Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiamnak próbálta...

10 hónapos kisfiamnak próbáltam szendvics falatkákat adni, de csak játszik az étellel. Mit tehetnék, hogy jobban meg tudja rágni, és ne köpje ki mindig?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon szeret enni, mindent eszik, amit készítek neki. De leginkább az önálló evésért van oda, imád kekszet, tölcsért, piskótát majszolni, sőt, még a kenyérhéjon is elnyámnyog, de persze a fele az etetőszéken, vagy a földön végzi :)

Készítettem neki a védőnő tanácsára szendvics falatkákat, pici vajjal, csirkemellsonkával, és kenyérből. De ezekkel valamiért nem tud mit kezdeni, csak nézegeti, nyomogatja, beveszi a szájába, majd kiköpi, pedig látszólag ízlik neki, nem is válogatós. 7 foga van már...miért lehet ez? Próbálkozzak még a szendviccsel, hátha megszokja, megtanulja, hogy kell ezt enni, vagy egy ideig hanyagoljam a dolgot? Csak mert általában ez mind pocsékba megy, aztán készíthetek neki mindig valami mást reggelire/uzsira...

Előre is köszi a tanácsokat!


2013. máj. 13. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A fiam 11 hónapos, ha leteszek elé falatkákat, Ő is csak játszik vele. Viszont ha a kezébe adom a fél szelet vajas sonkás kenyeret, azt szépen megeszegeti. Én nem erőltetem, ha így akarja enni, hát így eszi. Esetleg próbáld ki, hátha neki is így tetszene.
2013. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ez olyan érdekes..lehet nekem is ki kellene így próbálnom. Megkérdezhetem, milyen kenyeret adsz neki, és milyen vajat? Sima fehér kenyér, vagy esetleg barna? Nálunk most pont csak teljes kiőrlésű van, de az tartós, azt adhatnám neki? És margarin, vagy teavaj?
2013. máj. 13. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki, a fiam imád így enni, ha a kezébe adom. Néha persze szétkeni magán is, de annyi baj legyen. Viszont mindig elfogy. Én fehér vagy graham kenyeret adok neki, nálunk ezek szoktak itthon lenni. Szerintem teljes kiőrlésűt is kaphat, bár én a tartós kenyereknek nem vagyok híve. Teavajat adj, a margarinnál 100x egészségesebb.
2013. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!