Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám megállapítani,...

Hogyan tudnám megállapítani, ha túl korán kezdtem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a babám, eddig amit ismer:

alma, banán-barack Hipp üveges, sütőtök, kis krumpli, répa.

Nagyjából ennyi. Viszont mostanában nagyokat pukizik, fáj a pocakja, nehezebben kakil.

Túl korai, hogy ennyi mindent kóstoltattunk?

A tízórait v. az uzsit szeretném majd kiváltani, és őszre csak a reggeli/esti szopit hagynám meg.

Nem akarom elsietni, de őszre ez lenne a cél. Persze nem mindenáron. Anyatejes baba egyébként nagyon ritkán kap tápszert, tízóraira, v. uzsira kóstoltatnék vele mostanság Sinlacot v. tejpépet.



2013. máj. 20. 00:50
 1/9 A kérdező kommentje:

viszont a 36. hétre született, viszonylag normál súllyal.

nem tudom, hogy ilyenkor ez számít-e.

2013. máj. 20. 01:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Mikor kezdted a hozzátpálálást? Mennyi idő alatt kóstolt ennyi mindent? Banánt én nem adnék még a többi már mehet.
2013. máj. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a kakiba látod az ételt,akkor korai mert nem tudja emészteni.Tejpép tejalapú,igy ha anyatejes csak,ne nagyon adj neki.Lányom inkább reggelire kap pépet,du nagyon teliti és nem vacsizik rendesen.Meg főleg a tejalap miatt délelött kóstoltasd,nincs-e baja tőle.Aztán majd átteszed du-ra.Ha jól fogadja a hozzátáplálást,nagyon hamar elmaradnak az étkezések és csak ivás/nyugvás lesz a cici.Lányom cumisüvegből ette a kapott anyatejet és tápszert is.Ő úgy rendesen 5-5,5hónaptól eszik mást.5,5hósan két üveg babakaja volt és 6hós korától csak estére fogadja el a tápszert,ő ezért kap tejpépet meg 2hete krémtúrót,mert nincs meg a tejalap.De tény,ő nem cicis.A cici igényt nem valószínű,hogy elhagyja,akármennyi étkezést is váltasz ki.
2013. máj. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Leírnád, hogy te hogy csinálod a napi kajamennyiséget a gyerkőcödnél?Én ugyanilyen szituban járok a kisfiammal. 7 hónapos lesz a napokban, de reggelire nem eszi meg a tápszert. Én tudok venni anyatejet 2-3 decit egy nap, de van,hogy azt sem fogadja el cumisüvegből, csak a kanalasat. Így cumisüvegből reggel és este etetném, de nem akarja. Segítenél azzal,hogy leírod mikor mit eszik a babád? 4 hónapos kora óta hozzátáplálok, a kanalasból mindent megevett eddig, csak az anyatej-tápszer nem kell neki. Vizet, teát simán issza cumisüvegből.
2013. máj. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

mikor kezdtem:

kb.durván 1 hónapja.

de akkor még csak kóstoltatás volt.

2013. máj. 20. 13:39
 6/9 A kérdező kommentje:

amikor először adtunk répát, akkor ott volt a kakiban, aztán utána már nem.

banánt csak Hipp-es kajaként, desszertként adtunk (banán-barack)

2013. máj. 20. 13:40
 7/9 A kérdező kommentje:

ezt jó hogy írtad, hogy akkor tejpépet ne nagyon, ha cicis. :)

csak azért mert a sinlac-on v. a tejpépen filóztam, hogy melyiket vegyem.

mindkettőt felírták.

2013. máj. 20. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha 36 hétre született akkor a a korrigált életkora még csak 3,5 hónap, vagyis te nagyon- nagyon korán kezdted a hozzátáplálást! Ha van anyatej akkor fölösleges nagy butaság ilyen korán bármit adni. Hiába született jó súllyal, a fizikai érettségéhez még kellett volna egy hónap. Nem kell úgy sietni. Egy koraszülöttös anyuka
2013. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1 hét múlva lesz 5 hós a kisfiam.


egyébként meg ahogy olvastam eltérőek a vélemények.

és nyilván nem hobbiból adtam mást, hanem azért, mert fogyóban volt az anyatej. adunk tápszert, de azt nem szereti.

őszre pedig ki kell váltanom az étkezéseket úgy, hogy csak a reggeli és a vacsi marad meg szopinak.

és ez nem az én kívánságom, hanem mert nem fogom tudni másképp' megoldani.

2013. máj. 20. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!