Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mosolyog rám kevesebbet...

Miért mosolyog rám kevesebbet a babám, mint az apjára?

Figyelt kérdés
szinte egész nap velem van a 4 hósbabám,mivel apuka dolgozik!a héten pl éjszakás,tehát olyan délután 2ig én vagyok vele,de utána is,mert ha apuka ha fel kelt,akkor megy ki többnyire a kertet rendezni!max 2 órát van vele délután,utána fél7től megint az enyém a baba,mert jön a fürcsi meg etetés...mégis rám kevesebbet mosolyog,hiába mosolygok nekik...apuka meg hazajön munkából és egyből megy a vigyor,annak ellenére,hogy mindig én rendezem,tehát pelusozás,etetés rám hárul...tudom,hogy nem csak ebből áll a babázás,de akkor is szarul esik...a lelkem kiteszem,hogy egész nap rendben legyen a gyerek,még csak meg se nyekkenjen,hogy apuka tudjon pihenni és mégis olyan hálátlannak érzem a babám felöl ezt a helyzetet most...furán hangzik,de tök olyan mintha apuka aratná le az én babérjaimat...
2013. máj. 23. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mosolyog rá mindig,mert kevesebbet látja.

Egyébként nem ártana,ha apuka is kivenné a részét a gyereknevelésben. Például a fürdetést nálunk mind a két gyereknél az apa csinálta. Mindig ő pelenkázott.

Aztán együtt közös játék,4-en.

Mond meg neki,hogy egy kicsit foglalkozzon többet a gyerekkel,hiszen nem a kertetek a gyereketek!

2013. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ne így fogd fel..nem azért vagyunk anyák,hogy babérokat arassunk le,ugyebár nem várunk kárpótlást cserébe,főleg nem babáktól!Legalábbis én még nem gondoltam ilyesmire:)Nálunk is hasonló a helyzet,de én ezt annak tudom be,hogy én pelusozom,etetem,ami ugye a babának sem mindig öröm.pl.van,hogy végig sírja a fürdetést,mert fáradt.Odajön a végén Apa,rámosolyog és a pici már nevet is:) Én ezt annak tudom be,hogy én kínzom a fürdetéssel:)
2013. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Jézus, korai volt az a gyerek neked..


Nézd, elvárni egy 4 hónapos csecsemőtől, hogy hálás legyen azért, mert pelenkázod, enyhén szólva hülyeség. Egyszerűen csak az apját ritkábban látja, és az "új" inger vigyort vált ki belőle, mert szereti. Mit fogsz csinálni, ha majd idegenekre is mosolyog? Mert fog, az a fura, hogy még ez nem tűnt fel sétáltatáskor.


Más kérdés, hogy ha nem vagy boldog tőle, hogy a férjed meg a gyereked szeretik egymást... nos hát ez elég sok mindent elmond a párkapcsolatotokról. Nagyon hidegen írsz a párodról, a fejemben megkondultak a vészharangok tőle...

2013. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!előx is köszz a véleményt,de rosszul értelmezted amit írtam!nem hálát várok a gyerek felöl,csak fura,hogy engem lát többet,én foglalkozok vele többet és még is az apuka,akire többet mosolyog!a párkapcsolatommal pedig nincs semmi baj,köszöni szépen! :) egyszerűen csak arról van szó,hogy jól esne néha felém is egy nagy mosoly a szeretett gyerekemtől...
2013. máj. 23. 12:56
 5/12 anonim ***** válasza:

"apuka meg hazajön munkából és egyből megy a vigyor,annak ellenére,hogy mindig én rendezem,tehát pelusozás,etetés rám hárul."


Ebből éreztem úgy, hogy a "rendezésért" cserébe várnád a mosolyt a gyerektől. De továbbra is mondom, hogy ha féltékeny vagy arra, hogy a gyereketek az apjára mosolyog, ott elég nagy baj van.

2013. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ismételten mondom,hogy nincs baj!szeretem a férjem és a babám is!ha baj lenne,akkor nem szültem volna gyereket a férjemnek...
2013. máj. 23. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom ti hogy vagytok vele,de én imádom,mikor vigyorognak egymásra ezerrel,nekem ez a legnagyobb öröm,mert ilyenkor látom,hogy mennyire boldoggá teszem a páromat azzal,hogy gyereket szültem neki.Persze nem csak azért,olyan édesen nevet,nekem mindegy kire:)
2013. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szellemileg kimerült, fáradt, ingerült vagy? Valami belső feszültség? Mert azt a babák nagyon megérzik.. Lehet ezért is, hogy a párodra mosolyog többet..
2013. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
valamit tudsz utolsó!mostanában igen,kicsit feszültebb vagyok,de nem azért,mert nem alszom ki magam,csak kezdek egy picit belefáradni abba,hogy 100 %on kell teljesítenem!legyen mindig főtt kaja,legyen rend,tiszta ruha,a gyerek ne sírjon...sokat várok el magamtól...igaz a férjem mindig mondja,hogy a gyerek legyen az első,de biztosra veszem,hogy kapnék egy-két epés megjegyzést,ha pl egy nap nem lenne főtt kaja vagy rend!
2013. máj. 23. 13:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Na, hát ez a görcsölés biztos kiül rád, a gyerek meg hajszálpontosan leveszi...
2013. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!