Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám râszoktatni a...

Hogyan tudnám râszoktatni a fiamat a darabos ételekre?

Figyelt kérdés

8hónapos bebikajat eszik vagy amit én csinalok.

Van bébikaja amibe vannak nagyon apró tészták de nem eszi meg meg akar fulladni tőle,öklendezik.

Hogyan tudnám 'megtanítani'neki hogy ne csak pépes kajákat egyen meg?háztartási kekszet,babapiskótát elmajszolja ha oda adom neki



2013. máj. 23. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Kiszeded a főzelékből a kis tésztát, és csak azt adod neki oda kanállal. Ne legyen rajta több, csak a pici darabka, vagy engedheted neki kézzel a szájába venni, ha úgy szeretné. Aztán kicsit keverve a főzelékkel, de még mindig ne legyen kanálnyi mennyiség rajta. Így fokozatosan, nálunk ez vált be.
2013. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam a lányommal, már azt hittem sosem fog darabos ételt enni. Kézből viszont bármit elmajszolt, pl. főtt zöldségek, banán, babapiskóta stb... Aztán 11 hónaposan egyik napról a másikra elkezdte enni a darabos ételeket is kanálról.
2013. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is kiírtam ezt a kérdést kb 2 hónapja :) Most lett a kisfiam 11 hónapos, és hirtelen megeszi a darabosat! Nem erőltettem, ritkán kipróbáltam hogy eszi-e, ha öklendezett akkor összeturmixoltam a kaját. Egyszer csak elkezdte enni. A vajaskenyér-falatkákat és a bulátát ő is megette előbb.
2013. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!