Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Szoc. Pol. Kérdés?

Anyukák, Szoc. Pol. Kérdés?

Figyelt kérdés

Segítenétek? Egyszerűen nem tudom értelmezni ezt a bekezdést..

40. életév alatti fiatal házaspárok kérhetik a szocpol összegének kölcsönként történő megelőlegezését. Amennyiben a kedvezményre jogosító egyéb feltételek teljesülnek, a gyermektelen fiatal házaspár két születendő gyermek, egygyermekes fiatal házaspár további egy születendő gyermek vállalása esetén a bank által elfogadott és megfelelőnek tartott ingatlanfedezet biztosításával jogosult a megelőlegező kölcsön igénybevételére. A megelőlegezés időtartama egyúttal meggyezik a gyermekvállalás teljesítésének határidejével, amely egy gyermek esetén négy év, két gyermek esetében nyolc év. A vállalt gyermek megszületéséig, de maximum az erre vonatkozó határidő leteltéig az igénylő házaspárnak nincs fizetési kötelezettsége a megelőző kölcsönre vonatkozó szerződés alapján.


Nekünk egyenlőre egy gyerek van.Akkor ha vállalunk másikat a két gyerek után igénybe vehető összeget megelőlegezik nekünk? Vagy ha tesóméknak egy sincs de vállalnának akkor nekik is?


2013. máj. 13. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez már egy régi jogaszbály.

De ez úgy volt, hogyha volt egy gyereket akkor arra kaptál Lakáséptíési kedvezményt, aminek az összegét már nem is tudom 5 vagy 10 évre bejegyeztek az ingatlanra, a második gyerekre pedig megelelőgező kölcsönt kaptál, amit ha nem teljeszítessz hitellé alakuolt, ha egy gyerek sem volt, akkor mind kettőre megelelőgezeő járt.

2013. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor már most csak meglévő gyermekre jár? Egyre is jár vagy csak többre?
2013. máj. 13. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a régi megszűnt, most új szabályozás lesz, nem tudom kijött e már vagy csak fog, mert most nem annyira vagyok benne, mivel itthon vagyok a gyerekkel és nem dolgozom.
2013. máj. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most jelenleg csak ÚJ lakásra jár, és minimum 1 gyerek kell , hogy legyen. 800Ft amúgy 1 gyerekre, az vajmi kevés önerőnek új lakáshoz. Persze , ha van önerőd ezen kívül, akkor jó. Igen , x éven belül kell még 1 gyereknek lenni, arra megelőlegezik. Másfél millió jár kettőre együtt. Régen járt használt lakásra is, és akkor is, ha nem volt még gyermek. Most elvileg újra fog járni használtra. Ja, ha a 2. gyermek nem "jön össze", akkor a rá felvett pénzt vissza kell fizetni.
2013. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel neked 1 van már, arra megkapod a pénzt, és a 2. után előlegezik meg. Tehát egy gyerekre előre kapod.
2013. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!