Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik korán kezdtétek...

Anyukák, akik korán kezdtétek a hozzátáplálást, miért dontottetek így?

Figyelt kérdés
tehát joval 6 honapos kor elott, orvosi ajánlásra, kíváncsiságbol? tobb mindenkitol hallom, hogy 2,5 honaposan kezdték..tudom, hogy 30 éve ez volt a normális, most mégis másképp ajánlják. Nem veszekedést szeretnék szítani, csak kíváncsi vagyok, miért dontottetek így.
2013. máj. 14. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem 30, még 15-20 éve is így volt. Én Édesanyám tanácsára kezdtem el 3 hónapos korában, mert apadt a tejem, de éppen csak annyi, hogy egy étkezést folyamatosan kiváltottam almával 2 hét alatt. Úgy gondoltam, hogy inkább ezt, mint a tápszerezést. Aztán elkezdtem vele kóstoltatni mást is, kis répát, sütőtököt, és nagyon szerette, ette mint a gép.

Én csak azt tudom, hogy pl. én allergiás voltam az anyatejre és a tápszerre is. 2 hónapos koromig mindent kihánytam, nem fejlődtem semmit. 3-4 hónaposan már kb. mindent ettem, mert nem volt más választása Anyukámnak. Soha nem vagyok beteg, olyan beton az immunrendszerem, hogy az nem igaz, a suliban cseleznem kellett, mert volt zsinórban 3 év, hogy egy napot sem hiányoztam. Soha nem kapok el semmit. A páromat sokáig szoptatta az anyja, mégis folyton beteg, minden szirszart elkap. A családunkban mindenki "korán", szóval 3 hónapos kor körül kezdte a hozzátáplálást, senkinek semmi baja, nem vagyunk allergiások stb.


Szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy szeretné, én úgy látom, hogy nem egyenesen arányos a két dolog, nem annyira fekete-fehér, mint ahogy azt sokan beállítják. Egyetértek azzal, hogy akinek van teje, az minél tovább szoptasson, mert mégiscsak az a legjobb, de szerintem semmi bajt nem okoz az sem, aki korábban elkezdi a hozzátáplálást.

2013. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
3,5-hónaposan kezdtem a doktornő javasolta mert kislányom nem nagyon gyarapodott a tápszertől semmi baja nincs 20-hónapos és még csak 1-szer volt beteg azis csak 3-napos láz volt ezen kivül semmi más baja.
2013. máj. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
3,5 hónaposan kezdtem, mert egyszerűen úgy gondoltam itt az ideje, szerintem nem jó 6 hónapos korig csak az anyatej.
2013. máj. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
3 hónaposan kezdtem, nem volt semmi indok rá csak annyi hogy szerintem a mai normák nagyon túl vannak reagálva, mi is így nőttünk fel és semmi bajunk nincs. (nah most aztán kapni fogok, hogy felelőtlen vagyok meg stb.stb...)
2013. máj. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most miért kellett mindenkit lepontozni? Én mindenkinek zöldet nyomtam. Tökéletesen a kérdésre válaszoltak, nem??????????????????????????????????????

Én megértem őket, bár én elég sokáig szoptattam, és mind a 4 gyereket 5-6 kezdtem hozzátáplálni.

2013. máj. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3.5 hónaposan adtam a fiamnak napi 1* 60-70 ml baracklevet (babaitalt), mert szorulásos volt. Ez szépen megoldotta neki, 4.5 hós koráig nem adtam többet se, mást se, azóta viszont már sokmindent kap ahhoz képest, hogy még csak most kéne kezdenünk.:)

6 hós kisfiú anyukája

2013. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, valakinek az a szórakozása, hogy idejön és lepontoz kegyetlenül mindenkit? Az embernek tényleg elmegy a kedve attól, hogy válaszoljon. Vagy-vagy kérdésekben már nem is foglalok etéren állást, mert megelégeltem a sok lepontozót, akik nem érvelnek csak sunyiban pontozgatnak.

A kérdés azokhoz szólt, akik korábban kezdték a hozzátáplálást, mint 6 hónapos kor, a többiek akkor ne jöjjenek ide. Maximálisan a kérdésre reagáltam és még diplomatikus is voltam, írtam, hogy természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy jónak tartja, szerintem senki nem lehet ebben elítélendő. És leírtam a saját tapasztalatomat arról, hogy nem látom hátrányát senkin a körömben a "korai" hozzátáplálásnak. Ez most pár éve egy mumus lett és mindent rá akarnak fogni, többek között az allergiát. Amúgy azt nem is értem logikai alapon, ugyanis az allergia kimndottan korunk betegsége, akkor régen miért nem volt minden ember allergiás, pedig mindent tömtek beléjük ész nélkül? Ez szerintem többek között a tápszergyártók propagandája: adj inkább tápszert a 4-5 hónapos babádnak, ha fogy a tejed, Isten ments, hogy almát vagy répát adj neki!!!

2013. máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy természetesen allergizáló dolgot nem fogok neki adni, mint tejtermékek vagy eper, ezt is ésszel, odafigyeléssel kell csinálni.

Amúgy 17 éve a húgomnál anyukám mesélte, hogy annyi teje volt, hogy adta le és fagyasztotta, de a védőnő ráförmedt, hogy mi az, hogy nem ad a 3,5 hónaposnak még gyümölcsöt!!! Ha akkor lett volna GYIK, akkor biztos ő lett volna, akinek nekimegy a sok öntudatos anyuka, hogy ennyi idősen már el kellett volna kezdeni a hozzátáplálást, mert a védőnő azt mondta! 1-es, 7-es voltam.

2013. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én senkit sem pontoztam le, itt nincs jo válasz vagy rossz, valaki szorakozik. Mindenkinek koszonom!
2013. máj. 15. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!