Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is az a divat, hogy a...

Nálatok is az a divat, hogy a többgyerekes anyukák lesajnálják az egy gyerekeseket?

Figyelt kérdés
Ahol én lakom, elég sok a gyerek. Sok a 2-3, vagy még több gyereket nevelő család. Egyre többször látom-hallom, hogy pofákat vágnak, gúnyosan mosolyognak, olykor be is szólnak a kezdő anyukáknak (ez azért szerencsére ritkább). Főleg ha netán hisztizik a dackorszakban levő egyke, osztják az észt, holott az ő gyerekeik közül az egyik akár ugyanazt csinálja. Pedig egyszer ők is ebben a cipőben jártak, viszonylag ritka, hogy valaki rögtön nagycsaládos, profi mami lesz :) Persze itt se mindenki ilyen, de több anyukánál tapasztaltam már.
2012. júl. 9. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már rájöttem, hogy mindegy mit hogyan és miért csinálsz, valamiért mindig lesajnálnak. Valamit soha nem csinálsz jól és akkor jön a „milyen anya az ilyen?”. Nem is szeretek a gyerkőcről másik anyukával beszélgetni. Kerülöm a témát, mert tuti jönnek a megjegyzések. Miért annyira nehéz megérteni, hogy nem gépek vagyunk és gépeket gyártunk? Emberek vagyunk és embereket nevelünk. Nincs két egyforma ember. Különböznek az igények a hozzáállások különböző dolgok hatásosak.

Amikor sógornőm kijelentette, hogy ő nem akar gyereket és azt találtam nekimondani, hogy ha nem akarsz, hát ne szülj. Valósítsd meg azokat az álmokat, amiket te megálmodtál. Tégy úgy, ahogy te szeretnéd (pedig jóban se vagyunk). Leesett szegénykémnek az álla, hogy én most nem flegmáskodok vele, hogy akkor nem is vagy nő meg ilyenek? Mondtam neki, hogy nem, mert te attól vagy nő, hogy nem szeretnél, és bevállaltad. De szegény nem nagyon meri senkinek elmondani a dolgot.

2012. júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Nekem 2 van, és eddig nem is tűnt fel, de már többedszer hallottam kívülállóként, és szinte nekem esett rosszul, de ezek szerint biztos egy gyerekes anya koromban kaptam a hátam mögött én is :)

Eddig nyíltan csak annyi volt ellenem, hogy miért vagyok ilyen vékony, minek kell fogyózni a szülés után, Rubint Réka akarok lenni? Nem fér a fejükbe, hogy van aki ilyen alkat és kész...

2012. júl. 9. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Á, irigyek csak:) Nekünk is egy van, és nem is szeretnénk többet. Vele könnyebb elmenni akárhová, egyedül is elbírok vele bevásárláskor, ha elfárad az egyikünk, cipeli a másik, több mindent megkaphat (már ami a szűkös keretből futja) stb. Amikor az ezer felé futó gyerkőcöket látom az aggódó szüleikkel, én nem látom rajtuk hogy minket lesajnálnának.

Különben mindenki annyit vállaljon amennyit bír.

2012. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem irigyek. Konkrétan lenézik azt, akinek csak 1 van. Ezek olyan "ősanyák", tudod.
2012. júl. 9. 10:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a lesajnálom téma olyan, mint amikor egy kevésbé dekoratív fiú/lány "kritizálja" azt aki ő szeretne lenni tulajdonképpen.

Nézd meg hogy aki irigyel valakit, azt valahol utálja is.

2012. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet! Én azt utálom a legjobban amikor értetlenkednek, hogy az ember miért fáradt egy gyerek mellett és miért nincs ideje mindenre-pedig hát egy gyerek mellett még kész nyaralás az élet.Főleg azóta találkozok ilyen szuperanyukkal mióta játszótérre járunk.Az elején még próbáltam mondogatni, hogy hát a gyerkőcöm az a típus aki percenként teremt maga körül veszélyes helyzetet és tornádó módjára söpör végig mindenen fáradhatatlanul, de rájöttem hogy felesleges.Úgysem fogja megérteni ezt az az anyuka akinek két gyereke van és az egyik órákat alszik a babakocsiban,a másik pedig képes fél órát ellenni ugyanazzal a játékvödörrel és lapáttal egy helyben.
2012. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!