Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet átszoktatni a...

Hogyan lehet átszoktatni a gyereket egy másik lakásba? Kb mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
Igazából a szüleimnél vagyok a gyerekkel, az apukája 15 km-rel odébb lakik, együtt vagyunk, de mégis külön lakunk, az a problémám, hogy amíg kisebb volt a fiam, addig elég sokszor ott tudtunk aludni, igaz babakocsiban altattam el. De egyzsercsak elkezdett felijedni éjszaka és haza kellett vele jönni az éjszaka kellős közepén nem egyszer. És már nem merek vele ott aludni mert előre félek h elkezdi a sírást éjjel és nem tudom lecsitítani csak az autóban aludt el olyankor. 18 hónapos a fiam de szeretnék már megint ott aludni.
2013. ápr. 18. 22:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Eddig a tél miatt nem aludtunk ott, mert a hidegbe nem akartam kivinni...
2013. ápr. 18. 22:53
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy nem lehetne megoldani, hogy a párod megy hozzátok? Mert babával a rendszeres utazás, nem éppen a legjobb! Az állandó helyváltoztatás szerintem felkavarja őt és ezért nyugtalan a másik lakásba! Próbáld valahogy megoldani, hogy ne nektek keljen menni!
2013. ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy szóvá teszem, de nekem az egész szitu furcsa. Hogyan lehet együtt lenni valakivel, akivel gyereked van úgy, hogy külön éltek? Azért ez nem egy kiegyensúlyozott háttér a picinek, nem tesz neki jót a "kétlaki lét". Szerintem különben (lehet lepontozni...), ha egy anya rendszeresen nem tudja megnyugtatni a gyerekét, akkor az azért tükrözi a gyermek általános zaklatottságát, illetve az anya zaklatottságát/kiegyensúlyozatlanságát. Próbáljatok valami állandóságot vinni a kicsi életébe. Azon meg nagyon kiakadtam, hogy télen a hideg miatt nem vitted ki. A gyerekeknek télen is szükségük van a friss levegőre, fel lehet öltöztetni, semmi baja nem lesz, hacsak az nem, hogy erősödik az immunrendszere....
2013. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A 3-nak igaza van. Tényleg fura. Miért lakotok külön? Ez tényleg nem tesz jót neki!

Na, mindegy, te tudod. Mi már költöztünk párszor, utoljára mikor a fiam 2 éves volt, sose viselte meg, szinte rögtön alkalmazkodott, a gyerekek gyorsan tudnak alkalmazkodni.

Ez az egész nem normális, hogy amíg kicsi, addig elég sokszor ott aludtatok, most már nem, mert másfél éves? Vagy miért? Éjszaka képes voltál vele hazamenni. Ez az egyik probléma, nem kellett volna hazamenni, ott maradni, hogy szokja a helyet a gyerek, előbb-utóbb megnyugszik. Na, meg szeretnél már megint ott aludni, ez is olyan fura. Ez ilyen szexkapcsolat csak? Vagy mi ez?

Ja, meg nem vitted ki, mert hideg van? És? Akkor a skandináv gyerekekkel mit csinálnak? Itt valami nagy gáz van!

2013. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok! Nem kellene addig ítélkezni a kérdező felet, amíg nem tudjuk, hogy pontosan miért is laknak külön! Választ vár a kérdésére, nem ítélkezést, ez az egyik! A másik meg az, hogy lehet, hogy 15 km-re dolgozik a párja, sajnos nálunk is ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy az én párom 80 km-re dolgozik sajnos, és emiatt mi sem vagyunk együtt túl sűrűn! Az igaz, hogy nem mi megyünk hozzá, hanem mindig ő jön, amikor tud! Nekem csak az a furcsa, hogy a párja, miért nem megy a gyerekét látogatni, miért ők mennek az apához! Vagy lehet, hogy nincs jóban a a szüleivel! Rengeteg alternatíva van! Kérdező, akkor írd meg, hogy tudjuk, mi a helyzet!
2013. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mármint éjjel nm akartam levinni a hideg autóba ha netalántán felijedne a meleg ágyból, így értettem. télen kint voltunk sokat játszottunk.
2013. ápr. 19. 12:43
 7/10 A kérdező kommentje:
A párom nagyon sokat dolgozik, muszáj neki a hitele miatt. Van hogy este 10-ig is nyomja. Tudom, az lenne a normális ha hazavárnánk este meleg vacsival mint egy rendes család, de ő elvált, előttem 7 évig egyedül élt, szóval ő elvan otthon egyedül, nem új neki a helyzet, Van egy tíz éves lánya is, mindegy ez mellékes. Csak az a lényege a dolognak hogy hazaesik hulla fáradtan, akkor pihenne inkább minthogy a gyerekkel fogalkozzon. Amikor teheti akkor kijön hozzánk, szoktunk találkozni és van hogy mi is bemegyünk, de este hazajövünk az ottalvás miatt mert felijed éjjel. De szoktunk találkozni. Most meg akarok próbálni ottaludni mert már nincs olyan hideg éjszaka ha levinném a kocsiba. Röviden ennyi.
2013. ápr. 19. 12:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt nehéz megérteni! Te ebbe így belementél? Ezért külön élni, mert nem akar felelősséget vállalnia a gyereketek iránt! Más is gürizik, hogy a gyerekének mindene meglegyen, de attól még foglalkozik a gyerekkel. Én biztos, hogy nem mennék hozzá a helyedben, egy ilyen alakhoz!
2013. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg, hogy szegény gyerek a kocsiban aludjon! Te jó ég! A babádat nézd már, ne a hapsit! Ha éjszakázni akar veled, akkor menjen ő! Nem fog belehalni!
2013. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen se veled, se nélküled kapcsolat. Az én párom is dolgozik napi 12 órát, de nem tudna a gyerekeitől külön élni. Ez a párod ötlete volt, hogy külön lakjatok? Egy gyereket együtt kéne nevelni. 15 km nem nagy táv, autóval 10 perc. Ez az egész kapcsolat fura. Végül is elmondhatod, hogy egyedülálló vagy. Szerintem normális emberek nem élnek így, ha közben meg együtt akarnak lenni. Az más, ha a párod több száz km-re dolgozna, vagy külföldön, de nem ez a helyzet. Ha ez a párod ötlete volt, akkor elgondolkodnék rajta, hogy érdemes-e ezt a kapcsolatot így fenntartani. Na, meg még én rohangáljak este a gyerekkel. Meg gondolom vannak szabadnapjai is a párodnak. De nem is nevezném a párodnak. Ha valakik együtt vannak, nem laknak arrébb 15 km-et egymástól. Szerintem ti csak a szex miatt vagytok együtt. Ez egy ilyen távkapcsolat, amiből lett egy gyerek, de továbbra is megmarad távkapcsolatnak, így jó nektek, de család nem vagytok.
2013. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!