Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek idő előtt öregedett...

Akiknek idő előtt öregedett el a méhlepénye, mikorra született a babája és hány kg-mal?

Figyelt kérdés

Nekem a 32 hetes ultrahangon már 3-as fokban volt érett, és mindenki picinek találja a hasam méretét és félek, hogy pici lesz és idő előtt születik.


35 hkm



2013. máj. 23. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem is 3-as volt a 32 hetes UH-on.

Mondták is hogy lehet hamarabb érkezik,és hogy nem éri el a 3 kilót se,mert pici volt a hasam is,meg a babám is.

Ehelyett 39+4 hetesen spontán szültem.A babám 3300 g és 55 cm lett.

Ma már 4 hónapos nagylány :)

2013. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem a 35. héten volt 3. A lányom 3350 gr és 54 cm volt. A fiammal a 37. héten volt 3. Ő 3230 volt és 55 cm. Nagyon féltem mind a kettőnél én is, mert ráadásul én se vagyok valami nagydarab, de nem lettek kicsik.
2013. máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a lányom 38+6, a fiam 39+3 héten született.
2013. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát...nekem a 37. hét végén mondta az orvosom, hogy túl érett a lepény, és már nem táplálja úgy a babát ahogy kellene. Ezt abból szűrte le, hogy előtte két héttel vagyis a 35. heti vizsglálaton is kicsinek találta a súlyát, de mondta várjunk még két hetet. Hiába mert a baba, nagyon minimálisat hízott. Ekkor közölte a dokim, hogy feküdjek be a kórházba,figyelik a lepényt és ha romlik az állapota akkor beindítanak. Nagyon el voltam kenődve, mert kicsit sem így terveztem. Ez volt egy szombati napon. Rákövetkező hét kedden megcsászároztak, mert közben farosra fordult a gyerek. Nem volt mit várni többet. Így 2420 grammal és 47 cm-el látta meg a napvilágot. Talán ő volt a legkisebb a többi között, de nem bántam. Egészséges volt és gyönyörű. Most pedig itt ficánkol a padlón. Úgyhogy csak annyit mondok, hogy az még nem baj, ha pici a súlya. Azért jó lenne ha még két hetet benn maradna, hogy ne legyen koraszülött. Ja és nekem sem volt nagy hasam. Még mondták is a szülésznők, hogy hát ebbe hol a baba, és már szülni megyek???? Vicces volt. Szóval fel a fejjel. A lényeg, hogy egészséges legyen, és ki tudja, ha minden redben lesz, akkor egész sokáig kihúzhatja. Sok sikert! Majd írd meg légyszik, hogy mekkora lehet, és miként született. Szorítok!!!!!

6 hós kilány anyukája :)

2013. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Tudsz a pocidról képet feltölteni? Közel sem biztos, hogy olyan pici, csak lehet te gondolod úgy... :)
2013. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálam nem vették észre, hogy elöregedett a méhlepény. 38. héten született 2400 grammal és 46 centivel.
2013. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves Válaszolók, aranyosak vagytok. Bár a 4-es válaszoló kicsit megijesztett. :( De örülök, hogy mindenki babája jól van! :) Kedden megyek 36 hetes uh-ra és majd kicsit többet tudok meg. Majd mindenképp írok! :)
2013. máj. 23. 16:44
 8/16 A kérdező kommentje:
Ó a 6-os válaszolónak milyen pici lett a babája. :( De minden rendben volt, ugye?
2013. máj. 23. 16:45
 9/16 anonim ***** válasza:

35 hetesen már el volt meszesedve a lepény, ikreket vártam.

Ekkor császároztak, egyikük 2240 gramm lett, a másikuknak kevesebb tápanyag jutott, ő 1490 grammal született.


Ha van rá lehetőséged, pihenj sokat, mert pihenő állapotban jobban dolgozik a méhlepény, még ha már érett is. Nekem ezt utólag mondták... minden jót nektek!

2013. máj. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szilvi01 ***** válasza:
Nekem is 3. Fokban volt már érett a 32 héten, így nekem onnanstól kezdve hetente kellett járnom NST re és flowmetriára is, végül a 41 hét végén született 3560 grammal és 47 centivel:) a dr is azt mondta a szülésnél h maga hol rejtegette ezt a gyermeket? Mivel nekem is viszonylag kicsi hasam volt. Ma már 1 éves makk egészséges:) úgyh kedves kérdező nyugi mert ha jó kezekben vagy és figyelik kitudják szűrni h esetleg vmi lenne. De nem lesz:)
2013. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!