Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor erdemes gyereket vallaln...

Mikor erdemes gyereket vallalni a mai fiataloknak?

Figyelt kérdés

24 evesek vagyunk, hosszu tavra tervezunk de persze semmi nincs kobe vesve! En csak akkor szeretnek gyereket ha fuggetlenek vagyunk anyagilageletbeb es existenciaban is!

Mit gondoltok milyen alapvető feltetelei vannak a gyerekvallalasnak?!



2013. máj. 12. 01:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló vagyok megint.

Én amint írtam,23 éves vagyok,a párom 29. Nagy vágyunk volt,hogy a párom 30éves koráig megszülessen az első babánk,valószínűleg éppen beleférünk majd még ebbe,de ha nem is,csak kicsit csúszunk majd.

Most 5 és fél éve vagyunk együtt,ebből lassan 3éve élünk együtt,úgy,hogy mi tartjuk el saját magunkat. A kapcsolatunk enyhén szólva is szuper,mindkettőnknek volt ez előtt több éves kapcsolata,meg egy-két kisebb,így viszonyítási alapunk is van. A párom sok éve,én 3éve dolgozom már,bőven biztosított leszek,a gyedem csak kicsit lesz kevesebb a maximumnál.

Sokat utaztunk,az első együtt éléses évünkben (és előtte is) nagyrészt a pénzt az utazásainkra,a szórakozásra és a lakás felszerelésére költöttük.

Azóta lett megtakarításunk a babára,illetve van egy másik,amelyen a saját otthonra gyűjtünk. De ha arra várnánk,hogy mikor lesz saját(tehát hitellel sem terhelt) otthonunk,legalább 15évet még várnunk kellene. Ezt csak azért írom,mert van,akik szerint ez is alap.

Autónk is van,hitel nincs rajta.


Kiéltük már magunkat,nem vonz a bulizás,azok a programok,amelyeket pedig szeretünk,babával is kivitelezhető,sőt! Még jobb lesz. :)


A tökéletesre várni nem lehet. Ha tudnám,hogy érdemes,lehet,hogy várnék még egy-két évet,de nem változna semmi számottevő,kicsit több pénz lenne a lakásra félretett számlánkon,illetve két évvel öregebbek lennénk.


Beskatulyázni nem szabad senkit és semmit egy szám alapján. Úgy mondom ezt,hogy szerintem is elképzelhetetlen,hogy mondjuk 20év alatt bárki is teljesen kész lenne a gyermekvállalásra,de biztos van olyan,aki mégis.

2013. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem vitát akartam indítani és tudom hogy mindenki más véleményen van!

Egyébként én egyáltalán nem a bulizós fajta vagyok voltam, sőt! inkább szerettem utazni, dolgozni, küzdeni a jobb munkahelyért megállni a helyem stb stb.


De egyetértek azzal hogy a legfontosabb egy nagyon erős párkapcsolat :).

2013. máj. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%

Ez szerintem nem vita,csak eszmecsere.

Nálam egyetlen dolog veri ki a biztosítékot:

3-4 olyan 30 év körüli nőt is ismerek,akik évek óta várnak arra,hogy 1. megtalálják az igazit végre(persze legyen autója,lakása,pénze,akarjon gyereket,jóképű,jó ízlésű,okos,szép,kékszemű,a bal tincse tökéletesen álljon és sorolhatnám.....), 2. végre a tökéletes megkérje a kezüket, 3. végre szülhessenek egy gyereket.

De! Amíg ezt nem kapják meg,bevágják a durcit és előadják a világnak,hogy áááá,nekik eddig azért nem,mert ők milyen felelősségteljesek és a tökéletes pillanatra várnak és fikáznak mindent és mindenkit,aki náluk előbb,fiatalabban vállalnak babát. Keresik az ütközési pontot,pl. albérletbe vállalnak babát, vagy mondjuk 25 év alatt,vagy csak 2-3éves kapcsolatba,vagy házasságon kívül,stb....

Közben meg? Mindent megadnának azért,hogy a helyükben legyenek....

őrület.

2013. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

a 7es vagyok. köszi, h jelen állás szerint még nem vagyok nullázva, bár ami késik nem múlik :)


közel sem olyan vagyok mint amilyen típust a 13. válaszoló írt.

25 éves, 5 éve kiegyensúlyozott kapcsolatban élő nő, stabilnak mondható munkahellyel, saját lakással. ez persze nem az én érdemem, hanem a nagyszüleimé.

van autónk is. :)


amikor a párommal megismertük egymást, még azt sem tudtam, h pontosan mi lesz a diplomájába írva ha elvégzi az egyetemet, szóval vastagon tettem arra, h mennyi pénze van. akkoriban nem is volt neki :) az számított, h intelligens, jó humorú, felelősséget vállalni képes társam legyen.


már sokat beszélgettünk a gyerekvállalásról, de még nem szántuk el magunkat a nagy lépésre. igen, ez egy hatalmas feladat. ha igazán jól akarod nevelni a gyerekedet, és minden lehetséges útravalót meg akarsz neki adni, akkor bizony ésszerű döntéseket kell hozni főleg az anyagiak terén. a mindent megadok a csemetémnek nem azt jelenti, h színesszagos beszélő játékot veszek neki tonnaszám, hanem kulturált környezetben nevelem, hogy jó iskolába íratom, tanulhat nyelvet, sportolhat, kipróbálhat érdekes hobbikat.


de hogy mindezt megismerd, kiismerd hogyan működnek az efféle dolgok, ahhoz bizony kell az élettapasztalat, körbe kell nézni a világban, hogy tudd miből választhatsz.


ha 20-21 évesen váltam volna anyává, akkor a személyiségfejlődésem nem itt tartana, ahol most tart. úgy érzem, h megrekedt volna, hiszen ha már van gyermeked, akkor az ő nevelése, ellátása köti le a szellemi kapacitásaidat, nem tudsz annyira magadra figyelni.

a világgal való találkozás közben ismered meg magadat igazán. ha az egyetemről kiszabadulva rögtön otthon maradsz pelenkákat cserélni, akkor erre kevesebb a lehetőséged.

itt nem arról van szó, h bulizzunk orrba-szájba, hanem hogy előbb te fedezd fel a világot, h utána meg tudd mutatni a gyermekednek.

speciel nem bántam volna, ha engem anyum nem 25, hanem 30 évesen szül meg. úgy tapasztaltam, h akinek idősebb anyukája volt mint az átlag, azok sokkal szélesebb látókörrel rendelkeztek.


ezzel nem szeretnék megbántani senkit, csak gondoltam bővebben kifejtem, h megértsétek az álláspontomat.

2013. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%
arról, amit az utolsó válaszoló írt, statisztika is készült,miszerint az idősebb szülők gyermekei magasabb inteligenciahányadossal rendelkeznek, mint a fiatalabb szülőké. ami egyértelmû is, hiszen nagyobb élettapasztalattal bírnak. azt azért hozzá kell tenni, h. a statisztika arról is szólt, h. minden családban a legidősebb gyermek a "legokosabb". no meg az sem elhanyagolható tényező, h. egy 8 osztályt sem végzett, kicsapongó 30-as adja át "nagyobb" élettapasztalatát, vagy egy iskolázott, jólszituált 20-as évei elején járó.
2013. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14-es,én nem írtam,hogy olyan vagy. Nem is céloztam ilyenre. Csak írtam,hogy több ilyet is ismerek és a hátamon is feláll a szőr tőlük...
2013. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!