Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor raktátok először kompba...

Mikor raktátok először kompba a babát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hós lesz. Nem vagyok híve a kompnak, de egyszer beletettem pár percre és nagyon tetszett neki. Meg a környezetemben mindenkinek (főleg anyósnak) ez a mániája, hogy miért nem teszem már bele. Ülni még nem ül fel egyedül, de ha ültetjük már szépen tartja magát. Ti mikor tettétek bele kompba, van egyáltalán értelme?
2013. máj. 17. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ne tedd kompba! Amíg magátol nem ül, addig ne ültesd sokat, mert később gerincproblémái lehetnek!

Persze, hogy tetszik neki, de attól még nem egészséges! Legyen inkább sokat hason, és ha elunja magát, akkor tedd máshova!

7 hónaposan még nem elég erős a gerince!

2013. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyerekem van, sose volt kompunk. Nem is értem a szülőket, hogy miért nem értik meg végre, hogy KÁROS a babának!

gyógypedagógus

2013. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos a fiam, soha nem volt kompban és nem is lesz. Szükségtelen és káros.
2013. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem elég sok egészséges gyerek használt babakorában kompot, anélkül, hogy maradandó károsodása lenne. Én sem akartam, de anyósom belerakta 6 hónapos kora körül. Felülni még ő sem tudott, de annyi idősen nem is kell. Viszont az is egy variáció, hogy lefoglalja magát, és hátra tud benne dőlni, ha elfárad. Én vettem neki egyet kintre az udvarra, hogy ne csak a babakocsiban üljön, amíg nem tanul meg járni. Nagyon szeret állni benne (megjegyzem már magától ül, felül, feláll stb.) és legalább a kutyával egy szintben van. Őt ugyanis nagyon szereti (labrador).
2013. máj. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9 hós a fiam, nekünk sem volt, nem is lesz. Egyedül feláll már így is, lépeget a bútorok közt, mostanában elengedi, amit fog, nyújtja a kis kezét, és így, hogy fogom mindkét kezét , lép is párat. De azt sem erőltetem. Egy ismerősünknek volt kompja, már elmúlt másfél éves, mégis csak ott tart, ahol a miénk. Lehet, hogy lefoglalja őket, mondjuk az én fiam biztos nem foglalná le:) A rugós hinta is 5 percig érdekelte. Szóval, nem kell az neki.
2013. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ortopéd főorvosnő véleménye remélem lebeszél erről a hülyeségről!

A bagótól sem lesz mindenki rákos, de attól még a többségnek igenis maradandó károsodást okoz.

2013. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
soha.
2013. máj. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nem vagyok híve, egyszer lett beletéve kb. 5 percre kipróbálni. Én sem gondolom, hogy nagy szükség lenne rá, szerintem valamennyien itt enélkül tanultunk meg járni. Csak kíváncsi voltam a véleményekre, de látom nem sokan használják. Tényleg, nálunk a férjem és leginkább az ő családja hisztizik érte miért nem teszem bele, de ezt majd elolvastatom velük. Egyébként a nap nagy részét a szőnyegen hemperegve tölti. Ha nagyon unja magát, akkor szoktam pár percre felültetni, meg babahinta.
2013. máj. 17. 13:36
 9/13 anonim ***** válasza:
nekünk volt,kb.9-10 hósan kapta,addigra már rég mászott,felült(egyedül,önállóan),állt,még menni nem tudott,csak kapaszkodva.semmilyen károsodást nem okozott.ha ésszel csinálod a dolgokat,nem lesz baj.
2013. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ja,elfelejtettem,nekünk sem azért volt,h így tanuljon meg járni,de pl nekem nem maradt meg a járókában és bizony ha épp olyan dolgom volt,nagyon jó volt,h van egy biztos hely,ahol megmarad.Nem hiszem,h valaki emiatt később vagy előbb csinál dolgokat.A barátnőm is használta,az ő gyereke 16 hós volt,mikor elindult,az enyém 12.nem ezen múlik.ha napi fél órát használod,biztos hogy nem lesz baja,persze,csak ha már érett rá,mint írtam...
2013. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!