Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg vannak olyan sportok/m...

Tényleg vannak olyan sportok/mozgásformák amikről a szülés után VÉGLEG le kell mondani?!

Figyelt kérdés
Egy szakkönyvben azt olvastam, tanácsos végleg lemondani az ugrókötelezésről. Szerintem ez marhaság, főleg hogy meg se volt indokolva miért. Szerintetek van valami alapja? 5 hónapja szültem, császárral, és jó lenne sportolni már valamit.

2013. máj. 10. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A szoptatás miatt irják, mert a nagy rázkodástol el mehet a tej.
2013. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Azt írja, végleg.


Ez hülyeség, mégis miért kellene?

Szülés után a nő szervezete olyan, mint előtte, szóval nem történik valami visszafordíthatatlan...

2013. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Milyen szakkönyv az, amiben ilyet írtak?


Itt egy nagyon jó kis válasz a témában:

[link]

2013. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, az ugrókötelezést nem emiatt írják. Hanem a záróizmok miatt. Elvileg ha azt akarjuk hogy jól zárjanak az izmok odalent akkor a medencealapot nem szabad ilyen erős rázkódással járó mozgásformának kitenni de ez minden nőre igaz az elmélet szerint , nem csak a szültekre.

Bár aki szült annak valószínű kicsit meggyengültek odalent a tartóizmok így jöhet létre vizeletcsepegés, inkontinencia (nevetésre, tüsszentésre) illetve súlyos esetben méh hüvely süllyedés.

Intimtornával kordában tartható fejleszthető javítható. Persze nem vagyunk egyformák, van akinek 40 évesen se történik semmi még ugrókötelezés esetén se:))

Másnak meg már tizenévesen gond jelentkezik.

Kriston Andrea Intimtorna című könyvében vannak ezek részletesen leírva.

Aztán van aki eszerint csinálja a dolgokat és betartja, van aki meg nem, ez nem szentírás , saját belátásra van bízva.

2013. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos szoptatni minden próbálkozásom ellenére sem sikerült, tápszeres a pici babám szinte a kezdetektől, ezért sem értettem, miért kellene abbahagynom bármit is. A záróizmos indoklás ésszerűnek tűnik, de akkor az aerobicról és egyéb ugrálással járó gyakorlatokról is le kell mondani?
2013. máj. 10. 12:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe egy másik "érdekes" felvetés a könyvből, hogy 6 hónapig nem szabad futni. Én pár hete eljárok futni (azaz inkább kocogni) és nem érzem károsnak.
2013. máj. 10. 12:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs! PL. lásd: Rubint Réka :D
2013. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4 es vagyok igen pontosan ahogy írod. A könyv szerint a futás (főleg betonon)sem való nőknek meg az aerobic sem. Én ezt túlzásnak tartom pl. magam részéről.

(Rubint Réka féle 2-3 héttel császár után vissza a tornához hozzáállást pedig szintén annak tartom, erős túlzásnak) .

Én is szeretek futni futok is úgy fél évesek voltak a gyerekeim mikor újrakezdtem. Elvileg az intimtornát is csinálni kell bizonyos időközönként vagy a több hetes programra újra és újra visszatérni és akkor lehet mellett pl. futni. Szóval meg kell támogatni a medencealapi izmokat IS a más egyéb izmok mellett.

2013. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!