Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyi idős volt a...

Nektek mennyi idős volt a gyereketek amikor visszamentetek dolgozni? Mi számít "korainak"?

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Korainak: 6 hónap alatt.

Én most megyek vissza csak, 2 éves, már tavaly vissza akartam menni, de anyukámnak balesete volt és itthon kellett maradjak ápolni.

2013. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem korainak számít 1 év alatt, vagy szopizós babánál addíg mindenképpen amíg szopizik akkor is ha már mást is eszik. Én anagyfiamat beadtam bölcsibe, júliusi, így szeptemberben ment is bölcsibe. Így utólag bánom, szerintem kicsi volt még hozzá. Nem sírt ugyan de félénk volt, nem játszott másokkal, az ovi már teljesen más volt ott láttam rajta, hogy élvezi. a kicsi fiam szeptemberben lesz 2 éves eszem ágában sincs bölcsibe adni, egyszerűen most el se tudom képzelni, hogy elszkadjak tőle, de az igazséghoz hozzá tartozik egyrészt, hogy neki volt egy betegsége amivel nagyon ránk ijesztett, már egészséges, de azóta nagyon rakaszkodom hozzá, és szerencsére nekem az anyagiak miat sem kell annyira aggódnom, de hát a mai világban ez egyre ritkább.
2013. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem most májusban lesz egy éves a kicsi fiam, és elkezdtem munkát keresni. Biztosan elmúlik már egy éves, mire sikerül majd ténylegesen elhelyezkednem, de így is gyötör a lelkiismeretfurdalás :(. Olyan kicsi még,és annyira szeret engem, annyira ragaszkodik hozzám, és neki csak én vagyok az egyetlen szülője :(.
2013. máj. 10. 21:33
 4/9 anonim ***** válasza:
2 évesen adtam bölcsibe, én azt is korainak tartottam. De muszáj volt.
2013. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tesóm szinte pár hét után már dolgozott, de ő vállalkozó kicsit más a helyzete. Persze amennyire tudott lelassított az elején, nagymamák, majd egy fiatal lány is besegített. 1,5 év környékén bölcsisek lettek. Most 13 és 11 évesek, köszönik jól vannak:) Nekem nem ilyen a munkám, én otthon akarok majd a gyerekemmel maradni, de kb. eddig tervezem. Unokaöcséimen láttam hogy 1,5 évesen már tök jól elvoltak a bölcsiben.
2013. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én itthonról dolgoztam már előtte. 3 hós korától kezdtem újra alkalmi munkákkal alvásidőben, 1 évesen már fél napot nagymamával volt (leginkább játszóterezni), 16 hósan kezdett önállóan járni és magától leszokni a szopiról, 2 évesen ment bölcsibe, rá 3 hónapra kezdett folyékonyan beszélni. Eléggé lelkiismeret-furdalásom volt a kvázi lopott munkaidők és kihagyott gyerekezés miatt, ugyanakkor a fiam nagy társasági lény és jókedélyű, kiegyensúlyozott, barátkozós gyerek. Összességében beteg sem volt többet, mint itthon, így most már azt mondom, nem mumus a bölcsi.
2013. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Enyém 3 évesen ment bölcsibe (3 éves kora előtt 2 hónappal). EZt már nem tartottam korainak. Én is kb. egy-másfél év alatt érzem korainak, de nem az mégsem. Külföldön csak pár hét (hónap) a szülési szabadság, ott minden gyermek közösségbe megy egy éves kora előtt, akinek dolgoznak a szülei.
2013. máj. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is dolgozom itthon mellette, sajnos még kvázi "szülési szabadságom" sem volt így, és nálam is így elég sok gyerekezés maradt ki. De már nem bírom anyagilag sajnos ezt a "fél itthonlétet" sem.
2013. máj. 11. 11:18
 9/9 anonim ***** válasza:

"2 évesen adtam bölcsibe, én azt is korainak tartottam. De muszáj volt."


Én is pont így gondolom!

2013. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!