Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelö nélkül altatjáto...

Légzésfigyelö nélkül altatjátok a babát külön szobában?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám,eddig vele aludtam a szobájában,mert sokszor kelt éjjel és hasfájós volt. Csak anyatejes,ezért nekem is könnyebb volt igy az éjszakai szoptatás. Még mindig kb 2-szer szopik éjjel. Tudom,hogy nem túl jó,hogy együtt alszunk,de engem megnyugtat,hogy mellettem van. De már valahogy le kéne csökkenteni 1-re az éjszakai szopit,és alhatnék a saját szobámban,csak félek,mert nincs légzésfigyelönk és ma éjjel is vissza büfögött fekve és köhögött. Ti hogy csináljátok? Tanácsokat kérnék!
2009. okt. 1. 08:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés...


Két tábor van.Van aki azt mondja,egészséges gyerek mellé nem kell légzésfigyelő,van a másik tábor(velem együtt)aki azt mondja,jobb félni mint megijedni.


Én vettem a kicsinek,pedig egy szobában alszunk.Magam miatt is kellett,nem tudtam aludni,ha mégis elszunyókáltam,utána lelkiismeret furdalásom volt miért nem őt vigyáztam.

Azóta nyugodtan alszom,bátran hasra merem tenni...

Én anélkül nem merném külön tenni,de nem mindenki vélekedik ugyanígy.


2 hós kislány anyukája

2009. okt. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van légzésfigyelönk és 1 szobában alszunk,külön ágyon. Egyetértek az elöttem szólóval, jobb félni, mint megijedni. Ha az én picim külön szobában lenne,légzésfigyelő nélkül,akkor aludni sem tudnék. Szerintem a kiságya mellett ülnék és nézném,hogy veszi-e a levegőt. Jó dolog a légzésfigyelő, megnyugtat nagyon.
2009. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én a légzésfigyelőre szavazok.A bababörzén használtan is vehetsz olcsóbban,de nézd meg a teszveszt,vagy a vaterát,ott is lehet kapni.Nem akarlak megijeszteni,de sajnos az egyik ismerősöm kislánya két hónapos volt,amikor visszaadták a légzésfigyelőt (bérelték) és pár napra rá meghalt a baba.Azóta se tud elszámolni a lelkiismeretével,pedig erről nem tehet!Szóval én erre úgy megijedtem,hogy vettünk egy készüléket.Előtte én sem akartam beszerezni.Ne haragudj,nem akartalak megijeszteni,de sajnos ez az igazság!

2009. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is igy gondolom,ahogy ti,én se tudnék külön szobában aludni igy,csak a párom már nagyon nyaggat,hogy miért nem vele alszok. Ha meg bevinnénk a kiságyat a mi szobánkba,akkor meg mi értelme van,hogy van külön szobája!?
2009. okt. 1. 09:16
 5/18 A kérdező kommentje:

Én is akartam légzésfigyelöt,de sok rosszat hallottam róla,hogy sok a téves riasztás,meg sok anya azért nem tud nyugodtan aludni,mert fél,hogy riaszt... És a gyerekorvosom nem nagyon javasolta,azt mondta felesleges. Hát igy meg nem tudok jó megoldást,de köszi a válaszokat!

Ha valakinek van még ötlete,irjon.

2009. okt. 1. 09:22
 6/18 anonim ***** válasza:
szia.szerintem bérelj légzésfigyelőt és vidd át az ő szobájába.hidd el,ha jol van beálítva nem riaszt feleslegesen.Nekünk sose riasztott feleslegesen,viszont nagyon biztonságban éreztem a babám.tudom ilyenkor sokan mondják,hogy és mi van a ha beriaszt és tényleg baj van?Ugy sem tudunk semmit csinálni.ez nem biztos,sőt,bizonyított,hogy a babák nagyon mélyen tudnak aludni és bizony ilyenkor elfelejtenek levegőt venni és a riasztó éles hangjára felriadnak,vagy ha tényleg baj van,az se mindeggy mikor tudsz róla,hogy még idejében tudj segítséget hívni.nem mndeggy hogy fél perc vagy 1 óra telt el a baj óta.én nagy biztonságban tudtam a babám és én is nagyon jol aludtam.Szerintem erre nem szabad sajnálni a pénz,annyi hülyeséget meg vesz az ember a babájnak,ez nem az.vegyél,vagy bérelj és vidd át az ő szobájába,és kicsit igaza van a párodnak is.
2009. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia

Az én kisfiam 5 hónapos,elejétől fogva külön szobában alszik.Nekünk van légzésfigyelőnk,de már 1 hónapja nem használom,mert a babucit idegesíti a pittyegése.Én úgy gondolom,hogy az első 1-2 hónapban tényleg jó dolog a bölcsőhalál miatt,de szerintem később felesleges.Egyébként az orvosok azt mondják,hogy csak akkor kell,ha indokolt,ha pl. koraszülött a baba.

2009. okt. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

9.06-os vagyok.

Nálunk is van külön szobája a babónak,majd fél évesen átvisszük,jelenleg ott teregetünk,pelenkázunk.

Nekünk a gyerekorvos is ajánlotta és tartott foglalkozást,hogy mi a teendő,ha beriaszt, meg hogy mikor nagyobb az esélye a csecsemőhalálnak.

Én sem ijesztegetésből mondom, de hallottam olyat,hogy 1 éves kora után halt meg a baba csecsemőhalálban. Szóval semmit nem tudtak kimutatni,hogy valami baja lett volna.

Nem rábeszélni akarlak,de szerintem nagyon jó dolog. s tényleg megnyugtat, engem legalábbis.

2009. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a babád nem vesz levegőt akkor tök mindegy h vele vagy egy szobába vagy sem.Mi egyenlőre kényszerből vagyunk vele egy szobába de ha éjjel nem venne levegőt tuti nem venném észre hisz én is alszom éjjel.Így tök mindegy h egy szobába vagytok e vagy sem.

Nagyobb kérdés h meghald ha felsír éjjel vagy ilyesmi.

Az én dokim is le akart beszélni a légzésfigyelőről mert egészséges túlhordott baba de én nem hagytam magam mert engem az nyugtat meg h tudom h ott van alatta és riszat h baj van.Volt olyan h beriasztott pedig nem mászott le róla, ki tudja mi van ha akkor ne rohanok be hozzá.

Amúgy meg ha beriszat nem feltétlenül kell egyből újra éleszteni csak meg kell rázni és ráfújni az arcára és máris vesz levegőt.Sokkal töb időnek kell eltelnie h nahgy baj legyen de ha egyből berohansz ha riaszt akkor még csak kimaradt a légzése és nincs semmi baj.


Annak akinek a babáját zavarta a csipogás: ki lehet kapcsolni a csipogást a légzésfigyelőn.


Összeségében: sztm vegyél vagy bérelj olyan légzésfigyelőt amihez van babaőr is és akkor hallod a másik szobában is ha felkel a babád.

2009. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs légzésfigyelőnk és külön szobában alszik a pici kezdetektől. Nekünk a kórházban mondták szülésfelkészítőn szakképzett védőnők, orvosok, hogy annyira minimális a bölcsőhalál egészséges, időre született babáknál, hogy felesleges venni. Én éjszaka többször átmegyek a kislányomhoz, megnézem, betakargatom, és alszom tovább a saját szobánkban. Szerintem nem kell ennyire félni, de persze ha téged megnyugtat, vegyél légzésfigyelőt.
2009. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!