Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumival alvó babák anyukái!...

Cumival alvó babák anyukái! Hányszor adjátok vissza egy éjjel a cumit a szájába?

Figyelt kérdés

Most 3 hónapos a babám. Kb. 2,5 hónapos koráig, ahogy megnyekkent éjjel, kivettem, szoptattam. Átalgosan kétszer egy éjszaka. Viszont úgy vettem észre, hogy nem volt mennyiség, sokszor csak cumizott. Kipróbáltam, hogy olyankor cumit adok, és így átaludja az éjszakát.

Este 8 körül alszik el, általában hajnal 2 körül kell először beadnom a cumit, és eztán 5-6 körül van ismét egy fázis, amikor valószínűleg éberebben alszik, mert sűrűn vissza kell adnom neki, mert nyöszörög álmában. Ha éhes lenne, gondolom felébredne....? Így alszik amúgy átlag 7-ig reggel.

Egyszerűbb volt szoptatni, mert akkor 2-szer keltem hozzá, így viszont ma éjjel pl. 5-6 alkalommal is kikeltem visszaadni a cumit. Igaz, ez csak 1-2 másodperc, és félig alva is lehet. :-)

Nálatok hogyan zajlik ez a dolog? Hogy fog erről leszokni???


2013. máj. 13. 13:10
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja, és a tejem jóval kevesebb azóta, így a visszaállás nem menne.
2013. máj. 13. 13:12
 2/22 anonim ***** válasza:

hát nem tudom..szerintem meg éhes,hisz még 3 hónapos.

és nem tuti hogy felébred.az enyém sem kelt csak félálomba megetettem és aludt is tovább.

szerintem ne cumiztasd hanem szoptasd meg.

2013. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg éhes szegényke, azért kellett 5-6 alkalommal felkelni hozzá, kiköpi a cumit, mert rájön, hogy nem jön belőle semmi. Valószínűleg cumi helyett enni kellene szegénynek adjál!
2013. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 gabszem ***** válasza:
85%
2-3 hós koráig aludt éjszaka cumival, én amikor elaludt kivettem a szájából vagy magától kiköpte. És nem is adtam neki vissza.
2013. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"2 körül kell először beadnom a cumit, és eztán 5-6 körül van ismét egy fázis, amikor valószínűleg éberebben alszik, mert sűrűn vissza kell adnom neki, mert nyöszörög álmában. Ha éhes lenne, gondolom felébredne....? "


erre a kérdésedre írtam amit írtam.első.

2013. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
10-15- ször biztos,pont ezért mellettem alszik.
2013. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%
Akkor nagyon elrontottad, cumi helyett cicit kellett volna neki adni, talán nem fogyna a tejed. Ha nem sikerül a tejtermelést visszaállítani, akkor sajnos tápszerhez kell fordulni éjszaka. Neked még jobb is lesz, mert lehet csak egyszer kell felkelned, ha tápszerrel eteted, tovább jóllakottnak érzik magukat a babák és a tápszeres babák hamarabb átalusszák az éjszakát, így fel se kell kelni hozzá!
2013. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Pontosan azért adtam neki a cumit, mert pár alkalommal, amikor kivettem szoptatni, nagy sírásba kezdett, és nem akarta a cicimet. Nem akart szopni. Egyértelmű volt, hogy nem éhes! Amúgy eszembe sem jutott volna a cumi, a nagyobbik gyerekem sem kapott egyáltalán.

Azért gondolom, hogy az alvási fázissal függ össze, mert egy bizonyos ideig sűrűn kiesik a szájából, és kéri, majd alszik megint jó sokáig.

2013. máj. 13. 13:20
 9/22 Kerria ***** válasza:

Írta egy Anyuka, hogy éhes, én is erre tudok gondolni. Nekem ilyen idősen, még 4szer kelt éjjel enni.

(este8, éjjel 11, hajnal 3, reggel 6-7)


Ebbe az időbe még nem igényelte a cumit. Kiköpte...

2013. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ja, és reggel 7körül úgy ébred, hogy széles mosoly a száján, türelmes, és nem sírva követeli azonnal a tejet.

Úgy gondolom, hogy nem éheztetem a gyereket!!! Ne keltsetek bűntudatot bennem... A gyarapodása is rendben, megvolt a 20 dkg most is heti szinten.

2013. máj. 13. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!