Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti babátoknak is volt ilyen...

Ti babátoknak is volt ilyen korszaka, amikor állandóan ölelgetett?

Figyelt kérdés
14 hónapos lesz a kislányom, és egy-két hete kezdte hogy odajön hozzám és átölel, meg puszit ad. Egyébként nagyon édes mert úgy ad puszit, hogy megnyalja az arcomat! :) Nekem ezzel nincs bajom mert nagyon jól esik, és mostmár méginkább tudom, hogy szeret engem. Családból mással nem nagyon csinálja ezt, inkább csak velem. Tegnap itt volt anyós, és pont látta mit csinál a lányom. Láttam rajta hogy nem tetszik neki, és meg is jegyezte, hogy "jajj kicsikém nem ám ne is olyan anyás leszel mint az unokatesóid"! Azért mondta mert a másik fiának a két gyereke (4 és 6 évesek) mind a kettő nagyon anyásak. Azt mondta ne engedjem hogy ennyire kötődjön hozzám, mert baj lesz belőle később bölcsiben, oviban stb...! Szerintem viszont nincs ebben semmi rossz sem. Más babája is csinálta ezt?
2013. máj. 23. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem hallgatnék az anyósra. Szerintem tévhit, hogy nem szabad hagyni annyira kötődni. A nagyobbik gyermekemet rengeteget simogattam, minden nap többször is a kis hátát, a karját, a lábacskáit, elalváskor a homlokát.. (egy kedves ismerősöm tanácsára), és mire óvodás volt már nem igényelte a folyamatos babusgatást, nem volt nyávogós, anyás. Ma már 11 éves, és meglepően önálló. Úgy hiszem, hogy a pici korban kapott folyamatos biztonságérzetnek köszönhetően. Nemrég született meg a kisfiunk, ugyan így fogom nevelni.
2013. máj. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog. Ha meg nagyon anyás lesz akkor az lesz. Bár én örülök, hogy az enyémek nem csüngnek rajtam mindig, de nekem pl. unokatesóm volt olyan, hogy nem mozdult nagynéném mellől, nem jött nagyimhoz nyaralni, viszont felnőtt és semmi baja:)

De abból, hogy most ölelget amúgy ez nem következik. Inkább élvezd! Lesz még máshogy is:)

2013. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
anyós irigy mint a dög.
2013. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én 11 hónaposom (fiú) ugyanezt csinálja már egy hónapja, ő a nőket szemelte ki magának, és a férjemet :) A 4 éves unokanővérét (akit eddig csak kétszer látott) ugyanígy ölelgeti, és a nagymamákat is. Nőcsábász :) Nem aggódok miatta, jobban zavarna ha levegőnek nézne! Az anyósod lehet hogy egy kicsit irígy... Hagyd hogy szeressen a babád, biztos rosszul esne neki ha nem engednéd hogy puszilgasson.
2013. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!