Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez jo otlet?

Szerintetek ez jo otlet?

Figyelt kérdés

Ma volt nalam a vedono es tanacsot kertem a baba altatasaval kapcsolatban.A fiam 5 honapos anyatejes bar mar hozzataplalunk....este cicin alszik el es kb 40 perc vagy max 1 ora mulva ebred...mellem kell tenni vagy pici cici kell neki ujra es alszik tovabb.ha visszateszem az agyaba akkor alszik kb 40 percet es ujra felkel...ez megy minden ejjel.az also fogai kint vannak a felsok hamarosan kibujnak de nem sir ejjel se nappal tehat nem hiszem h a foga miatt kelne..mar nagyon faradt vagyok :(

A vedono azt tanacsolta hogy apa keljen fel hozza par ejszakat adjon neki pici teat vagy cumit.Mert a vedono szerint ez nem az evesrol szol hanem rolam...de en igy semmit nem tudok pihenni es van egy nagyobb gyerkoc is akivel foglalkozni kell...volt valaki aki kiprobalta ezt a modszert?vagy volt valaki hasonlo helyzetben?muvel oldottatok meg?

Koszonom a valaszokat!!!!!


2013. máj. 14. 11:28
1 2
 11/19 eszo ***** válasza:

kb két hete mi is kemény nem alvásban szenvedünk..nálunk is óránként fél óránként ébred..és csak a cicin nyugszik meg..nálunk annyi,hogy mindig sírva kel!

igaz,h jönnek a fogai is...de már lassan 3 hónapja :-(

ez kínszenvedés..

a viburcol-tól csak rosszabb lett a helyzet..ezek a fogínygélek meg 10 percig hatnak csak :-(

szóval nem tudom..

ma egész nap annyira fázom..aztán most esett le, hogy biztos a fáradtságtól :-(


még annyi,h az én csajom még napközben sem nagyon alszik..van hogy csak napi 1x max 40 percet..vagy napi 2x fél órát..babakocsit is utálja :-(

szóval nem egyszerű eset!!!!!!kitartást neked is!!!


5 hós kiscsaj anyukája

2013. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha most úgy tudtok pihenni, te is, ő is, hogy melletted alszik, akkor aludjatok úgy. Most az a legfontosabb, hogy pihenni tudj, nem szabad egy félelem(nem fog majd egyedül aludni az ágyában) miatt tartani a mostani helyzetet! És ne félj attól, hogy csak melletted fog tudni aludni, amint eljön az ideje, fog tudni aludni a saját ágyikójában. Most az a legfontosabb, hogy szinte bárhogyan, de pihenni tudj és erre olyan megoldást találj, ami mindkettőtöknek humánus:).
2013. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Sok jóval nem tudlak én sem kecsegtetni.


A kicsi 8,5 hónapos, este fél9kor elalszik, és csak fél11körül, addig van hogy felébred, akkor elég a cumi. A műsort ált. 11 körül kezdi és onnan félóránként óránként, mikor hogy. Nagyon nagyon fárasztó, mióta megszületett, nem aludtam 2-2,5 óránál egyhuzamban többet:(:(

Van amikor elég neki a cumi, de többségben cici kell. Hát simi, plüss izéke nem vált be:(

Apa szintén nem,mert csak jobban felbredt a csajom, és még nehezebb volt visszaaltatni.

REmélem hamarosan abbahgyja:)


DE ha az első lányomból indulok ki, ő egy évesen kezdte átaludni az éjszakát, amikor elválasztottam, és teljesen abbamaradtak a szopizások, na onnatól kezdve este fél9től reggel 8ig aludt:)


Úghogy Kitartás!!!

2013. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !! Kisfiam 7ès fèl hòs.Nekünk is ugyan ez volt mikor 5hós volt.Tudom,átèrzem a helyZeted.Lehet hogy most kiakad pár olvasó,de leírom hogy èn hogyan szoktattam le erről.

