Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs olyan csepp babáknak,...

Nincs olyan csepp babáknak, ami megelőzi a székrekedést?

Figyelt kérdés
Nem a már meglévő kemény kakit szeretném fellazítani, mert azt nem lehet, hanem megelőzni az egész dolgot. Valami, amit az ételébe, vagy csak simán kell adni minden nap. A gyógyszertáros azt mondta, hogy ilyen nincs, de én nem hiszek neki.
2013. máj. 15. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De van. En epp ezzel voltam ma orvosnal mert ugy kellett a kicsibol kikinlodani az orvosnak a kakit.

A doktorno azt mobdta vegyek duphalac szirupot es 3xadjak neki. Kb masfel milit.

Egyutt sirtam mar a gyerekkel!ket napos kinlodas utan ujjal vette ki az orvos belole!

Vettem ezt a szirupot remelem bevaluk mert ezt senkinek nem kivanom.

2013. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia.Mennyi idős a babád? Hozzátáplálás van már?

Ha igen ,akkor ne próbálkozz semmilyen cseppel,homeós bogyókkal,hanem ha tudsz lefejni tejet,vagy tápszerezed akkor tegyél bele egy kis szilvát.Én az Univeres szilvát szeretem.Másnap reggelre nálunk meglett az eredménye.

De egyébként ami nálunk még bevált amikor pici volt ( 1 hónapos ) akkor 30 ml kamilla teába 2 evőkanál cukrot tettem és csoda történt.Ezt a doktornénik tanácsolta,tehát nem szóbeszéd után adtam neki.

PRóbáld ki,hátha nálatok is működik

PÁr tanácsot tudok még adni.írj privit.üdv

2013. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Igen, a jó cukros kamillatea tényleg beválik, de sok cukor kell bele, nem szabad kispórolni belőle, mert pont úgy lesz hatásos. Tulajdonképpen egy cukorszirupot csinálsz, a hashajtó szirupok is gyakorlatilag azok.

Amit még tudok ajánlani, az a Mira babavíz, DM-ben és patikában is kapható. Minden nap néhány kiskanál belőle langyosan, reggel étkezés előtt, és megoldódik a székrekedés.

2013. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elso vagyok!

A valaszaitok nekem is jol jottek!ugyhogy en is koszonom!az en kislanyom 5honapos. Nemreg kezdtem a hozzataplalast. Sajnos nincs tejem mert a kisasszony elapasztotta;(

Mindenesetre megegyszer koszi a tapasztalatokat!

Kiprobalom en is!!

2013. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Fél éves, 2 hónapja kezdtem a hozzátáplálást. Szinte mindentől nagyon durva székrekedése van, amit itthon csinálok. Az üveges bébiételektől semmi baja! Első! Sajnos nekem is volt benne részem, úgy nyomtam, húztam ki a gyerekből a kakit! :( Már attól féltem, hogy szétreped szegény. Levolac szirupot adott a gyógyszertáros, de azt mondta ezt nem szabad minden alkalommal használni, csak néha. De nekem olyan kéne, amit minden nap használhatok, így a cukros teát sem szeretném. Az univeres szilva mit takar? A bébiételt? Azt rakhatok bármilyen zöldséghez, gyümölcshöz? Vagy mit tegyek? Olvastam olyat is, hogy pár szirupozás után megoldódik a probléma hosszú távra, de hogyan? Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 15. 20:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen,a szilvás bèbiètelre gondolok.Ha szoptatsz,ha tápszerezel nyugodtan rakhatsz bele,összekevered ès odaadod neki. ÈN nem adtam neki folyamatosan.Egy-egy ilyen szilvás adag kb 1-1,5 hètre nálunk megoldotta a dolgot.

De mivel már hozzátáplálsz,magában is adhatod neki.ÙGy negyed üveg már használ.ÈN azt vettem èszre hogy ha langyosan adtam neki,hamarabb volt eredmènye :-)

Azt azèrt figyeld hogy mikor odaadtad neki,utánna ne adj neki "nehèz" kaját.Ezt ùgy èrtem hogy ne adj pl tört krumplit pipihùssal,mert az abban lèvő kemènyìtő miatt nemlesz hatáta a szilvának. Stb..

Remèlem tudtam segíteni.

2013. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni,hogy a szilvát szinte minden gyümölcshöz hozzáteheted.Kisfiam imádja pl ha reszelt vilmoskörte-szilva duòt adtam neki.Vagy èpp tejbegrízhez adtam pár kanálnyit,vagy krèmtùròt csináltam neki ès abba tettem.Sok variáciò van

Ha 1-2 nap belecsempèszel a napi kajájába szilvát,folyamatosan megoldòdik a dolog.

Aztán lassan elhagyhatod,csökkented az adagot.Főleg mivel ahogy nő a babád,egyre több mindent eszik,ès valòszínűleg megszűnik a szèkrekedèse.

2013. máj. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Eddig bevalt ez amit kaptunk. Tegnap az "orvosi kakilas" utan adtam mar neki. Es 3xtelerakta a pelust. (Nem hig f#ssal [bocsanat a kifelyezesert]) hanem rendes kakival, normalus puha konnyen kinyomhatoval.

Ma 1x reggel adtam neki 1,5milit es 2x kakilt mar.

2013. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Első. Azèrt pròbáld meg a gyògyszert elhagyni,mert gondolom nem akarod neki folyamatosan adni.Az a beleinek sem tesz jòt.

Ezt csecsemős nővèrkènt mondod

2013. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem nem!!!!

Dehogy!!!isten orizz!!!aszaltszilva le, szilva..stb.

Ezeket fogom hasznalni. De ha mar megvettem ezt a cuccot egy nap egyszer adok. Vagy ketnaponta.

A tanacsok nekem is joljottek;)))

2013. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!