Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rászoktatni a...

Hogyan tudnám rászoktatni a tápszerre?

Figyelt kérdés

10 hónapos babám nem akarja egyáltalán meginni már a tápszert, kiköpdösi, ha ízesítem úgy is. Milumil peptit kap, tejfehérje érzékeny. Igazából cumisüvegből csak a vizet hajlandó meginni, semmi mást, sem gyümölcslét, sem teát, ami nem is baj, hogy csak vizet iszik, de így a tápszer sem kell, hiába ugyanolyan, vagy abba az üvegbe rakom bele. Tehát a baj nem az üveggel van, hanem a tápszerrel. Próbáljam kanalazni, hogy megszokja az ízét? Korábban is ezt a tápszert kapta, akkor sem volt egy nagy étvágya, de elfogadta, most viszont egy kortyot nem hajlandó meginni belőle, ha éhes akkor sem.

A minek szoktattam le és a márpedig szüksége van tápszerre "segítő" válaszok mellőzzenek, mert nem szoktattam le és én is tudom, hogy jó lenne ha meginná ezért is érdekelnek a tapasztalatok!



2013. máj. 12. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem eszi meg, mert nem jó neki. Rossz az íze vagy ilyesmi. Másféle tápszer nem jöhetne szóba?
2013. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A milumilt az én babám sem szereti, a bebát viszont igen, próbálj meg váltani. Kérd ki gyermekorvos tanácsát, biztos tud neked ajánlani vmi testreszabottat.
2013. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen időszak, és én is pontosan azt vallottam, amit Te. Nem peptit kapott, csak azt szeretném írni, hogy én ezt úgy oldottam meg, hogy gyümölcsöt, főzeléket tápszerrel hígítottam. 5-ször evett, 100-150 gramm gyümölcsöt, főzeléket 100 gramm tápszerrel kevertem el, és így megette.

Szerintem ez csak egy ideig tart náluk, mert most megeszi.

És, még kicseréltem a cumit variábilisra, hogy ne kelljen neki annyira dolgozni vele, mint a sima, kiszúrttal.

Sok sikert!

2013. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbáltunk másik fajta tápszert, de az sem kell neki. Nem hinném, hogy feltétlen az ízzel van a gond. Az orvos tanácsára megízesítettem babakakaóval, megkóstoltam, tényleg jó íze volt, én is szívesen megittam volna, de ő kiköpdöste... Rosszul van összerakva, vagy én nem tudom :) Amúgy azért szeretném rászoktatni a tápszerre, mert nagyon rossz evő, és későn is alszik el, és szeretném még akkor megetetni egyszer. Régen álmában megette, most már úgy sem. Amúgy a főzelékekkel is hadi lábon állunk, van, hogy egész nap nem akar enni, de erre sem gyerekorvos, sem gasztroenterológus nem tudott mit mondani...
2013. máj. 13. 07:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Növényi tejet próbáltál már?


Vehetsz, de készíthetsz is.

2013. máj. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!