-- Fiam 8kor már bőszen aludt,ám ahogy fèl 10-10 körül mi is aludni tèrtünk volna kezdődött a műsor.Az elejèn èn is magamhoz vettem,visszatettem.Kis alvás ès ùjra-ùjra.

ŐSzintèn ? Meguntam... Tudtam ha most nemteszek valamit kikèszülök.Tehát az első nap,amikor először felkelt megitattam,cumi ès NEM VETTEM KI eközben az ágybòl.1òra mùlva kelt,de csak odamentem ,cumit vissza,kis simi,alvás van.1 òra mùlva megint felkelt,de már nem mentem oda.Kegyetlennek hangzik,de hagytam sírni.Persze hogy rossz hallgatni,de nemvagyunk robotok,aludnunk kelk.Kb másfèl òrát nyöszörgött,aztán elaludt,ès hajnal 4kor kelt.Mèg mielôtt vki kérdeznè,ekkor már nemszoptattam èjszaja.Vacsi után alvas ès hajnalban kelt..

Tehát pár napra rá megtanulta hogy fürcsi-cici-alvás. Egyèbkènt csecsemős nővèr vagyok.

Okosak az olyan picik is.Tudják hogy egy nyekkenès ès jön anya,cicit kapok He-he.. ha nemlèpsz megsínyli a tested is.

Privit írj ha rèszletesen èrdekel

2013. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Csecsemős nővér? Na neee. :(:(


Tényleg felháborító, hogy az anyja kell neki... Eget rengető... Ez nem egy kutya, hanem egy gyerek, könyörgöm. Naná,hogy az anyja kell neki. Komolyan inkább az a megoldás,hogy sírjon és nyomjuk a szájába a cumit, mint hogy az anyja melléfeküdjön? A kérdésem teljesen komoly, mert ezt a hozzászólást nem igazán tudtam feldolgozni.

2013. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves 15ös. Mindenki máshogy neveli a gyermekèt.Nálunk ez vált be..ha te is átèlted ezt a folyamatot oszd meg velünk,ne pedig ìtèlkezz.ÉN csupán leírtam mit hogy csinaltunk.

Egyèbkènt mi a problèma azzal hogy csecsemős nővèr vagyok ?

2013. máj. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%

Igen tudom,hogy csak leírtad. Egyébként én is, az első hozzászólók között voltam. Nem csak ítélkezek, már ha az volt az előző hozzászólásom.


Semmi bajom azzal, hogy ez a hivatásod, sőt. Azzal inkább, hogy pont te írtad ezt a módszert. Nem is bajom van vele, hanem megdöbbentem. Mintha egy tanár zsarolással hatna a gyerekre, nem finoman közelítené meg a kis lelkét, türelemmel, szeretettel. Mindkettő egy módszer, mindkettő beválik, mert a vége ugyan az, de érezzük a különbséget.


Ne haragudj, kérdező, remélem nem haragszol, hogy ezt leírtam, de kikívánkozott belőlem.

2013. máj. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves Előző. Így van ahogy mondod.MIndenki máshogy oldja meg ezt a problémát.Én így tettem.Nem zsarolás,én nem így fogom fel.Tudni kell azért hogy a babák,még az ilyen picik is okosak.Tudják hogy vannak határok,és ezt sajna máshogy én nemtudtam megtanítani neki. Még mindig jobb az én megoldásom,mint pár kérdező ezen az oldalon,aki azt írta hogy üvölt a gyerekkel,de nem szándékosan,nem akarja bántani de hamar elveszíti a türelmét.

Így nálunk 2 nap alatt megtanulta hogy vacsi után alvás van.Persze ha nem álmos még játszik apuval,de max 8kor nálunk már szundi van.Most 8 hós lesz,jön a foga,egyszerre 3 is,mégis hajnal 4ig alszik mint a bunda.

Különbözőek vagyunk,más megoldásokkal,más eltérő problémákkal.

2013. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat kiprobaljuk a tanacsokat :)
2013. máj. 15. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!