volt eddig belőle.
2013. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezentúl akkor én is úgy csinálom, ahogy írtátok.
2013. máj. 9. 14:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én is először a dobozra írtak szerint adagoltam a tejpépet, de úgy leves állagú lett, úgyhogy azóta találomra csinálom, amikor már látom, hogy pép állaga van, akkor nem teszek bele többet. De lehet mással is sűríteni, ahogy írtad is. Először csak kevés mennyiséget adj a babádnak, ha látod, hogy nem érzékeny rá, utána mehet több.
2013. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy jártam, mint Te kedves kérdező. Híg lett a doboz szerinti adagolás alapján. Én akkor Milumil 7 gabonás péppel sűrítettem be, mert korábban a gyümit is ezzel szoktam. Aztán meg már én is adtam hozzá annyi tejpépet, amennyivel jó állagú lett, de tettem bele 7 gabonás pépet is. Amúgy először én is azt gondoltam én vagyok a béna, hogy nem tudom elkészíteni, hogy jó legyen... Pedig babám tápszeres, abban már "profi" vagyok, ezért is nem értettem. De akkor nem vagyok egyedül ezzel. :)
2013. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szóról szóra mint az utolsó, én is így voltam. De a védőnő azt mondta, h 7 gabonás pépet ne tegyek hozzá mert az már nagyon "finom", arra gondolt, h tömény. De nem egy dundika a lányom, nincs tőle baja.
2013. máj. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!

Ma már én is úgy fogom csinálni, hogy annyi tejpépet adok a vízhez, hogy sűrűbb legyen.

A lányomnak egyébként egyelőre semmi tünete tegnap óta, úgyhogy szerintem nem lesz gond a tejpéppel.


Még annyi kérdésem lenne, hogy ti melyik fajtát szoktátok venni? A DM-es és Rossmannos sajátmárkás tejpépeket próbáltátok már? Szeretik a babák? Elég táplálóak?

2013. máj. 10. 09:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a rossamnnosat szoktam meg a milupát.Mind kettőt szereti.Ált a málnásat banánosat,vaníliásat,de vettem már humana cseresznyéset is az is nagyon jó.
2013. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is a rossmanosat veszem. Szereti a banánosat, straccatellásat, kekszeset, erdei gyümiset, egyszóval mindegyik fajtát megeszi. Milupásat is szoktam venni neki.

2-es voltam.

2013. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!