Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit igyon? A kisfiam 7 hónapos...

Mit igyon? A kisfiam 7 hónapos,3szor eszik szilárdat, a többi szoptatás. Inni viszont nem hajlandó, sem vizet, sem teát (rooibos, édesköményes, amit próbáltam).

Figyelt kérdés
Cukrot nem vagyok hajlandó beletenni, úgy biztos kéne. Gyümölcslevet megint csak a cukor miatt nem adnék. Van valami ötletetek? Szüksége lenne folyadékra is!
2013. ápr. 4. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az enyém 10 hós, de ő is főleg anyatejet iszik.

evés mellé vizet iszik, az fontos

vannak cukormentes bébi gyümölcslevek pl müllerben

2013. ápr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg 100% gyümölcsteát. Nem fontos babateának lennie, van a Saga tea, Pickwicknek is van 100% gyümölcsteája, ezek ugye filteresek nem cukrozottak, talán valamelyik ízlik neki. De adhatsz neki almalét, amit te préselsz ki, meg szerintem már narancslét is, frissen facsartat, ezekben csak magának a gyümölcsnek a cukortartalma van, annyi meg szerintem kell is.
2013. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gyümölcsteára gondoltam, a DM-ben van is baba gyümölcstea, de arra az van írva, hogy 9 hónaptól. A gyümölcslé préselésre már gondoltam én is, hátha vízzel hígítva megissza.
2013. ápr. 4. 08:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha szopizik is, akkor nincs nagy baj! :) Az f
2013. ápr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlen elment.

Tehát, az én fiam is anyatejes volt és kb. 8 hónapos korában kezdtem vizet is adni, mivel akkorrá evett meg normális mennyiségű szilárdat, ráadásul nyár volt. Addig csak szopizott evés után. Kb. 2 hét volt, mire megszokta a vizet és legalább 1 decit megivott, azt is pohárból, mert cumisüvegből nem tudott. Utána már nem is nagyon ivott ccsak vizet, 1 évesen kapott néha-néha teát, vagy gyümilevet, de ha szomjas volt, vizet kért. Úgyhogy nyugi, kitartás! :)

2013. ápr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Evés után nem szoptatom, mert nagyon sokat eszik, nem kell már neki. 7hete hozzátáplálunk, pohárból sem kell a víz. Nyárra csak meg kéne szoknia...
2013. ápr. 4. 09:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan megpróbálhatod a gyümölcslevet házilag, vagy a bolti baba gyümölcslevek is jók, azok vízzel vannak keverve. De ha még szopizik akkor nem feltétlen kell neki még ezen kívül folyadék. Hiszen a gyümölcsben és a főzelékekben is van folyadék. Sőt nekem azt mondta a védőnő, ne aggódjak mert még a tejpépben is van folyadék, hiszen forró vízzel készítem.
2013. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te meginnád ezeket a teákat, pl édesköményt? Borzasztó. Próbáltam a lereszelt alma mellől kanalazni neki levet,az tetszett neki.
2013. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt kapja és nagyon szereti! Köszönöm!
2013. ápr. 7. 20:51
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Az én kislányom 13 hónapos, sokat szopizik, minden evés előtt, sokszor utána is. Vizet egyáltalán nem adok neki, víz állagú folyadékot sem nagyon, gabonatejet kap, de az is sűrűbb, ivójoghurt állagú. Ha van elég pisis pelenka, akkor minden ok, elég neki az anyatej.

Ha akarsz adni, csinálj te gyümölcslevet, abban nincs hozzáadott cukor, kicsit macerás, de úgy hígítod, ahogy akarod.

2013. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!