Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámmal nem tudok...

8 hónapos babámmal nem tudok beszélgetni. Énekelni se nagyon szeretek. Egész nap csak a tv szól. Nagy hibát követek el ezzel?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 22:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

és miért nem?

pedig kéne,mert te általad fog megtanulni beszélni.

és igen elég nagy hibát követsz el ..

2013. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

Igen.


Miért nem beszélsz hozzá? Hogy éppen mit csinálsz, mivel játszotok, könyvben képeket mutogatni állatokról, gyümölcsökről stb.

2013. máj. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos, igen, elég nagy hibát követsz el. :(

Én nem vagyok egy nagy beszédes, így sokszor nem igazán tudok neki mit mondani, ezért inkább énekelek és viccelődök vele. Imádja, ha énekelek. Ha valami baja van, pl. beüti a kis kobakját és sír, akkor el kezdek énekelni, és fülig ér a szája. Pedig iszonyat kappan hangom van, de Ő szereti, hisz ehhez szokott. :)

2013. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is egész nap szól a tv! De hát ő nem mindig nézi,csak ha épp olyan van amit szeret! Én sem nagyon beszélgettem vele ennyi idősen valahogy nem jött! Mondókázni néha szoktunk! De ő már így is próbálkozik a beszéddel A tv-t meg mindenki azt írja mad,hogy nagy baj! De mindenki úgy csinálja ahogy akarja!
2013. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Én se vagyok egy nagyon beszédes anyuka, énekelni se tudok (és nem is szeretek). De mikor a kislányom 8 hónapos volt, ő akkor kezdett kúszni mászni, kutyázni.. :) Emlékszem hogy sokat beszéltem hozzá, mindent ami csak eszembe jutott, oltári nagy baromságokat is... Miért nincs kedved beszélni a kicsihez?
2013. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Mert nem tudok miről. Mit mondjak neki?
2013. máj. 21. 22:10
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, kiskutya! Anya mosogat. Jössz segíteni? Nem akarsz? Akkor gyere játsszunk autósat.. néézd, jön a kisautó, benne ül két bácsi meg két néni. Látod?


Húú, én végletekig tudnám nyomni a szöveget, ha újra ilyen kicsi lenne.

2013. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy nem énekelsz nem gond szeritnem, de beszélni kéne vele. Ezt ajánlják is mivel ez az ö idegrendszeri és kommunikációs fejlődéséhez elengedhetetlen. A gyerek beszélni is úgy tanul meg mint minden mást hogy utánozza a szülőt. ha nem ebszélsz hozzá soha akkor ezzel lehetnek gondok. Nem nézegettek mesekönyvet? nem mutatsz neki állat képeket? Így kezdődik a beszédfejlődés. Meg a tipikus mit csinál a tehén stb dolgokkal. Ezek elengedhetetlenek. Els em tudom képzelni hogy semmit nem beszélgetsz vele? Gondozod némán? Miért nehéz vele beszélned?
2013. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%
Hány éves vagy kérdező?
2013. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Jááj, ez szerintem valami kamu kérdés lehet...

Hogyhogy mit mondj neki? Most jut eszedbe 8 hónap után, hogy beszélni kellene a kicsihez?

A pároddal miről beszélgetsz, vagy a barátnőiddel (ha van) ? Beszélgess vele ugyanezekről. Mond el neki amit gondolsz, amit érzel, amit csinálsz, amit tervezel. Mutogasd neki a dolgokat, hogy később tudja, hogy mi micsoda.

És mi megy a tévében? Legalább valami mese?

Én napi 20 percre lejátszok neki gyerekdalokat, amiket a youtubról töltöttem el. Egyszerűen imádja. Kép is van hozzá.

2013. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!