Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha anyósom nem...

Mit tegyek, ha anyósom nem engedi, hogy elválasszam a babámat?

Figyelt kérdés
Hat hónapos és már két hónapja egyre kevesebb a tejem, kínlódás az egész. Hajnalban és reggel még tudok szoptatni, ebédre püréket kap, a többi tápi. A hajnali és a reggeli szoptatás sem olyan, mint kellene lennie, mert már nem tudja teleenni magát és nyügösködik, sírdogál, mert éhes, kb óránként szopizna de nem jön. Elhatároztam, hogy nem szenvedünk tovább, neki se jó, meg nekem se. Ezt elmondtam anyósomnnak aki kijelentette, hogy rossz anya vagyok és nem érdemlem meg a gyerekem. Hogy ő nem egyezik bele, hogy ne szoptassam tovább. Kész elmebaj. Ráasásul most klimaxol, semmit nem lehet vele megbeszélni mert megsértődik és elbőgi magát. Mit tegyek? Hogyan mondjam meg, hogy semmi köze a döntésemhez?
2013. máj. 11. 11:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán miért kérsz tőle engedélyt?

Ha mindenben kikéred a véleményét, akkor ne csodálkozz, hogy kénye kedvére utasítgat és elvárja, hogy azt tedd amit ő mond.

Egyszerűen ne oszd meg vele tovább a döntéseidet, úgy is meg fogja tudni később, és majd hozzászokik.


Neked is sarkadra kell állnod, el kell hinned magadról, hogy anya lettél és kész.


Hagyd a fenébe a szoptatást! Mi ugyanígy 9 hónapig húztuk, semmi baja nem lett a kislányomnak a tápszertől.

2013. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az a baj, hogy anyós túl sok mindent gondol magáról, azt hiszi, ő mindent jobban tud, de közben meg olyan sötét, hogy csak na! Közölte velem, hogy a tápszerben csomó szintetikus anyag van, mindezt úgy, hogy éppen zacskós tésztaszószt csinált... Nem akartam mondani, hogy ő is éppen mérgeket eszik, mert balhé lett volna belőle, ami pont nem hiányzik.

A férjem beszélt vele, jól összevesztek a dolgon, úgyhogy most ég a pofám. Amúgy nem állt szándékomban megosztani anyósommal az elképzelésemet a szoptatásról. Pont ő hozta fel, hogy minek veszem a tápszert a gyereknek, csak felesleges pénzkidobás és milyen időpocsékolás elkészíteni, ennyi idő alatt már kétszer megszoptathattam volna.

Na mindegy, remélem egyszer csak megérti, hogy mi a helyzet.

Ment a zöld kéz mindenkinek! :)

2013. máj. 11. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!