Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujszülött babát tényleg nem...

Ujszülött babát tényleg nem szabad ugy altatni hogy be van takarva? Csak angolpolyában?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Első kisbaba lesz ezért sok mindent elolvasok valahol azt olvastam hogy nem szabad betakarni mikor alszik mert bölcsöhalál egyik oka lehet.

És hogy csak angolpolyában aludhat.

Igaz ez?

Bocsi de már azt sem tudom mit higgyek el és mit nem...:-((


2009. okt. 3. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,


a kh-ban pólyában volt, itthonra is vettünk, de bébiörzőt használunk, és a matraccal együtt néha nem érzékelte a gyereket, így beriasztott. Utána alvózsákba tettem, azt nem tudja magára húzni, azóta nyugodt vagyok. Megfázni nem fog, rétegesen öltöztesd, body, tipegő, alvózsák.

Szép babavárást!

2009. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy könnyű,puha takaróval nyugodtan betakarhatod.A bölcsőhalál egyik-feltételezett-oka,a túl szoros,meleg ruházat,bebugyolálás.

Én az angolpólyán mindig "eltévedtem",szerintem akkora macera,hogy csak na.

2009. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sima pólyát használtam, mert abban könnyebb volt megfogni, tartani, szoptatni a babát. Kb. 3 hetes koráig tudtuk az használni, én nagyon szerettem.

Nem kell mindent nagyon komolyan venni, majd te s kitapasztalod gyorsan a dolgokat!

2009. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi az első két hétben hagyományos pólyát használtunk, utána meg a kókuszpólyát, az is nagyon jó szerintem.

Aztán szép lassan átálltunk egy takaróra kb. 2 hónaposan!

Boldog babavárást!

2009. okt. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket írják a neten.

A szakértők azonban egyetértenek abban, hogy nagyobb a bölcsőhalál kockázata akkor:

# ha a baba hason alszik,

# ha túl puha ágyon vagy matracon alszik

# ha a baba túl van öltöztetve, vagy túlfűtött szobában alszik

Néhány jó tanács, mely csökkenti a bölcsőhalál kockázatát.

Ágy: a kiságyban kemény matracot használjunk, hogy a baba ne süllyedjen el. Ne használjunk bolyhos takarót, vastag paplant, cumit és báránybőrt. Vegyünk ki az ágyból minden puha plüssállatkát és párnát!

# Testhelyzet: A babát mindig hátára fektetve altassuk! A baba úgy fog ebben a helyzetben maradni, ha betekerjük egy takaróba. Hogy meg tudja vigasztalni magát, kis kezeit helyezzük a szájához!

# Hőmérséklet: Ne legyen túl meleg a baba szobájában. Állítsuk be a hőmérsékletet úgy, hogy az számunkra is kellemes legyen, és ne öltöztessük túl a babát éjszakára!

Persze ha lesz légzésfigyelő akkor nyugodtan aludhat hason ,nekünk nem volt ,de lánykám addig nem maradt meg a hasán még a fejét nem tudta megtartani,de vannak babák akik nagyon szeretnek hason aludni.

2009. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Csajok sokat segittettetek.

Milyen az az alvózsák?

Bababoltokban lehet ilyen néven lehet kapni?

2009. okt. 3. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

nálunk a kórházban angólpólyában volt és be volt takarva. én itthon éjszaka hálózsákban, nappal takaróval altattam. Nem használtam pólyát(bár vettem), angolpólyát(szerintem ez hülyeség). Bölcső halál egyik lehetséges oka,ha nagyon meleg van.

sok sikert

2009. okt. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hálózsákra gondolhattak a csajok,szerintem.Rengeteg fajta létezik belőle,anyagban,a záródás fajtája szerint,nyári-téli változat...szóval lesz miből válogatni:)

Az enyém nyári baba,kezdetben a vékony,pamut,de hosszú újjút adtam rá,alá csak egy ujjatlan bodyval.Télen plüss vagy frottír anyagú,szintén hosszú újjast.Nagyobb méretet érdemes belőle venni,hogy a kis lába kényelmesen elférjen benne.

2009. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi csajok akkor megyek majd vadászni.

És mekkorát érdemes hogy irtad hogy nagyobbat?

2009. okt. 3. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!