Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha most úgymond "jó baba" a...

Ha most úgymond "jó baba" a kislányom, akkor ez így is maradhat?

Figyelt kérdés
Úgy értem keveset sír,egyedül is elvan,viszonylag jól alszik,eszik stb.Tudom ezt felboríthatja a fogzás,betegség,bármi,de alapvetően maradhat ilyen a természete? 5 hónapos most.
2013. máj. 10. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom is egy tündér volt pici korában, indig csak mosolygott, evett, aludt, és szépen elfigyelgetett. Eltelt 3 év, mostmár igazi kis vadóc, nagyon akaratos, önfejű, ugyanakkor bújós is. Ne vonj le elhamarkodott következtetéseket, még a te lányod is lehet bármilyen természetű.
2013. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom,de a baba korára gondolok,mondjuk az első évre.Pl. oké hogy fogzáskor nyűgös lesz,teszem fel egy hétig míg ki nem bújik egy foga,de aztán mondjuk megint jó kedvű lesz amíg nem jön a másik:) Vagyis ha most pl.nem olyan sírós,akkor van esély,hogy nem is lesz az?:)
2013. máj. 10. 13:00
 3/16 anonim ***** válasza:

Kislányom sírós volt, babaként, de nagyon, most 12, egész nyugodt. Kisfiam egy angyal volt babakorában, jól evett, alig sírt, fogzást észre sem vettük, csak azt, hogy 4 hónaposan kint van a foga, most 2 éves.... Kétemberes gyerek. Önfejű, igen eleven.

Ebből ne vonj le következtetést.

2013. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam pont az ellenkezője volt. Nem lehetett letenni, nem kötötte le semmi, folyton szórakoztatni kellett , napközben alig aludt stb. Aztán fél évesen elkezdett mászni és onnantól minden ok, végre leköti magát, már pozitívum, hogy minden érdekli, nem esik kétségbe ha elesik, nem viselte meg a fogzás stb stb. Ha mosolygós a természete, nem hiszem, hogy egy évesen hirtelen mufurc válna belőle, de ismertem olyat, aki minta baba volt, majd amikor gyerkőctársaságba mentek, akkor megijedt tőlük, hosszabb idő volt, míg feloldódott stb. De ez pár hónap alatt lerendeződött.
2013. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 5 hónapos és szintén álomgyerek.

Alig hallani a hangját, nagyon keveset sír (de ha igen, akkor aztán teli torokból, nincs átmenet), sosem volt hasfájós, egyedül is elvan, az éjszakáink is egész jók.


Már én is várom, vajon mikor fog "elromlani", túl szép lenne, ha ilyen lenne végig gyerekként, bár bevallom, nem bánnám :)

Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a dackorszakában.

2013. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a te babád ellenkezője. Piciként sem volt el egy percre sem egyedül.Hasfájós is volt.Most 14 hónapos még mindig "kétemberes gyerek". Akaratos, hisztis, önfejű. Nem tudom fog-e változni csak reménykedek. Én pici babaként anyukám elmondása szerint álom baba voltam. Ettem, aludtam, mosolyogtam mindenkire. Hangom nem lehetett hallani egész nap. Aztán 2-3 éves koromra olyan hisztis lettem, hogy vertem magam a földhöz. :D
2013. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe, hogy a gond nélkül, egyedül a kiságyban elalvó ismerős gyerkőcök szülei mind katasztrófaként élték meg a fogzást, mozgásfejlődést, szeparációs szorongást, amikor az álomgyerkőc nem maradt nyugton meg az ágyában, hanem felállt, felsírt, kimászott, nem engedte kimenni őket a szobából stb. Én ezeket észre sem vettem, mert a "kis dög" kezdettől fogva rajtam/mellettem/velem hajlandó csak elaludni és utána megy csak az ágyába. a többieket viszont "elkényeztette" a gyerkőce a könnyű időszakban, és amikor volt 1-2 válozás (fél éves kor utántól kb folyamatosan) akkor fura volt nekik, hogy a rend felborult.


Na, de semmi sem törvényszerű, inkább csak azért írom ezt le, hogy ne essetek kétségbe, 1-2 hét átmenet után vissza fog állni a rend.


(egyébként egy 5 hónaposra kicsit korainak érzem még a "jól eszik" megállapítást :) )

2013. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, a 7es és a 4es voltam.
2013. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ritka jo babám van . tényleg sose sir, 4 foga ko jött igy hogy észre se vettük, amikor lázas beteg volt akkor is csak kicsit anyàsabb volt.most 11 hónapos de még mindog ilyen.nem tudomeddig tart ez az állapott de remélem sokáig.
2013. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Te mázlista! ;)
2013. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!