Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám lebeszélni a...

Hogyan tudnám lebeszélni a páromat arról, hogy az apukája nevét adjuk a babánknak?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 12:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ha házasok vagytok akkor nem kell semmit elismerni a törvény szerint a férj az apa. Ez ellen lehet fellebbezni, de azt neki kell kérnie. Hát elég undok a férjed, ilyet mondani...Más nézeteltérést is így akar majd megoldani? A névválasztás közös kompromisszum eredménye kell legyen, mindkét félnek vétójoggal. Kérd meg, hogy írja le egy papírra a kedvedért, hogy milyen nevek jöhetnek még szóba ezen kívül.

Ha keresztül viszed az akaratod, akkor lehet, hogy egy ideig pipa lesz rád a család, de ha megszületik a gyerek, úgis imádni fogják és egy idő után megszokják a helyzetet.

2013. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már mindennel de ő hajthatatlan. Ha nem lesz Béla akkor neki nem is kell a gyerek.
2013. máj. 17. 14:10
 13/21 anonim ***** válasza:
na az ilyennek nem is szülnék... szánalom páros lábbal rúgnám ki...ennyire tahó legyen vki az értelmi szintje megmutatkozik már bocsi kérdező de ez a véleményem...
2013. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Jézusom, a párod nem normális, már bocs. Egy ilyen kérdésben szerintem az a normális, ha együtt döntenek a szülők. Én sem engedném, de nálunk nincs ilyen gond, mer meg tudjuk beszélni ezeket a dolgokat. A nevet úgyis tőled kérdezik, te majd azt mondod, amit szeretnél, ha a kedves apuka így áll hozzá.
2013. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

11-es vagyok: azt akarja mondani a férjed, hogy elhagy ha nem az lesz amit ő akar? Eddig is ilyen volt a kapcsolatotokban? Más esetekben is ilyen erőszakos, aki nincs tekintettel rád?

Bár megértem, nehéz lenne szakítani most, hogy gyereketek lesz, egy látszólagosan jelentéktelen dolog miatt. Csak akkor van baj, ha más esetben is ilyen eszközökhöz nyúl majd. Sajnálom.

2013. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én nekem a párom a saját nevével volt így! Kötötte az ebet a karóhoz! De kislányunk lett! Igaz abban sem tudtunk megegyezni! De én a magamét mindenképpen akartam! Ő meg persze azt nem! De soha nem veszekedtünk ezen! Tudtam neki melyik név tetszik a legjobban és mivel nem volt ott a szülésnél így én döntöttem és mind a két nevet megkapta! De én 1 éves koráig nem tudtam rendesen az első nevén szólítani! De már hozzászoktam! De ha visszamehetnék az időben szerintem akkor is így csinálnám! De a nagyszülő nevét soha nem adnám! Iadtam mivel anyukámat is úgy hívják mint engem! (de ő az én anyukám így szeretem őt is meg a nevünket is) Na az anyósomét soha nem adtam volna! De elég fura a párodtól,hogy ennyire ilyen!
2013. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Sajnos az ő apukája meghalt és ezért akarja a kicsinek a nagypapa nevét adni.
2013. máj. 17. 19:10
 18/21 anonim ***** válasza:
Lehet írtad már de nem akarom mégegyszer végigolvasni! Hogy hívták? Előtte jó volt a kapcsolatotok? Vagy akkor is volt,hogy valamiért ilyeneket mondott?
2013. máj. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Béla minden másban egyet szoktunk érteni csak most ilyen.
2013. máj. 17. 21:44
 20/21 anonim ***** válasza:
Meg mindig ugy gondolom, hogy a két keresztnév a megoldás. Na bumm, akkor Béla lesz az elso, Akármi meg a masodik. O Bélának hívja majd, te meg a masik néven. Ennyi.
2013. máj. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!