Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is viszenk a rokonok...

Nektek is viszenk a rokonok rengeteg használhatatlan babadolgot? Már kivagyok, hogy lehet szépen visszautasítani?

Figyelt kérdés

Tervezett baba,anyagilag jól állunk,direkt azért vártunk még,hogy bármiből a legjobbat is megvehessük (nem legdrágábbat persze).

Erre közeli rokonok és néhány barát lerakatnak néz,kérdezés nélkül hurcolják a saját gyerekeik kinőtt cuccait,hordozó,amibe én sosem tenném bele,kopott büfis ruha,ilyenek.

Nagynényém legutóbb zsáknyival állított be,őt sikerült megsérteni,mert mondtam,hogy nézzük át,erre szinte mind kopott volt vagy szakadt,megmondtam hogy nekem inkább ne hozzon semmit,nem szorulunk rá,ilyen én nem fogok a gyerekre adni.

Nem akarok mindenkit magamra haragítani.


2013. máj. 15. 14:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Mondd azt hogy XY-tól annyit kaptatok hogy már nem fértek el a házban a ruháktól :)
2013. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Itthagyják azzal,hogy "egy gyereknem sosincs elég ruhája/akármije"
2013. máj. 15. 14:52
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Az még csak hagyján, nekem mikor meglett az első gyerkőc, még anyósoméknál laktunk, és az apuka 30 éves ruháit akarták, hogy a gyerekre adjam, meg az ő babakocsijában tologáljam.Én nagyon nem finomkodtam, megmondtam, hogy én nem fogom magam ezekkel a cuccokkal égetni, lett nagy sértődés, meg szemforgatás, de mégis az volt amit én szerettem volna.Egy két hét, és béke volt, mert ugye az unokát azért mindenki szerette volna látni :)
2013. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Még 1 hónapom van szülésig,lehet ez lesz mint nálad,majd megbékélnek ha látni akarják (úgyis akarják).


Nem is tudom honnan gondolják,hogy kell nekem szakadt,koszos ruha.Még ha rászorulnánk,oké,de nem.Édes kisruhákat vettem,szépek,tiszták,turisak is gyönyörűek,hol adom majd rá azt amiből a hányásfolt se jön ki...

2013. máj. 15. 14:59
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül,hogy mi a legdrágábbat is megtehetnénk, én szinte mindent elfogadtam.

Több okból is! Azért mert nem állt szándékomban megbántani senkit, ráadásul sok mindent azért tudtam használni!

Azért mert "el vagyunk eresztve" még nem gondolom,hogy kint a füvön fetrengeni a gyereknek 4000 ezer forintos kisgatyában kell! És bizony sokszor jól jött egy kicsit viseltesebb ruha akkor is,amikor tanult kanállal enni! Mert nem láttam értelmét,hogy megveszek egy kék pólót mondjuk 3000 ezerért a gyereknek és abban tanuljon sárgarépa pürét enni, hogy utána csak hipózni tudjam, vagy dobjam a kukába,mert nem tudom kiszedni a foltot!

De ilyen volt egy régebbi típusú babakocsi is!

Elfogadtam, mert legalább nem kellett anyóshoz cipelni a miénket, állandóan pakolgatni ki-be az autóba. Tökéletesen elringattuk benne anyósomnál a kertben!


De, ami tényleg olyan volt, hogy tudtam nem fogom használni, azt is elfogadtam! Max. elraktam egy zacskóba és ment a padlásra, vagy ha már mondták,hogy nem kérik vissza, akkor szépen kimostam, kihipóztam és bevittem a kórházba a koraszülötteknek!

2013. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Fog és ajándékozd oda annak aki rászorul!
2013. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Fogadd el utolsó voltam
2013. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Fogadd el, mert aztán leszoknak róla és az lesz a baj.

Nem baj, ha nem tudod elhasználni. Tedd el, aztán ha itt az idő, majd visszaadod nekik, ha újra lesz babájuk.

2013. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 gabszem ***** válasza:
egyetértek, add oda olyannak aki rászorul. Ajándékozd tovább. Nekem csak anyukám szokott venni elég sok ruhát meg játékot a babának, de ő szépeket vesz és hasznosakat. Anyósom nemsok mindent vett még... Mástól meg csak néha-néha kapunk ezt-azt.
2013. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
ha nem akarod ráadni, ne add rá. ha visszavárják, érintetlenül tedd el a tárolóba, padlásra, akárhová és majd később elviszik. ha nem, akkor adományozd a vöröskeresztnek. ajándék lónak ne nézd a fogát. én úy fogom fel, h a szívesség egy körforgás, én adok és nekem is adnak és ha mindenki jól áll hozzá, akkor annál köt ki, akinek szüksége van rá, még akkor is, ha eredetileg nem az ő kezébe nyomták.
2013. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!