Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körülmetéltetni a fiú babát...

Körülmetéltetni a fiú babát vagy sem? Mi szól ellene és mi mellette?

Figyelt kérdés
Szívesen olvsnám azok tapasztalatát akik megcsináltatták!
2013. máj. 18. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Én, mikor született a fiam akartam, de elmaradt. Most 17 éves két hete műtötték fitymaszűkülettel. Nem tudom, hogy meg lehetett-e volna előzni, most sajnáltam szegényt, fájt neki, varrták, vágták meg minden. Bánom, hogy csecsemő korában nem metéltettem körbe. Csak akkor azt mondták, hogy ahogy nő "majd kinövi". Nem nőtte ki.
2013. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem mellette egyedül a vallás, illetve egészségügyi probléma állhat.

Ellene pedig szól, hogy akik nem olyan vallást vallanak, ahol ez szokás, ott az a szokás, hogy nincs körülmetélés. Ez egy plusz szenvedés a gyereknek, aminek egy szülő nem teszi csak úgy ki a gyerekét. A másik meg, hogy az a bőr nagyon sok mindentől védi a nemi szervet. Mechanikai hatásoktól, kórokozóktól, ezáltal fertőzésektől. És nyilván később, mikor az illető már nemi életet él, ott is szerepet játszhat, hogy megvan a fityma.

Szóval ha semmilyen egészségügyi probléma nem indokolná (a kisfiúnkkal való személyes tapasztalat szerint szerencsére semmi nem is indokolta), biztos, hogy nem metéltetném körül!

2013. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Csak ismételni tudom a 2. válaszolót, ugyanezen indokokból én sem metéltetném körül, hacsak valami egészségügyi probléma nem indokolja!
2013. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából pont a higénia miatt gondoltam a körülmetélésre. A szexuális élet terén meg nem hallottam, hogy hátrány lenne, ugyanis egy idő után nem annyira érzékeny a makk és így hosszabb lehet az együttlét.

Na persze ott van az az oldala is, hogy elképzelhető, hogy piszkálnák a társai emiatt a suliban.

Ha meg mondjuk fitymasűkülete lenne, akkor később sokkal nagyobb tortúra a műtét, mint csecsemő korában.

De nincs benne tapasztalatom, ezért várom a válaszokat, hogy okosodjak :)

2013. máj. 18. 13:17
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Normális tisztálkodás esetén a fityma egy plusz védőréteg. Ha az nincs, a fertőzésekre való hajlam nőhet. Nem véletlenül van az ott ;)
2013. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Csak is eü okokból tenném meg. Főleg babáknál, mert amíg nem szobatiszták védik a felszálló kórokozóktól is a húgyutakat.
2013. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Rengeteg minden szól mellette, és számomra ez nem vallási kérdés. Az egyetlen dolog, ami ellene szól hogy Magyarországon (még) nem annyira gyakori, de egyébként minden más országban sokkal, de sokkal elterjedtebb. Igaz, nálunk is terjed, és meg lehet csináltatni később is, de akkor egy kicsit nagyobb tortúra, mintha baba korban túl lett volna az egészen.
2013. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha kifejtenéd, szívesen elolvasnám!
2013. máj. 24. 17:56
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Kisfiuknak meg kell hagyni a fitymát játszani, de mondjuk 14 éves kortól körül kellen metéltetni őket a leendő párjuk örömére !
2013. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Engem gyerekként körülmetéltek és nem köszönöm meg...
2013. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!