Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez miért olyan borzasztó?

Ez miért olyan borzasztó?

Figyelt kérdés
1 éves fiam szeret meséket nézni.Mindig dvd-t teszünk be neki,csak azokat a meséket nézi,nem nézünk műsorokat de végülis mindegy is.A lényeg az,hogy vannak kedvenc meséi mint a Némó vagy a Gru.Felismeri a szereplőket,érzelmeket visz abba amikor nézi.Egyik rokonom éppen látta miközben kicsit elpityeredett kisfiam miközben kivágta a manó a fát az egyik mesében,erre bevágta,hogy nem ért úgy sem a fiam az egészből semmit és miért engedem,hogy nézze a meséket.Hozzáteszem a mesékből olyan 20-30perceket néz max és napi 1-2 alkalommal.Már miért nem értene valamit a mesékből?Már amikor meglátja,hogy elővesszük az egyik cd-t már tapsol örömében.Ez olyan nagy baj?
2013. máj. 18. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Azért olyan borzasztó mert manapság divat az, hogy a mesefilmek károsak, csak arra valók hogy a sz.r nemtörődöm anyukáknak ne kelljen a gyerekkel foglalkozni... Az enyémek is néznek szinte mindennap egy félórásat-órásat, bár ha jó az idő valamikor nem fér bele a napba. Ezenkívül van velük foglalkozva, nem belököm őket a tv elé aztán cső, ülj ott egész nap
2013. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Most sokan lesznek akik leszólnak majd...én úgy gondolom a mai gyerekek tök mások,mint mondjuk 5-10 évvel ezelőtt.

Ma már digitalizált világ van,és ebből úgy sem tudnak kimaradni...

Én fiam kb 2 éves koráig csak hébe-hóba nézett mesét,leginkább étkezés közben,aztán mikor megszületett a tesó szopizás közben bekapcsoltam neki, és most már több mesét néz(dvd-ről).Viszont mivel ő nézi, a kicsi ebbe fog belenőni...

Az okos telefonunkat tök ügyesen kezeli, a lap topon is megállítja,elindítja a mesét,és nem tanítottuk neki,hanem megfigyelte...

szerintem baja nem lesz,csak túlzásba nem szabad vinni,de nálatok nem erről van szó.

2013. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Azért ez még általában korai ekkora gyereknek. Mint ahogy csülkös bablevest sem adnak bizonyos korban.


Viszont egy pici mesétől nem lesz baja ha mellette foglalkozol vele, mesélsz könyvből, stb, csak sokan vannak úgy, hogy leültetik a gyereket a tévé elé és ezzel ki is merült a foglalkozás, aztán keresik a kifogást hogy a gyerek nem szereti a könyveket, milyen sokat tanul a tévéből, stb...



Viszont sem a GRu, sem a Nemo nem 20 perces... megszakításokkal nézi a filmet, te kikapcsolod neki közben vagy ő kezd el mással foglalkozni?

2013. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom azért csodálkozott, mert 1 évesnek még egyáltalán nem kellene tévét néznie, nemhogy napi rendszerességgel.
2013. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen szerintem is korai, pláne amiket írtál. Vannak kicsiknek való, sokkal lassúbb mesék (pl. Bogyó és Babóca, Mazsola és Tádé...), de még azok is max. másfél-két éves kortól lesznek értelmezhetők a gyerek számára. Sokszor a 2-3 évesek sem tudják ugyanis különválasztani a mesét a valóságtól és nem tudják még összerakni helyes egymás utániságba és így értelmezni a történeteket.
2013. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

amúgy meg szerintem a némóval nincs semmi baj...azt pl fiam mai napig nagyon szereti.Mindig megbeszéltük melyik milyen vízi állat, könyvben is nézegettük,és mikor 22 hónaposan először voltunk az állatkertben tökre élvezte azt a részt ahol ezek a vízi állatok vannak...magától felismerte a ráját,medúzát,bohóchalat...

2.voltam.

2013. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk még ilyenkor egyáltalán nem érdekelte egyik gyereket sem az ilyen hosszabb mese. Olyan másfél-két éves koruk körül néztek rövideket, mondókákat.
2013. máj. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is ráérne még a mesenézéssel, de gondolom 20 perctől nem lesz baja. Bár jobb lenne tényleg a korának megfelelő meséket mutatni neki. Ha ezentúl is szabályozzátok a tv nézés hosszát, és nem a tv fogja felnevelni akkor semmi gond nem lesz belőle, azért a mesék sem az ördögtől valók:)
2013. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem kapcsoljuk ki közben hanem ő kezd el mással foglalkozni.Természetesen foglalkozunk vele mind a ketten,imádja a könyveket is,sőt 1 egész polcrendszer tele van az ő könyveivel.Ha kell 1 órán keresztül egyfolytában mondom és mutogatom neki a képeket a könyvekből ha arra van igénye:)Szoktam neki mondókázni is,énekelni.Vannak 'egyszerűbb' játékai és fejlesztő játékai is.'Segit' a háztartásban is,ha arra van kedve és természesen rengeteget vagyunk kint is.A babócás mese és hasonló kategória pl nem köti le szinte semmilyen formában.Megpróbáltam párszor azokat a fajta meséket is,de 1 perc és rohant tovább.
2013. máj. 18. 16:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Állítólag azért rossz a gyereknek, mert a kicsiknek nagy szükségük van arra, hogy belső képekkel csökkentség, megszüntessék a feszültségeiket. A TV, DVD, a mozgókép pedig rombolja a belső képalkotási képességet. Legalábbis a gyerekpszichológusok szerint így van. Pl. Vekerdy szerint egészen hat éves korig egyáltalán ne nézzen Tv-t a gyerek.
2013. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!